Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az emberek miért hisznek a...

Az emberek miért hisznek a bibliában?

Figyelt kérdés

(Megjegyzem olvastam a bibliát és jártam templomba nem vakon ítélek)

Nem értem elolvastam a bibliát de értelmet nem láttam benne inkább olyan mint valami elcseszett mese.Hallgattam a pap prédikációja de már nekem fájt olyan hülyeségeket mondott. Nem tudom ebben felnőtt felvilágosult emberek hogyan hihetnek?



#Biblia #hit #valás kritika
2021. ápr. 20. 09:30
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyunk egyformák. Ha valaki szkeptikus, az nem tudja átérezni egy hívő helyzetét, és fordítva, ha valaki hiszékeny, az meg nem tudja elképzelni hogy valaki nem képes hinni.

Erre szokták mondani hogy mindenki magából indul ki, ami egy hiba, hisz nem mindenki ugyanúgy gondolkodik, mint ő.

2021. ápr. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 Demion ***** válasza:
91%

Mert hinni akarnak benne.

A többségüket meg születésétől erre nevelték, szóval eleve nem kérdőjelezik meg. Számukra a Bibliában való hit ugyanolyan természetes, mint az, hogy az ég kék, a fű meg zöld.

2021. ápr. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
33%
A Hitben olyan támogatásra leltek, amit máshonnan, mástól nem kaptak meg. Nem kell elítélni a hívő embereket, ha valaki a templomban találja meg a békéjét. Egyébként pedig a zuhanó repülőn nincs ateista, tartja a mondás. Láttam én már gőgös, pökhendi, kő gazdag férfit, zokogva Istent hívni, amikor a gyereke kórházba került.
2021. ápr. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
20%

"Az emberek miért hisznek a bibliában?"

Pont azért, amiért tanulják mondjuk a matekot. Mert igaz


"Nem tudom ebben felnőtt felvilágosult emberek hogyan hihetnek?"

De írtad, hogy nem érted, tehát akkor nem az van, hogy mese, hanem neked kellene értelmezned pontosan. Ne a papra hallgass, a Biblia tartalmazza a magyarázó teológiát is, Pál leveleiben


Amúgy is ellentmondásos vagy, mert a Bibliát támadod, de leírod, hogy a pap beszél hülyeségeket. Csak nem kifogásokat keresel, hogy ne kelljen hinned?:) Megint egy...


Kb. azt írtad, hogy mivel nem érted az emelt szintű matematikát, ezért hülyeség, és nem érted, hogy miért tanulja más is, hisz csak mese

2021. ápr. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
80%

"Kb. azt írtad, hogy mivel nem érted az emelt szintű matematikát, ezért hülyeség, és nem érted, hogy miért tanulja más is"

Nem egészen ezt írta, hisz az emelt szintű matematika bizonyított tudományos tételeken alapul, a Biblia ellenben nem.

2021. ápr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
19%
Mert majmok, a többi majmot utánozzák. Továbbá tetszik nekik a mese, h a Varázsló Istenke majd kényezteti őket a Felhőországi Wellness Hotelben örökké. Persze mivel a valóságban a halál után nincsen semmi, ezért még ezt senki sem tudta megcáfolni, így a keresztény egyházak, főleg azok vezetői szuperül megélnek ebből a sokmilliárdos haszonnal járó szervezett csalásból.
2021. ápr. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
11%

"Persze mivel a valóságban a halál után nincsen semmi, ezért még ezt senki sem tudta megcáfolni, "

Igazolni nem lehet ezt az állítást. Cáfolni már megcáfolták pár ezer évvel ezelőtt, nem is egyszer


"Mert majmok, a többi majmot utánozzák."

Ne személyeskedj a kérdezővel szemben! Tény, hogy a materialista dogmát mantrázza, utánajárás és értelmezés nélkül, ahogy le is írta, de szerintem nem helyénvaló lemajmozni az összes materialistát


"Továbbá tetszik nekik a mese, h a Varázsló Istenke majd kényezteti őket a Felhőországi Wellness Hotelben örökké."

Szegénykém, még mindig a felhőkön ülő öregúrnál tartasz? :) "Mert majmok, a többi majmot utánozzák." - jeligére:)

2021. ápr. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
84%

"Cáfolni már megcáfolták pár ezer évvel ezelőtt, nem is egyszer"

Bizonyíték?

2021. ápr. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
97%

Na, a 32%-os troll (más néven: Kreatti) megint talált egy gumicsontot magának.

Kérdező: akit erre neveltek már kis korától, az hinni fog benne.

Nagyon, nagyon fontos a tanárok szerepe.

2021. ápr. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Azt azért tagadnám hogy ha a szülő vallásosan neveli a gyerekét akkor mindenképpen hinni fog. A szüleim engem is vallásosan neveltek minden héten templom általános iskolában hittanóra STB...

Kisgyerekként még ugyanúgy elhitem mint a húsvéti nyuszit.

2021. ápr. 20. 12:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!