Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztényből lett ateisták,...

Keresztényből lett ateisták, mi volt nálatok az a dolog ami miatt így eltávolodtatok Istentől?

Figyelt kérdés
2021. máj. 17. 07:14
1 2
 1/15 anonim válasza:
72%
Altalanos suliban,videken mindenki vallasos volt. En es a szuleim nem foglalkoztunk a vallassal,emiatt durvan kineztek bennunket. Megkereszteltek,de azota nem voltunk templomba. Heti 2 hittan oram volt,ahol a pap teljesen lekezelo volt velem es eleg durvan beszelt a rossz neveltetesemrol. :) Aztan a menzan a konyhasnenik is mindig kevesebb kajat adtak es eleg hangosan beszeltek arrol,hogy ez a fiu (es a csaladja..) nem erdemli meg ugyanazt a banasmodot,mint a tobbi lakos. Szerencsere azota elkoltoztunk,felnottem es minden rendben.
2021. máj. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
1. Ez annyira jellemző a kereszténységre, ez a kirekesztés
2021. máj. 17. 09:25
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Semmi extra nem történt, egyszerűen csak így alakult. Minél többet olvastam a világról, annál egyértelműbbé vált, hogy számomra Isten léte nem fér bele. Bár jártam elég extrém helyeken is - pl. Hit Gyülis is voltam pár évig. :) -, nem ért semmi különösebb sérelem, nem azért "hagytam el Istent", mert megbántottak a keresztények, vagy ilyesmi. Na jó, a Hit Gyüliben tényleg voltak érdekes esetek, de miután onnan kijöttem, még vagy tíz évig hívőnek tartottam magam, jártam is más gyülikbe, nem nyalogattam a sebeimet.

Nincs azóta se semmi bajom a vallással, elfogadom, hogy sokaknak tényleg kapaszkodót ad az élethez. Néha még Bibliát is olvasok, szerintem nagyon érdekes, és attól, hogy nem Isten megmásíthatatlan szava, egyrész kortörténeti dokumentumnak nagyon jó, másrészt meg több ezer év bölcsessége van benne (nyilván a sok szörnyűség mellett, azokat nem olvasom.) Sokkal jobb így olvasni, hogy nem kell folyamatosan azon kínlódnom, hogy Isten hogy lehetett ilyen gonosz, kegyetlen, hanem elfogadom, hogy a régi világhoz ez az istenkép passzolt, és nem kell Istenen számon kérnem semmit, hiszen nem is létezik. A mai napig van, hogy bizonyos helyzetekben eszembe jut egy-egy bibliavers, amikor pont odaillik. :)

Szóval nekem jó, hogy nem hiszek Istenben, de nem vagyok sértődött, se dacos, semmi. Ha a gyerekeim hívők akarnának lenni, én nem állnék az útjukba. Bár most harcos ateisták, és inkább arról kell velük sokat beszélgetnem, hogy a keresztnyek nem hülyék, hanem egyszerűen máshogy látják a világot, mint mi.

2021. máj. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Nekem leginkább az, hogy szeretem a történelmet, szeretek utazni, ezáltal megismertem egyre több kultúrát, és őszintén szólva nem igazán látom, hogy a kereszténység miért lenne jobb, rosszabb, vagy egyáltalán különlegesebb a többi vallásnál. Tizenévesen még nem álltam kritikusan a kérdéshez, meg elfogadtam, sokszor akár szó szerint is azt, amit a templomban vagy hittanon tanítottak. Így harminc felett viszont, lényegesen több tapasztalattal a hátam mögött, nem érzem sem azt, hogy a kereszténységnek kellene lenni az egyedüli igaz, kiválasztott vallásnak a sok közül, sem azt, hogy a rendelkezésre álló bizonyítékok alapján az eredete megalapozottabb lenne a többi nagy világvallásénál. Hozzáteszem, szigorúan véve nem feltétlenül vagyok ateista, el tudom képzelni nagyon is, hogy létezik egy (vagy több) felsőbb, általunk nem felfogható vagy megérthető, nem e világi erő, amely a mi világunkat teremtette. Ha így van, lehet akár Istennek is nevezni, csak nem feltétlenül azokkal a tulajdonságokkal rendelkezik, amiket egy-egy általunk kitalált vallás az idők folyamán ráaggatott.
2021. máj. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Talán úgy kellett volna feltenni a kérdést, hogy hívőből hogyan lesz hitetlen. Apám volt ilyen. Mivel a nagyanyám 4 fiút szült és közülük 3 gyerekkorban meghalt gyermekbetegségben, ezért a legfiatalabb életben maradt fiának (későbbi apám) nyugodt életet kívánt volna. Ezért próbálta volna rávenni, hogy menjen (református) papnak. Apám azonban nem akart pap lenni, sokkal jobban érdekelte más, de végül, hogy nagyanyámnak ne okozzon csalódást és fájdalmat, mégis beiratkozott a református teológiára. Aztán később ott akarta hagyni, de megint nagyanyám rimánkodására mégis folytatta, aztán mellette tudományegyetemet is elvégzett. Summa summárum, amit az ember kényszerből csinál, azt az ember nem szereti, mélyebben, kritikusabban látja a dolgokat, a belső ellentmondásokat, a hamisságot, a megtévesztést. Bennünket, gyerekeit már ateistának nevelt.
2021. máj. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%

Nem távolodtam el istentől. Sőt ezáltal közelebb kerültem hozzá. Amikor még kereszténynek mondtam magam, akkor sem követtem az egyházat. Szóval alap volt valami hiedelem, hogy van isten, amit hasonlóra gondoltam, mint a kereszténységben alkotott isten( annak a jó verziója), aztán ahogy informálódtam, agnosztikus lettem. Emlékszem egy időben azt mondtam, hogy csak akkor lehetünk biztosak isten létezésében, ha egy idegen faj majd eljön a földre és elmondják, hogy ők kapcsolatban voltak istennel.

Azóta pár százszor többet tudok, szóval azóta elég közel állok istenhez és az egész rendszeréhez.

2021. máj. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36%
6#os vagyok. Szerintem a vallásoknál nincs nagyobb istenkáromlás. Talán a fidesz nagyobb.
2021. máj. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Kretén István válasza:
70%
Mióta a politikában annyit beszélnek a keresztény értékek fontosságáról (és a családról), nekem hányingerem van. Azok az álszent DISZNÓK!
2021. máj. 20. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Paczalos István ***** válasza:
51%
Engem konkrétan megvert a pap, mert hót makin alig 1 órát késett a hittanról, mi meg kimentünk focizni míg nem volt ott. Persze én voltam az, akit elsőre elkapott. Remélem legalább a világegyetem végéig fog szenvedni a vallása pokla legmélyebb bugyraiban..
2021. máj. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Idővel az intelligens emberek ahogy okosodnak, művelődnek, tapasztalnak és bölcsebbé válnak megértik, hogy világokat teremtő varázslók, csodák és csodalények nem léteznek. Mindenre van valami logikus magyarázat amihez csodáknak semmi köze. A tudósok ezeket a magyarázatokat, megoldásokat kutatják, a buta emberek pedig meséket találnak ki rájuk. Mindenki eldöntheti, hogy kiknek és miben hisz.
2021. máj. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!