Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Honnan tudjuk hogy a keresztén...

Honnan tudjuk hogy a keresztény hitigazságok a valósak, amikor a reinkarnáció sokkal logikusabb magyarázatot ad a rossz problématikájára, valamint az életben lévő igazságtalanságra?

Figyelt kérdés

Általában ha valaki kérdezi miért igazságtalan az élet, Isten miért kimél meg egyes embereket másikat meg nem, pl valaki tiszta egészségesen jön a világra és valaki halmozottan betegen, akkor válasz hogy ezt mi nem tudjuk felfogni, isten útjai kifürkészhetetlenek stb. tehát nincs válasz..

Más vallások kidolgozott teológiai elvek alapján ott erre a reinkarnáció.. teljesen logikus okok. Előző élete alapján tett cselekedetei szerint lesz megítélve a következő élete..


2021. márc. 9. 17:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

A reinkarnáció szerint az ember megszűnik, mihelyt meghal. Eltűnik az, aki volt, megszűnik a személye, a személyisége, az emlékei elvesznek. Csak egy aprócska szilánk marad, az kerül át a következő lénybe.

Miért lenne igazságos ezt az új lényt büntetni az előző bűneiért?

2021. márc. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted jogos ha valaki olyasmi miatt bűnhődik amire nem is emlékszik? Főleg akkor, ha most teljesen más ember aki sosem tenni olyan dolgokat?

Ha te előző életedben mondjuk megöltél valakit, megérdenelnéd most, hogy bűnhődj miatta, akkor is ha most sosem tennél ilyen rossz dolgot? Hol ebben a logika? Nem érezhetsz megbánást valami miatt amire nem is emlékszel...

Vagy a sok gyerek aki éhezeik vagy veri az apja mind gonosz volt az előző életében, vagyis megérdemlik? Akkor ha ebben az életben erkölcsös emberek lesznek akkor a következő életükben majd boldogok lesznek? Abban a következő életükben amiben nem fognak emlékezni a mostanira? Ez vígasztalja őket?

Nem baj Abshir ha nincs mit enned meg az apád agyon ver, ez amiatt van mert a korábbi életedben erkölcstelen ember voltál, de nem baj, ha most jó ember leszel akkor a következő életedben majd jó lesz neked, az apádnak meg aki ver téged nem lesz jó.

Valahogy így gondoltad, kérdező?

2021. márc. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
2. Akkor mégis a deizmus ami a leglogikusabb
2021. márc. 9. 17:56
 4/17 Mansour ***** válasza:
100%
Igaza van az előző válaszolóknak, a reinkarnációt tévedés valamifajta ítéletként, büntető-jutalmazó rendszerként értelmezni. A karma és a reinkarnáció működése pusztán ok-okozati rendszer, a cselekedetek következményei valamilyen okozatként manifesztálódnak már jelen életünkben is, és a halál után a reinkarnáción keresztül is.
2021. márc. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Jaj ne reinkarnáció megint.

Tegyük fel van 2 ember az egyik én vagyok aki bűnös életet éltem, a másik ember egy igaz életű ember aki istenek millióinak imádkozik rendszeresen.

Mindketten meghalunk, ő emberként születik újra én meg mondjuk bélféregként az ő testében 🙂 logikus.

2021. márc. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Mansour ***** válasza:
Hát, nagyon féreg életet kell ahhoz élned, hogy bélféregként reinkarnálódj, de amúgy miért ne? Mi benne a logikátlan?
2021. márc. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja semmi, tök logikus...
2021. márc. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én azon vagyok kiakadva, hogy halálom után nem hagynak engem békén a sírban nyugodni! Nem akarok újra születni, éppen elég volt egy élet.
2021. márc. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ahogy 1-es és 2-es is írta, a reinkarnáció akár logikus is lehetne, de az egyik legigazságtalanabb felfogás a bűnhődésről.
2021. márc. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Mansour ***** válasza:
Akkor ismét: a reinkarnáció NEM a bűnhődésről szól.
2021. márc. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!