Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek mire utalhat az...

Szerintetek mire utalhat az hogy sok vallásos ha ezt érzi (lent) akkor egyből elborul az agyuk és úgy reagálnak ami nagyon nem felel meg a vallásuknak (csak hogy finoman fogalmazzak)?

Figyelt kérdés

Ha azt érzik valamivel kritizálják vagy kétségbe vonják a vallásának a valódiságát (akkor is ha ilyenről szó sincsen csak valamiért volt egy fél szó amiből erre következtettek).


Sok kérdésnél találkoztam olyannal hogy senki nem vont kétségbe semmit de már egyből támadtak is.


Szerintem ez a bizonytalanságukat tükrözi. Ha biztosan hiszem hogy igazam van valamiben akkor nem borulok ki ha valaki megpróbálja megcáfolni mert úgyse fog neki sikerülni.


2021. jún. 17. 22:47
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
71%

1. Élt. azoknál szoktak így reagálni, akik nem egyszerűen kétségbe vonják, hanem alázzák is a vallásosokat.

2. Az, hogy hiszem, hogy igazam van, nem jelenti, hogy azt be is tudom bizonyítani egy ateistával szemben (kevés s tudásom hozzá).

2021. jún. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
74%

Ugyanaz amiért a legtöbb elkötelezett szimpatizáns ugrik, ha kritika éri a pártját. Az életünk fontos tartóoszlopának b@..gatása fájdalmas tud lenni.

Az ateizmus, mivel a természetbelibe vetett hit hiánya, nem alakit ki érzelmi köteléket, ahogy az apolitikus mentalitás sem.

2021. jún. 18. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
12%

Amikor én keresztényekkel vitàzom, akkor az szokott történni, hogy én ugye csupa olyan kifejezést teszek amivel igyekszem megfelelni az Iszlàm elveinek és ezekkel egyet is értek.


Egyesek viszont ezt képtelenek toleràlni hogy így mondjam.


Abdullah

2021. jún. 18. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
68%
Nem kell csodálkozni,maga a vallások is támadás az értelem ellen.
2021. jún. 18. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
89%
Abdullah is keresztények ellen szívesen visel "harcot" itt,de ha egy atestia köt bele észérvek alapján a mondandójába máris süketté válik.Keresztények felekezettől független nem a vallasuk hanem az egójuk sérelmei alapján ugranak a másiknak.
2021. jún. 18. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
9%

Nem borul el senkinek sem az agya.

Még csak nem is kell, hogy vallás legyen. Csak az ateisták és a liberálisok közt van elég sok nagypofájú barom, aki mindenbe szeret beleokoskodni és belepofázni, úgy hogy fogalma sincs róla.

Pl. legyen az akár egy küzdősport. Az ember csinálja, mert szereti, valahol egy biztos pont az életében, és nem is egészségtelen.

Aztán jön egy ilyen nyikhaj pl. észt osztani, és megmagyarázza, hogy úgysincs értelme, meg összehord baromságokat, hogy ezt alátámassza. Nyilván kiakad az ember egy idő után.

Ugyanez a vallásosoknál. Vagy pl. valakinek van egy kedvenc autómárkája, focicsapata, azt kultúrember nem piszkálja.

Ennyi. De mindig akadnak ilyen eszetlen szövegládák, akik belemásznak az ember magánéletébe, és bizonygatni akarják a vélt igazukat. Szerintem az ilyeneket a szüleik gyerekkorukban elhanyagolták a karrier miatt, és valamiféle lelki probléma miatt fel akarják hívni magukra a figyelmet, még azon az áron is, ha kiasztanak másokat.

2021. jún. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
*kiakasztanak
2021. jún. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
97%
Már az baromság,hogy összemosod az ateistákat a liberálisokkal mintha a vallas meg a konzervativízmus kéz a kezben járna..
2021. jún. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
41%

Nem mostam össze. Mivel határozott névelővel írtam, “az ateisták és a liberálisok“, szerintem egyértelmű, hogy nem a két halmaz metszetére gondoltam. Bár szerintem van olyan liberális aki ateista. Még ha te tagadod is.


De pont hozod azt a formulát, amit leírtam.

Keresel egy kapaszkodót egy mondanivalóban, amit aztán tudsz úgy forgatni, hogy egyetlen kiforgatott pont alapján azt mondd, hogy baromság az egész.


Na az ilyen embereken akadnak ki sokan az említett vallásosok közül, amikor elkezdenek dolgokat kiragadni, és ezáltal az egész témát baromságnak nevezni.

2021. jún. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

1.


Mint mondtad csak szoktak. De találkoztam már olyanokkal is bőven akik úgy támadtak hogy nem volt rá valós indok. Nem volt semmilyen alázás. Csak például felmerült a vallás hitelességének a kétségbevonása (vagy nem tudom hogy pontosan hogy írták) de ez is úgy hogy senki nem akart kétségbe vonni semmi külön le is volt írva hogy nem akar ezzel foglalkozni.


Bebizonyítani neki nem is tudod. Azonban ha tényleg hiszed hogy igazad van akkor nem hiszed azt hogy bármivel is érdemben ellent tudnak annak mondani. Tudományos módszerekkel az igazságot érdemben nem nagyon lehet megcáfolni.


3.

Nem is csak a tolerancia hanem az hogy a vallásukkal szembe menve kezelik a helyzetet.


5.

Ha süketé válik az az ő dolga. A vallásos embert nem fogod tudni meggyőzni. A kérdés inkább hogy mi lesz a reakciója.

Nem foglalkozik veled, felháborodik, lemészárolja a másikat, stb.


Sokaknak kényelmes az ha hisznek. Úgy érzik jól magukat a világban ezért az ha elfogadnák azt hogy amiben hisznek az nem valós a kellemetlen lenne számukra. (nem azt akarom mondani hogy nem az főleg mert nem is egy konkrét vallásról van szó)


6.

Azért a te megfogalmazásodból is látszik a harag és az utálat.

Egyébként meg jogukban áll elmondani a véleményüket ahogyan neked is jogodban áll faképnél hagyni őket. Nem kell hallgatni. Ott hagyod. Kész.

Felhoztad a küzdő sportokat például. Ott is ha oda megy hozzád egy idegen nem tudhatod hogy ő mennyit is tudd valójában a küzdő sportokról. Ha végig hallgatod és átgondolod lehet rájössz hogy igaza van. Vagy legalábbis részben. De ha nincs akkor te mint tapasztalt ember elmagyarázhatod neki hogy miért is nincs igaza.


Nekem is volt olyan hogy valaki elkezdte magyarázni a véleményét ami ellentétes volt az enyémmel és még téves is. Fogtam a fejemet hogy miket mond és nevettem egy jót. De szíve joga azt hinni amit akar.

2021. jún. 18. 08:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!