Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miert mondjak hogy "Az iszlam...

Miert mondjak hogy "Az iszlam a beke vallasa"?

Figyelt kérdés

Ami erdekes szamomra hogy mennyi merenylet tortenik ennek a vallasnak a neveben.

Nem azt mondom hogy minden muszlim terrorista de a legelvetemultebbek gyakran azok. Ha tenyleg egy bekes vallas lenne akkor azok az emberek akik a legjobban kovetik nem artananak mas embereknek.


2021. júl. 25. 13:13
 221/230 anonim ***** válasza:
90%

"Nem kamatszedésen, hanem részesedési elven működik. Külön kutatómunkát igényelne utánamenni."

Kifejtenéd? Mivel valószínűleg több száz millió iszlám ember használhatja, ezért gondolom nem igényel doktori disszertációt.

2021. aug. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 222/230 Godaime ***** válasza:
93%

Abdullah


Ha neked ez jól esik akkor imádkozz nyugodtan. Inkább a béke vallásába kötnék bele. Az iszlám csak addig békés, amíg azt csinálod amit előír.

2021. aug. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 223/230 anonim ***** válasza:
51%

#222:


"Ez a szokás gyakorlatilag értelmetlen és haszontalan még akkor is ha létezik az istened."


Tudod van az a pont amikor az ember ràjön, hogy hàlàsnak lenni az egyik legjobb érzés a világon ! Az imàdsàg békét hoz és boldoggá tesz.


Abdullah

2021. aug. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 224/230 anonim ***** válasza:
31%

"A tudomány már régen megcáfolta az összes teremtéstörténetet."


A legprimitívebb ateisták állítják csak hogy tudományosan bizonyított hogy nem létezik Isten. Általában az egy fokkal értelmesebb ateisták azt mondják nem bizonyított Isten létezése. Te egyértelműen az előbbi kategóriába tartozol. Egyébként pedig egyértelműen bizonyítható hogy létezik Teremtő.



"De mint az előbb mondtam, ha az istened valóban mindentudó és mindenható, nem kell naponta ötször leszopnod az ő hatalmas egoját hogy tudja mennyire hálás vagy. Ez a szokás gyakorlatilag értelmetlen és haszontalan még akkor is ha létezik az istened."


Tehát szerinted ha valaki jót tesz veled akkor nem kell megköszönnöd. Legalább mindenki látja hogy egyes ateisták mennyire primitívek.

2021. aug. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 225/230 Godaime ***** válasza:
25%

Soha nem állítottam, hogy a tudomány megcáfolta bármely isten létezését is. Azt mondtam, hogy a teremtéstörténeteiket cáfolta meg azzal, hogy egy hiteles képet mutatott arról, hogy mi történt valóban. ( big bang/ evolúció ).


A tudomány nem is foglalkozik a vallással, mivel nincs rá szüksége. Semmi jel nem utal bármilyen isten létezésére, a vallásoknak pedig a hiten és az évezredekkel ezelőtt írt könyveiken kívül nincs semmije.


Egyébként meg ironikusnak tartom, hogy pont egy olyan személy hív engem primitívnek aki tudatlan kecskepásztorok által írt dolgokban hisz. Elképesztő, hogy mik vannak.

2021. aug. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 226/230 Godaime ***** válasza:
88%
Abdullah, ha te hálás vagy ezt ő már tudja. Elég ha a szívedben érzed és ő már tudja. Ha elvárja tőled, hogy naponta ötször leborulj és nyalj neki, az már nem a te javadat szolgálja, hanem az ő egoját fényezi.
2021. aug. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 227/230 anonim ***** válasza:
66%

#226:


Maximàlisan értem amit mondasz.


De az embernek nem elég ha érez valamit... Vannak dolgok amiket meg kell cselekedj, azért hogy közelebb kerülj a Teremtőhöz.


Mert így még jobban fogod érezni magad


Tapasztalatból beszélek.


Abdullah

2021. aug. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 228/230 anonim ***** válasza:
24%

"Soha nem állítottam, hogy a tudomány megcáfolta bármely isten létezését is. Azt mondtam, hogy a teremtéstörténeteiket cáfolta meg azzal, hogy egy hiteles képet mutatott arról, hogy mi történt valóban. ( big bang/ evolúció )."


A vak is látja hogy sosem olvastad a Koránt és fogalmad sincs az iszlám szerinti teremtéstörténetről. Annyira ostoba vagy és primitív. Azt sem tudod mit ír a Korán de kijelented hogy megcáfolták :) A Koránban leírtak egyébként nem ellentétesek sem az ősrobbanással sem pedig az evolúcióval.



"A tudomány nem is foglalkozik a vallással, mivel nincs rá szüksége. Semmi jel nem utal bármilyen isten létezésére, a vallásoknak pedig a hiten és az évezredekkel ezelőtt írt könyveiken kívül nincs semmije."


Az hogy a világ teremtés eredménye, létezik-e valamilyen teremtő, tudományos kérdés, nem hit kérdése, és egyértelműen bizonyítható hogy a világ teremtés eredménye.



"Egyébként meg ironikusnak tartom, hogy pont egy olyan személy hív engem primitívnek aki tudatlan kecskepásztorok által írt dolgokban hisz. Elképesztő, hogy mik vannak."


Na pont ezért vagy primitív. Korábban már hosszasan megvitattam ezt a kérdést ateistákkal. Kiderült hogy az ateisták világképe teljesen ellentétes a tudomány jelen állásával, és primitív, az iszlám szerinti teremtett világ pedig tudományosan rendeben van. Olvasd végig szépen.



https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

2021. aug. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 229/230 Godaime ***** válasza:
38%

"Az hogy a világ teremtés eredménye, létezik-e valamilyen teremtő, tudományos kérdés, nem hit kérdése"


Na engem itt vesztettél el. Ezzel bebizonyítottad, hogy veled nem érdemes vitázni. Nincs az a tudományág amely istenkutatással foglalkozik. A tudományt csak az érdekli ami létezik ha nem tudtad volna.

2021. aug. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 230/230 anonim ***** válasza:
63%
Eszembe sem jutott hogy egy ilyen agyhalottal leálljak vitatkozni. Azért linkeltem be azt a kérdést amiben erről volt szó. De gondolom azt még te is felfogod hogy a világ létezik és megállapítható hogy teremtés eredménye vagy sem, anélkül hogy a teremtőt vizsgálnád.
2021. aug. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!