Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok erről az idézetről?

Mit gondoltok erről az idézetről?

Figyelt kérdés

"Én vagyok az Úr, senki más, én alkotom a világosságot és teremtem a sötétséget, én szerzek békét és én idézem elő a rosszat."


Névtelen gondolkodó, évszám ismeretlen.


2010. aug. 23. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
nagy ego
2010. aug. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Isten benned lakozik, Te döntöd el, hogy világosságot alkotsz-e, vagy sötétséget.
2010. aug. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Oké fijam gondokogyá még ezen...!
2010. aug. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez nem névtelen gondolkodó és ismeretlen évszám! Ez az idézet a Bibliából való, pontosabban Ézsaiás könyvéből, ahol a szövegkörnyezetet is idézve, Károli fordításban héber szórenddel így olvassuk:

"Én vagyok az Úr és több nincs, rajtam kivül nincs Isten! felöveztelek téged, bár nem ismerél. Hogy megtudják napkelettől és napnyugattól fogva, hogy nincsen több rajtam kivül; én vagyok az Úr és több nincsen!

Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek, én vagyok az Úr, aki mindezt cselekszem!" (Ézsaiás könyve 45. fejezet 5-7. versek).


Vagyis itt a Mindenható Isten nyilatkozatja ki magát, aki a világ teremtője és fenntartója. Annyiban pontosítanám a fordítást, hogy a "rossz" és a "gonoszság" helyén a héber "ra" szó áll, aminek jelentése: rossz, nyomorúság, történelmi ítélet, mint a békesség ellentéte. Izrael népének szólt: Isten keze engedi rájuk a rosszat, a bajt, ha törvényét megvetik és a maguk gonosz útjait követik.


Üdv. Péter

2010. aug. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Hááát... hogy Isten teljesen mindenható... Ő uralkodik minden felett, és nincs számára semmi lehetetlen...

Ő teremtette meg azt is amiből a sötétség lett... ő uralkodik rajta most is...

Megkérdezhetem, hogy hol van ez az igehely?

2010. aug. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Peter meglehetosen pontosan megadta az igehelyet, sot korrekt magyarazatot, es forditas helyesbitest is adott hozza. Gyengebbek kedveert akkor en is segitek: Izajas konyve 45:7!
2010. aug. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 pelgrim ***** válasza:

Talán jó lenne mélyen belemerülni vajon ki lehet az, aki azt mondja magáról, - hogy:


ÉN VAGYOK ?

2010. aug. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem kérdőjellel mondta. :)
2010. aug. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért jó lenne, ha az emberek észrevennék végre, hogy nem egyenrangúak a Teremtő Istennel és sosem lesznek azok. Jókat szoktam derülni eleinte azokon a filmeken, ahol mi, tökös legény emberek megmentjük a világmindenséget és annak lakóit, pl Csillagkapu , de amikor már sorozat is készül belőle és sokan el is hiszik, akkor már bosszant.

Igen, az Úr az Isten, és Ő mondhatja, hogy " VAGYOK A KI VAGYOK " ( II. Mózes 3:14 )

2010. aug. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
EZ Chuck Norris!!!!!
2011. febr. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!