Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az iszlámnak miért nincs...

Az iszlámnak miért nincs semmi nyoma Mohamed előttről?

Figyelt kérdés
2021. máj. 1. 21:08
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
0%

"Ugyanis a hindu vallás eredetileg egyértelműen politeista volt. Nincs forrás, ami ne ezt támasztaná alá. Igen, a hindu panteonban is voltak főistenek (mikor melyik), voltak kisebb istenségek, mint bármelyik politeista vallásban."


Az általam mutatott versek szerinted mit jelentenek? És nem a 19. százból vannak :)

2021. máj. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:

"Hogyne lenne egyedi ?"

Az istenhit vagy monoteista, vagy politeista. Mivel ez a két változó létezik számtalan vallásra, semmi egyedi nincs abban hogy valaki egy istenben hisz.


"Az egyes vallások alatt ilyeneket soroltam fel"

Egyetlen egy pontot is ki tudsz emelni ami az iszlámra jellemző egyedi vonás?


"Ennek a mondatnak nem sok éretlme volt"

Pontosan. Akkor már látod, mennyire nem sok értelme volt annak, amit írtál, igaz?

2021. máj. 5. 12:00
 43/46 anonim ***** válasza:
0%

Mit értesz egyedi vonás alatt? Például szerinted mi lenne egyedi vonás az iszlámban?



"Pontosan. Akkor már látod, mennyire nem sok értelme volt annak, amit írtál, igaz?"


Miért ne lenne értelme amit én írtam? Azt kérdeztem mennyi a valószínűsége annak hogy 3 ezer éve egy közel-keleti vallás eljut és elterjed a távol-keleten?

2021. máj. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 A kérdező kommentje:

"Mit értesz egyedi vonás alatt? Például szerinted mi lenne egyedi vonás az iszlámban?"

Ami elég konkrét ahhoz hogy ne juthasson eszébe csak úgy bárkinek (legalábbis minimális eséllyel). Pl az iszlámnak ott az 5 pillére. Gyakorltilag szinte teljesen lehetetlen hogy a hite alappillérjéül valaki pont ugyanazt az 5 cselekedetet szabja meg, mint az iszlám. Mert ezek már konkrét szabályok, amiknek bármenyi variációja lehetne, így egy-egy konkrét variáció egyedinek számít.


"Miért ne lenne értelme amit én írtam? "

Mert ugyanazt írtad mint én, csak te az iszlámot helyettesítetted be a szövegbe.

2021. máj. 5. 12:58
 45/46 anonim ***** válasza:
0%

Az 5 pillérből az első az egyistenhit és a próféták. Ezt vizsgáltam.

Ima, böjt, adakozás, zarándoklat pedig elég valószínű hogy jelen volt vagy van a vizsgált vallásokban.



"Mert ugyanazt írtad mint én, csak te az iszlámot helyettesítetted be a szövegbe."


De én nem az iszlámot kérdeztem. A kérdésem az volt, mennyi a valószínűsége hogy a zoroasztrizmus vallás 3000 éve eljutott a közel-keletről a távol-keletre és ott elterjedt de más néven?

2021. máj. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 A kérdező kommentje:

Kezdem azt érezni hogy direkt tetteted magad értetlennek.

Az 5 pillér egésze együtt egy egy rengeteg konkrétumot tartalmazó, ezért csak az iszlámra jellemző, egyedi dolog. Ha egy-egy dolgot kiragadsz belőle, azzal pont elveszíti az egyediségét.

2021. máj. 5. 14:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!