Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek mi van ránk a...

Szerintetek mi van ránk a halál után? Hisztek abban, hogy lesz egy másfajta tudatállapot, létforma? Milyennek képzelitek el, ha hisztek benne? Reinkarnáció, karma vélemény?

Figyelt kérdés

2020. jún. 22. 14:22
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Azért mindenki tegye a szívére a kezét, az emberek többsége örülne egy ilyen forgatókönyvnek mintsem nagy fekete sötétség és nihil.
2020. jún. 22. 14:25
 2/17 anonim ***** válasza:
30%

A halál után? a szivemre tettem a kezem.


A halál után az van, amit Isten mond erről. A Bűn büntetése a halál, ami az élet ellentéte. Ebből lehetséges az ember érdemei alapján feltámadni, vagy a halálban maradni.


Tudod kedves Kérdező, a Teremtő az életet ajándékba adta. Aki pedig méltatlan erre, annak semmilyen formában nincs ajándék. Egyébként ha megfigyeled, ezeknek a képzeteknek is az az alapja, hogy az ember nem szeretne meghalni. Inkább élne tovább, ha másként is, de élhetne.

Isten az ajándékot nem használja büntetésre, hanem megvonja azt. Ezzel is a szeretetét igazolja, mert nem fog senkit gyötörni, az ajánékot nem fogja erre használni.

2020. jún. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ ☺️☺️


Reinkarnáció, karma ? Erről mi a vélemény ?

2020. jún. 22. 14:47
 4/17 anonim ***** válasza:
67%
Senki sem tudja pontosan, de valószínűleg semmi nincs a halál után. A vallások csak a vágyálmukat mondják el, és azzal nyernek meg embereket, hogy valamiféle túlvilági élettel hitegetnek, mert azok félnek a haláltól.
2020. jún. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

4-es, ebbe én is belegondoltam sokszor és ez nagyon kiabrándító volna...


Ebben a világban minden végtelen, az Univerzum végtelen, a tér és az idő is, az emberi élet pedig véges ?

2020. jún. 22. 15:23
 6/17 A kérdező kommentje:

Az Idő végtelen, sosem áll meg, halad előre és nem véges.


Az Idő halad előre folyamatosan, az emberi élet viszont egyszer csak megáll.


Mi végett vagyunk a Földön? Miért születtünk meg? Mitől jobb ez a nemléttől ?

2020. jún. 22. 15:31
 7/17 anonim ***** válasza:
85%

"4-es, ebbe én is belegondoltam sokszor és ez nagyon kiabrándító volna..."


Ezzel lényegében megválaszoltad azt, hogy miért népszerű a vallás. 😀


"Ebben a világban minden végtelen, az Univerzum végtelen, a tér és az idő is, az emberi élet pedig véges ?"


Elképzelhető, hogy igen. De egyébként a csillagok élete is véges, azok sem maradnak meg örökké. A Nap sem fog. Szupernovává válik, és felrobban.

2020. jún. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
14%

Igazából nem nagyon van végtelen dolog a világunkban, én csak kettőről tudok.

Egyik sem isten.

2020. jún. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

El kell keserítselek kérdező, de sem az idő, sem a tér nem végtelen. A jelenleg legvalószínűbb forgatókönyv szerint sok-sok év múlva a tér és az idő meg fog szűnni létezni.

A tér kiterjedésében sem végtelen, ahogy mondani szokás, véges, de határtalan.

2020. jún. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Az idő, az lehet, hogy végtelen a legújabb forgatókönyvek szerint.

De ez téged nem vigasztal, mert pár 100 milliárd év múlva ettől még minden ismert anyag létezése megszűnik.

2020. jún. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!