Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi volt az a pont, vagy...

Mi volt az a pont, vagy folyamat, ami miatt eltávolodtál a vallástól? Leginkább olyan emberek véleménye érdekel, akik egykoron tényleg jó szívvel voltak benne egy vallási közösségben, és nem azok, akiket a szülők akaratuk ellenére elvitt.

Figyelt kérdés
Nem szeretnék értelmetlen gyűlölködést és köpködést hívők vs ateisták közt, én tényleg életutakra lennék kíváncsi. Bármi érdekel, az is, ha valaki "csak" eltávolodott, az is, ha valaki teljesen ateista lett, és az is, ha valaki másik közösséget / vallást keresett.

2021. márc. 1. 14:11
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

#9-es örülök, hogy felépültél teljesen! :) Borzastó lehetett azt a diagnózist megkapni, még így belegondolva is...


Egyébként jól mondod, és ezt más is írta egyszer valahol egy fórumon, hogy ő is úgy látja, minél inkább a mélyére ás az ember, tanulmányoz, gondolkodik, annál inkább történik a hitében valami törés, egyfajta kiábrándulás. Általában azok a boldogabb hívek, akik nem ásnak nagyon bele, imádkoznak, énekelnek, beülnek misére / istentiszteletre, de csak ezen a felszínen maradnak meg egy romantikus istenképpel.

2021. márc. 1. 17:07
 12/24 A kérdező kommentje:
*borzasztó
2021. márc. 1. 17:07
 13/24 anonim ***** válasza:
74%

Ozmium42


Az igen, nem semmi! :( És gondolom vagy nem volt tünete, hanem rutin mellkasröntgenen látták vagy enyhe tünete volt csak, amit kb. irritációnak lehet hinni. Így szokott ez lenni. :(



Még a témához.



Az ókorban, a középkorban komoly betegségek voltak, nem volt antibiotikum, védőoltás. Nagy volt a csecsemőhalandóság, anyák haltak bele a szülésbe. Az emberek töredéke érte meg a 20 éves kort.

Az emberek nem tudták, valójában mi is az a Föld, mi a Nap, mi a Hold, hogyan és miért alakult ki az élet.

Természetes, hogy az embereknek kapaszkodniuk kellett valamibe. Úgy gondolták, egy (vagy több) isten kell, hogy létezzen, ő teremtette a világot, ő igazgat mindent, ő ad jót és rosszat.


Azonban a tudomány rengeteget fejlődött és még az utca embere is sok dolgot ért belőle, a középkori néphez képest mindenképpen. Nem varázslat a tüdőgyulladás kialakulása és gyógyulása, nem hal meg torokgyíkban a 6 gyermekből 2 és nem varázslat, hogy ez miért van.

Tehát a mai világban - szerintem - az ókorhoz és középkorhoz képest mindenképpen nehezebb hinni.

Sok ember van, aki hall Istenről, Jézusról, adott esetben egy ideig jár is gyülekezetekbe, egyházi iskolában tanul és mégse hisz, egész egyszerűen, mert nem akkora varázslat a világ. Több bizonyíték kell. Egyáltalán: bizonyíték kell.


Ha én szerető Isten lennék, akkor célom lenne az, hogy minél többen megismerjenek ÉS higgyenek bennem. Ha mindenható is lennék, akkor ennek elérésére hatalmam és lehetőségem lenne.

TEHÁT olyan bizonyítékokat hoznék, ami a modern kor emberét is meggyőzi.

Ha szerető Isten és nélküle nincs üdvözülés, nomeg nélküle rosszabb a földi életünk is, akkor miért nem akarja, hogy megismerjük őt? Miért válogat, hogy Józsi meg fog ismerni engem, Petra és Szandi már nem???!?

2021. márc. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Kései Sirató ***** válasza:
Csalódtam a vallási vezetőkben.
2021. márc. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Anahystor ***** válasza:
100%

Kedves Ozmium!


Őszintén gratulálok a felépülésedhez!


Azért milyen fura, az orvostudomány segítségével gyógyultál meg és nem imákkal...


Egyébként a te eseted az első, hogy azt gondolom Jehova tanúinak van bármiféle haszna.

2021. márc. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök, hogy itt ilyen konstruktív kommunikáció alakult ki, ritka manapság ilyet látni, köszönöm mindenkinek, ment is a zöld kéz!


#13-as a hit igazából egy belső tapasztalás, egy nehezen megmagyarázható érzelem, szerintem épp ezért ezt sosem lehet majd bebizonyítani úgy, ahogy pl. a világ működését manapság nagyon alapszinten még az egyszerű paraszt is el tudja mondani. Pontosan ezért nem lehet ezt erőltetni sem, kárhoztatni meg kifejezetten pszichopata dolog egy embert azért, mert nem tapasztalt az életben valamit. Kb. tényleg olyan, mint a példámban a vakot azért szapulni, mert nem lát színeket. Nem is értem, miért gondolkodik ennyire agresszív szinten sajnos nagyon sok vallásos ember. Visszás az is, amikor nem engednek kérdezni, gondolkodni, rámutatni esetleges ellentmondásokra, akkor már csak riogatnak nagyban ismét, mondván meg sem tértél, meg félreérted...

2021. márc. 2. 13:09
 17/24 anonim ***** válasza:
Szia! Én is kiléptem! Azóta itthon imádkozom immár 4 éve! Minden reggel és este. Néha munkaszünetben is! Hiszek Istenben Mi Atyánkban Jézusban Szentlélekben! Törekszem a jóra kerülom a rosszat. De annyira nem megyek bele a hitbe mert sokan bele zakkanak ami az agynak nem jó! Sok embert bele bolondul! Adok egy tanacsot higyj Istenben Mindenható Atyában és Egyszülött Fiában Urunk Jezusban meg a szentlelekben! Tiszteld az embereket légy kedves segítőkész ha tudsz segiteni , de a magan életedet eld ugy ahogy akarod! Csak ne arts senkinek!
2021. ápr. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Én egy 41 éves hívő vagyok 27 éves koromban tértem meg tehat azóta sok víz lefolyt a Dunán meg a Jordánon xdLényeg hogy amióta vírus én is eltávolodtam az Úrtól de mar korábban elkezdődött a lejtmenet konkretan azóta hogy helyteállt az életem munkám lett illetve egy orvostudomány által gyógyithatatlannak vélt betegsegből skizophreniábol olyan szinten meggyogyultam ( bár egy szem gyogyszert még szedek) hogy teljes életem van meg jobban erzem magam a bőrömben mint bármikor azelott. Amikor megtértem azzal a céllal mentem gyülekezetbe hogy talaltam egy vallást ahol tanítanak a hitből való gyógyulásról a szellem karizmákról miszerint azok ma is működnek tehát kitűztem célul hogy nem az orvosomnak fogok hinni aki próbálta velem elhitetni hogy törődjek bele sorsomba közel 20 ev telt el miota ezt mondta sajnos mar nem él de szivesen eléállnék hogy nem volt igaza. De valahogy a pozitiv változás a hitéletemre negativ hatással lett most próbálom bepotolni azt amirol tudom hogy nem kellene mert mi ertelme van inni cigizni ujra paraznalkodni megis elvágyok meg buliba meg mar jo lenne elveszteni szuzessegemet mert 41 evesen ciki hogy nem fogtam még nő kezét es szivem mélyén tudom hogy ez nem megoldás meg en is frusztrált vagyok miota lement rolam a kenet többet foglalkozok világi dolgokkal mint elotte bar azelott napi szinten bibliaolvasas ima böjt tanítás megvallas stb mindig csak az mas is van a világon de most vhogy a regi életemből ami jo volt es boldogságot kellene ossze gyúrni a mostani eletem áldásaival de ez eddig meg nem sikerult hatvremélem virus utan síkerul megújulni en nem tervezem hogy elhagyjam azt a közösséget ahol Isten megáldott mert szerettem oda jarni szerettem az embereket bar voltak kellemetlen élményeim is mert nem mindenki szimpatikus ott sem dehat ki tudja fog e meg olyan vonzást gyakorolni rám Isten mint anno csak reménykedni tudok mert ma is volt ur vacsora online de mar nem is tartom kapcsolatot hivo társaimmal sokakban csalódtam mert mintha nem tiszteltelnenek vmiert ezt erzem nem akarom ugy elni az eletem mint sokuk hogy másról se tudnak beszelni csak az igerol mintha nem is emberek lennenek csak vmi ket lábon járó biblia ilyen őszintén mondom isten bocsássa meg de nem akarok ilyen ember lenni tudom viszont hogy az se megoldás ha beleugrok egy illegális kapcsolatba egy nem hozzam illo nővel végtére is el lehet veszíteni az üdvösseget de csak nem tartok meg itt bar arrol azt mondjak azok nem is érzik ezt akik elvesztik mert mar kihal belőlük a bűntudat olyan szinten meghal a lelkük a bűntől hat en se erzek bűntudatot ez aggaszt kicsit
2021. ápr. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

#17-es teljesen igazad van, én is így látom a dolgokat!


#18-as, ha nem vagyok túl indiszkrét, akkor megkérdem: Hitgyülibe jártál? Amit leírtál eléggé rájuk illik.

2021. ápr. 12. 14:06
 20/24 anonim ***** válasza:
Igen 19 es a hit gyulibe jartam jarok most virus miatt nem de attol meg jarni akarok h neha az ember hullámvölgybe kerul mint en most sok jot kaptam ott meg nem akarok meghátrálni hogy vesztesként vegezzem ezt vegig kell csinalni
2021. ápr. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!