Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az iszlámnak miért nincs...

Az iszlámnak miért nincs semmi nyoma Mohamed előttről?

Figyelt kérdés
2021. máj. 1. 21:08
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
79%

"Mohamed próféta nem is másolhatta mert ezek a vallások nem voltak ismertek 600-ban az arab félszigeten a zoroasztrizmuson kívül."

Tehat nem ismerte se a kereszténységet, se a zsidó vallást? Normális vagy? Sok keresztény és zsidó is élt arra. Elvileg kereskedő volt, s Selyemúton nagyon valószínű, hogy találkozott keleti vallások hívőivel. Amelyik vallásokat jobban ismerte, azokból többet lopott, amit kevésbé, onnan kevesebbet.


Az pedig kamu, hogy ezeknek te néztél utána, csak valami iszlám propaganda oldalon olvastad és onnan idézed. A Bibliát se olvastad, nem hogy a védákat vagy Konfucius írásait. 😄 😂

2021. máj. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:

"Mit értesz az alatt hogy egyedi?"

Ez azt jelenti hogy semmi olyanra nem mutattál rá egyik vallásban sem, ami csak az iszlám vallásból származhat.

Egy isten, egy jóságos isten, dualista túlvilág, ezek annyira egyszerű elképzelések hogy bárkinek eszébe juthatnak, egyik elképzeléshez sem kell az iszlám tanítást ismerni.

2021. máj. 4. 09:49
 23/46 anonim ***** válasza:
0%

"Tehat nem ismerte se a kereszténységet, se a zsidó vallást? Normális vagy? Sok keresztény és zsidó is élt arra. Elvileg kereskedő volt, s Selyemúton nagyon valószínű, hogy találkozott keleti vallások hívőivel. Amelyik vallásokat jobban ismerte, azokból többet lopott, amit kevésbé, onnan kevesebbet."


Azt írtam a négyből te agyhalott. Ha kivesszük az iszlámot akkor is megtalálható az azonosság a többi vallásban. Akkor szerinted mindenki másolt mindenkiről? :) Akinek ennyi esze van, mit keres itt egyáltalán?



"Az pedig kamu, hogy ezeknek te néztél utána, csak valami iszlám propaganda oldalon olvastad és onnan idézed. A Bibliát se olvastad, nem hogy a védákat vagy Konfucius írásait."


Azt írtam utánanéztem nem azt hogy elolvastam a szent könyveiket te észlény.

2021. máj. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
75%

7 vallásról írtál te agyhalott... 😄

De ha négyet írsz, az se változtatna semmit. Ennyi erővel lehetett az Aton kultusz is az igazi vallás, mert nagy része erre is illik. Minden muzulmán ilyen hülye, vagy csak te?

2021. máj. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
76%

Te nem gyűjtöttél ki semmit, bemásoltad egy oldalról. Ha valóban te gyűjtötted volna ki, mint már mások is írták, akkor te magad jársz ezeknek utána. De ilyet nem tettél, egyszerűen egy iszlám oldalra kimásoltad.

Ráadásul sokszor csak kiragadott mondatokat írtál be, amiket sokkal jobban árnyal szövegkörnyezetük és úgy már kicsit más képet festenek.

Tudom, mert már korábban idézted ezt a sok hülyeséget, én pedig akkor veled ellentétben ténylegesen utána is néztem.

2021. máj. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
0%
Nem néztél te utána semminek. Ennyi ésszel mint a mi neked van csoda hogy egyáltalán le tudod írni ezt a sok marhaságot. Ha hozzá akarsz szólni akkor érvekkel tedd. Egyébként van amit én gyűjtöttem ki. az angol nyelvű idézetek vannak muszlim oldalról.
2021. máj. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
94%

Látom már nagyon ideges vagy, nyugodtan higgadj le, nem kell másokat hülyének nézned :)

Máskor pedig egyszerűbb linkelned az iszlám oldalakat, ahol mindezt leírják, nem kell előadni úgy, mintha te bárminek is komolyan utána néztél volna.


Az pedig elég egyértelmű, hogy Mohamed ezeket a vallásokat is felhasználva alkotta meg sajátját. Sokkal valószínűbb, így logikusabb, mint a te eszement elméleted.

2021. máj. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
11%
Nem vagyok ideges csak megjegyeztem hogy ez a kérdés meghaladja az értelmi képességedet. Látom nem sikerült felfognod hogy ha kiveszed ebből a hét vallásból az iszlámot, akkor is megvannak ugyanezek az azonosságok, tehát nagy valószínűséggel mindegyik vallásnak ugyanaz az alaptanítása. Ez igazolja az iszlám állítását, miszerint Isten minden néphez küldött prófétákat.
2021. máj. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
95%

Egyrészt egyáltalán nem ugyanaz az alaptanításuk. Például a buddhizmus inkább egy ateista vallásfilozófia, a hinduizmus egy politeista vallás. Hol egyezik meg az alaptanításuk akkor? A zoroasztrizmus pedig erősen dualista felfogású, inkább monoteista vallás. Három vallás három teljesen különböző alaptanítás, világszemlélet.

De még az se igazolná az iszlámot, ha egyeznének alaptanításban.


Ez egyedül annyit igazol, hogy Mohamed sok vallásból merített, amikor megalkotta az iszlámot. Semmi mást.

2021. máj. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
0%
Te most leírtad azt ami a közhiedelemben van ezekről a vallásokról. Ezért másoltam ki azokat a verseket. A hinduizmus például eredetileg nem politeista vallás, ezt bizonyítják az általam mutatott versek. Ugyanaz történhetett mint a keresztény vallásnál. Az egy Istenhez idővel hozzáadtak mindenféle istenségeket, ahogy a keresztények istent csináltak Jézusból és a szentlélekből. A buddhizmus sem lehet ateista mikor prófétákról beszél akik nem maguktól szerezték meg a tudást. A zoroasztrizmusban pedig a jó és a rossz valójában Istent és a Sátánt jelképezi. Szóval nincs annyi eszed hogy felfogd.
2021. máj. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!