Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan és miként jöttetek rá,...

Hogyan és miként jöttetek rá, jutottatok arra, hogy nincs isten?

Figyelt kérdés
Én sokat csalódtam ebben a fiktív alakban, mire rájöttem hogy nincsen.

2021. febr. 3. 23:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/219 Anahystor ***** válasza:
98%

Én nem állítom, hogy nincs, mivel erre vonatkozó bizonyíték nincs a kezemben.


Agnosztikusként csupán nagyon valószínűtlennek gondolom, lévén a világ működéséhez nincs rá szükség.

2021. febr. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/219 anonim ***** válasza:
23%

"a világ működéséhez nincs rá szükség"


Egy automatizált gyár működéséhez sincs szükség emberekre. Akkor az a gyár biztosan magától jött létre varázsütésre, igaz? Ezért mondom mindig hogy az ateisták is hisznek valamiben, mégpedig a tündérmesékben, mert azokban történik minden varázsütésre :)

2021. febr. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/219 A kérdező kommentje:
Isten nevében tömegeket gyilkoltak le 1900-áv alatt, mégse tett semmit.
2021. febr. 3. 23:49
 4/219 anonim ***** válasza:
24%

Dehogynem. Elmondta hogy ne gyilkolj.

Ha én elmagyarázom neked hogy ne ölj mert az nem szép dolog és bünti jár ezért, de te mégis elmész gyilkolni akkor ki a hibás?

2021. febr. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/219 anonim ***** válasza:
93%
2 Ez alapján akkor istenek vagyunk?
2021. febr. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/219 anonim ***** válasza:
18%
Nem, ez alapján az ateisták tündérmesében hisznek.
2021. febr. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/219 anonim válasza:
58%
Én aki a műtőasztalon egyszer meghaltam, állítom, hogy van egy felsőbb dolog ami a jó dolgok forrása. Mindegy minek nevezzük, Isten, jó energia, univerzum. Én a szeretteimet láttam mielőtt újraélesztettek, felébredve azt hajtogattam találkoztam Istennel, és visszaküldött élni, mert még feladatom van. Nem gondolom, hogy a világot teremtette, vagy volt egy hú de hókuszpókuszoló fia...de valami van, a vallási háborúk, a terrorista támadások az emberek hülyeségei, nem Isten susmusolt a fülükbe. Persze ez csak az én tapasztalatom és véleményem.
2021. febr. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/219 Anahystor ***** válasza:
84%

#2!


A tündérmesék a Bibliában vannak.


A tudomány pedig tényekre alapozza az állításait, és eddig a világ egyetlen megismert részlete sem mutat isten létezésére.

Én pedig a "minden megismert részlete" (lévén vannak még meg nem ismert részletek) miatt nem állíthatom bizonyosan, hogy nincs isten, csak annyít, hogy valószínűtlen, ha eddig sehol sem bukkantunk a nyomára.

2021. febr. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/219 anonim ***** válasza:
83%
Semmi sem mutat arra, hogy létezne akár egy is.
2021. febr. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/219 anonim ***** válasza:
14%

Ki beszélt itt a Bibliáról?

A tudomány pedig egyértelműen rámutat arra hogy egy teremtett világban élünk, tehát kell lennie teremtőnek.

2021. febr. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!