Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy reagáltál amikor rájöttél...

Hogy reagáltál amikor rájöttél, hogy a vallás/egyház csak egy emberi kitaláció?

Figyelt kérdés
Hogy csak egy üres váz az egész, nincs semmi mögötte.

2021. márc. 9. 23:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
51%
Szigorú katolikus neveltetésben nőttem fel, de felnőttként szakítottam magával a katolicizmussal (hogy mi okból, azt hosszú lenne kifejteni, nem mennék most bele). Ennek ellenére nem gondolom, hogy maga a hit/vallás kitaláció lenne. Rengeteg különféle vallás keletkezett a világ számos pontján egymástól függetlenül nagyon sokféle mitológiai háttérrel, de csak a történeteik különböznek, valójában viszont mindegyiknek pontosan ugyanaz a lényege, hogy ha harmóniában élünk egymással és önmagunkkal, amíg tart a földi életünk, akkor a halálunk után valami jó vár ránk. Nem gondolom, hogy a véletlen műve lenne, hogy minden kultúra pontosan ugyanezt találta ki magának egymástól függetlenül. Kell, hogy legyen valami belső erő, isten vagy nevezhetjük akárminek, ami arra ösztönzi az embereket, hogy így gondolkodjanak.
2021. márc. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%
Nem hirtelen jött a felismerés. Láttam a sok értelmetlenséget, igazságtalanságot és amikor kitisztul a kép, akkor megnyugodtam, hogy értem miért ilyen a vallás.
2021. márc. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
29%
Az egyház létezik, egyébként minden illúzió, egy folyamatos változás.
2021. márc. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
83%

3-as! Ezt hogy érted?

Több egyház is létezik, de mindegyiknek a szabályait emberek találták ki.

2021. márc. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező: "Hogy reagáltál amikor rájöttél, hogy a vallás/egyház csak egy emberi kitaláció?"


Én jártam hittanra és aztán első áldozó is voltam. Nagyon érdekelt minden. Egy csomó kérdésem volt az élettel és Istennel kapcsolatban is, de amikor ezeket feltettem és megemlítettem a tanító papomnak, nem tudoréjuk válaszolni. Nagyon csalódott voltam. Akkor azon gondolkodtam, hogy most akkor vagy nincs ISten és minden csak emberi kitaláció, vagy pedig van ISten, de az oktató papom sem ismeri Őt, hát elkezdtem "keresni", kutakodni, míg végűl megtaláltam Jézust és általa megbékéltem az élő Istennel. Ráeszméltem, megvilágosodtam, meggyőződtem arról, hogy Isten létezik, de sajnos nagyon sokan nem ismerik Őt, beleértve papokat, egyházi előljárókat és különböző keresztény vallásokat!!!! Isten nem egy ember által kitalált és kreált dogmatikus vallás!!!!


Isten létezik, de Isten nem ember által kitalált és kreált dogmákból, ceremóniaákból, szertartásokból, előírásokból és szabályzatokból áll!!!!

2021. márc. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
70%
Pontosan így gondolom én is. Mikor húsvétkor vegigultem a két és fél órás feltámadási misét, akkor besokalltam. Isten nem katolikus dogmákbol és ritualekbol áll. Létezik, mindannyiunkban benne van, csak fel kell fedezni, ez életünk célja.
2021. márc. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
45%

Olvastam a Vatikán szerepéről a 2. világháborúban.

Az usztasák támogatása, a nem-keresztény emberek kényszerkeresztelése, az ellenállók elhurcolása keresztény vezetők által vezetett haláltáborokba. A pápa együttműködése a nácikkal, a rabolt aranyak rejtegetése a Vatikánban százalékért, a népirtások megtűrése.

A háború végén szökött nácik bújtatása, hamis igazolványokkal való ellátása és kimenekítése Dél-Amerikába.

Akár van Isten akár nem, ezek a férgek nem képviselhetik a keresztény értékrendet soha.

Slusszpoén: a nácikkal való együttműködés iratait örök időkre titkosította a Vatikán. Gondolom már megsemmisítettek mindent.

2021. márc. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Tudunk jók lenni Isten nélkül? Nem arra gondolok, hogy ha valaki ateista akkor az egy erkölcstelen ember. De ha Isten nem létezik akkor nem léteznek objektív erkölcsi értékek.

Miért lenne rossz dolog az akasztófára küldeni az erőszakos bűnözőket akik ellen olyan bizonyítékok vannak, hogy biztos nem fog kiderülni, hogy ártatlanok? Ki dönti el, hogy ez objektívan rossz lenne? Te?

Ha az erkölcsi értékek csak a biológiai és társadalmi fejlődés melléktermékei, és azért rossz ártatlanokat megölni, mert nem előnyös a társadalomnak, akkor ugyan miért rossz megölni az elvetemült erőszakos bűnözőket? Nem előnyös a társadalomnak életben hagyni őket.

2021. márc. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
57%

"a nácikkal való együttműködés iratait örök időkre titkosította a Vatikán."

Egen... A II. világháborúra és az azt megelőző időkre vonatkozó levéltári dokumentumokat az elsők között engedte kutatni a Vatikán, köszönhető VI. Pál pápának a 60-as években, mert szeretett volna tiszta vizet önteni a pohárba a XII. Piuszt ért támadások miatt.

A többi ország levéltára sokkal tovább hagyta fenn a titkosítást erre a korszakra vonatkozóan az állami levéltárakban, lásd Szlovákia, ahol sok dokumentumra még mindig fennáll.

Nagyon sok mindent azért tudhattunk meg a II. világháború diplomáciájáról, mert a Szentszék engedte és engedi most is a nunciatúrák anyagainak kutatását.

Kevesebb "Hihetetlen Magazin" és bulvár történészkedés és több szakmai, hiteles forrás. :))

2021. márc. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
6%
Kamu. Most sem lehet elérni ezeket az anyagokat. Védd csak a náci csatlósaidat, hites. :))
2021. márc. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!