Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanui elnevezésű...

Jehova tanui elnevezésű szervezetnek nem problematikus a teokratikus iskola elnevezés?

Figyelt kérdés
Náluk ez arra utal hogy egyházuralom? Kereszténységben nincs egyházi uralom,hogy van ez?
2021. máj. 1. 10:51
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

''Ezt nem emberek hozták létre, hanem Isten.


Ugyan így a keresztények sem keverednek emberi uralmakkal, hanem Isten általi vezetés alá tartoznak.


Erre Isten kinevezett embereket, hogy az Istentől jövő tanítást, vezetést közvetítsék az emberek felé. Az embereknek pedig kötelező volt, és ma is kötelező ezeknek a kinevezetteknek engedelmeskedik.''



Minden egyház ezt vallja ezt értem,hogy ők Isten egyháza öt képviselik. A Papok is azt vallják hogy ők Isten kinevezett emberei.

2021. máj. 1. 15:01
 12/40 A kérdező kommentje:

"Ezt nem emberek hozták létre, hanem Isten."


Minden egyházat emberek hoztak létre nem?

2021. máj. 1. 15:03
 13/40 A kérdező kommentje:

"Ha halált érdemlő, akkor hívja segítségül a kinevezetteket, hogy rendeződjön a helyzet, és ha megbánást tanúsít, akkor feddésben részesül."


Hűha én ugy tudom erre semmilyen emberi halandó nem alkalmas minden bűn megbocsátója egyedül Jézus vagy tévedek?

2021. máj. 1. 15:08
 14/40 A kérdező kommentje:

"Ha nem, akkor a teokratikus rend megőrzése érdekében, egy ideig nem lehet része a teokratikus rendnek. Vissza küldik a világba. Csak a személyen múlik, hogy újra Isten vezetésének legyen a részese."


Már ha kereszténységről van szó akkor ezt sem értem,hogy emberek eldönthetik hogy valakinek megbocsátanak-e vagy sem? Ez olyan mint a pap hogy feloldozlak gyermekem,nekem itt kicsit ugy nézz ez ki mintha emberek akarnának Istenként funkciónálni,vagy ebben is tévedek? köszi.

2021. máj. 1. 15:10
 15/40 anonim ***** válasza:
58%
12. Nem. A keresztény Egyházat Krisztus (Isten) alapította.
2021. máj. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
13: Az idézetben szó sincs arról, hogy emberek bocsátanák meg a bűnt
2021. máj. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
14: Itt sincs szó emberi megbocsátásról, csak arról, hogy ideiglenesen büntetésben részesül.
2021. máj. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
Egyébként teljesen jogos az emberi megbocsátás igénye. Hiszen cselekedetével Isten mellett Isten Egyházát is megsértette, ezt tudja az emberekből álló Egyház megbocsátani.
2021. máj. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

hát nekem kicsit igy ez a felfogás sánta,mert a bibliában nem igy olvastam,de ahány ember annyi vélemény.


'akkor hívja segítségül a kinevezetteket, hogy rendeződjön a helyzet, és ha megbánást tanúsít'


tehát ha megbánja amit tett akkor megbocsátást kap,kicsit kilóg nekem a lóláb de nem vitatkozni akarok.

2021. máj. 1. 15:57
 20/40 A kérdező kommentje:

"Egyébként teljesen jogos az emberi megbocsátás igénye. Hiszen cselekedetével Isten mellett Isten Egyházát is megsértette, ezt tudja az emberekből álló Egyház megbocsátani."


valahogy elbeszélünk a dolgok mellett,ha valaki Isten ellen követett el bűnt,akkor hol itt a helye az emberek és egyházi személyek megbocsátásának? Szerintem teljesen nem jogos az emberi megbocsátás igénye ha Isten ellen követett el valamit! Ha személy szerint engem sért meg valaki akkor jogos az emberi megbocsátás.szerintem.

2021. máj. 1. 15:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!