Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten által megölt egyiptomi...

Isten által megölt egyiptomi elsőszülött gyerekek a mennybe vagy a pokolba kerültek?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 5. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
7%

Nem létezés állapotában vannak. Mivel Isten ítélete alatt haltak meg, az Ő esetükre sem érvényes a megváltás, mint ahogy a Noé idejében volt ítélet, vagy a szodoma-gomorra esetében is.

Két féle halál van, az egyikből lehetséges, a másikból nem lehet az életet visszakapni.

2021. ápr. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Ezt nem lehet egységesen megítélni, mert köztük is lehetett jó és jámbor, illetve lehetett olyan, aki gazemberként élt volna.
2021. ápr. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
#2 Az el nem követett bűnök miatt is jár az örök kárhozat?
2021. ápr. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

#3

Gondolom valami alapján meg kell ítélni, hogy pontosan mi alapján, én azt nem tudom (lehet tudatuk teljességében kell majd döntést hozniuk). De az általad sugallt eset is pont annyira szélsőséges, mint a "sola fide" híveinek nézete, hogy nem hittek, ezért mind elkárhoznak.

2021. ápr. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#4 Csak kérdezem, mert #2 válaszoló mondata nekem azt jelenti, hogy halálodig nem követtél el bűnt, de ha nem halsz meg és tovább élsz, akkor van esélye annak, hogy mégis követsz el bűnt, ezért bűnös vagy. De lehet, hogy csak szerencsétlen a megfogalmazás, vagy én értem félre.
2021. ápr. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%
Gyerekek velemenyem szerint nem kerülnek pokolba aki a barmicvája elott van kb 13-14 év tehat cselekedetei nem érettek vagy hogy mondjam lenyeg hogy ez rabbinikus hagyomány rabbik sokmindent leszürtek tórábol en elfogadom ezt a nézetet de nem kell egyetérteni igével nem tudom alátámasztani
2021. ápr. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Milyen "istenrol" beszelsz ? Mi a kulombseg a "meny" es a "pokol" kozt ??? Melyikbol tert vissza valaki hogy ezt reszletezze ???
2021. ápr. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Most azt kéne tisztázni melyik istenről van szó? Van több tucat belőlük attól függően melyik vallásról van szó.
2021. ápr. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 bist ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy nem a mi feladatunk, hogy erre a kérdésre választ adjunk!


Róm 12:2 És ne szabjátok magatokat e világhoz, hanem változzatok el a ti elméteknek megújulása által, hogy megvizsgáljátok, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata.

2021. ápr. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az Isten igaszságos és nem kegyetelen a gyerekek akik még nem tudnak döntést hozni jó és rossz között azokat nem küldi a pokolra. Ebben biztos lehetsz!
2021. jún. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!