Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták mit szólnak az olyan...

Ateisták mit szólnak az olyan filmekhez. melyek az ördög, démon, és szellemekkel foglalkoznak de igaz történet alapján készültek?

Figyelt kérdés

Ilyenek pl:


the atticus institute, Démonok közt, az ördögűző stb..



2021. júl. 25. 20:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%

Biztos mindegyikük mást, én speciel semmit, mert egyáltalán nem érdekelnek. Még arról sincs véleményem, tényleg igaz történetek-e vagy sem. Nem érik el az ingerküszöbömet.

Nekem amúgy az a privát véleményem, hogy az ördögűzésnek meg a vallásos élményeknek lehet alapjuk, de nem az, hogy valóban van Isten és démonok, hanem az, hogy az emberi agy működésének a nagy részét ma sem értjük, és produkál néha a mai ismereteinknek megmagyarázhatatlan dolgokat. Tehát ha valaki ilyesmiről számol be, nem vágom rá csípőből, hogy hazudik, de biztos vagyok benne, hogy az élményei materialista módon is megmagyarázhatóak lehetnek.

2021. júl. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
Nincs olyan igaz történet.
2021. júl. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%

Mi igaz? Hogy 2 méteres szöget köhög fel valaki és 360 fokban forgatható a feje? Vagy?

Szimplán elmebeteg emberekről van szó és vallási fanatikusokról.

Lehet nem érted, hogy miért viselkedik valaki furán vagy árt magának. Én sem értek sok őrült embert, de ez még nem mágia és nem az ördög.

2021. júl. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

"Mi igaz? Hogy 2 méteres szöget köhög fel valaki és 360 fokban forgatható a feje? "


Jó, a filmekben azért kiszínezték a sztorit, hogy hatásosabb legyen.


"Vagy?


Szimplán elmebeteg emberekről van szó és vallási fanatikusokról.


Lehet nem érted, hogy miért viselkedik valaki furán vagy árt magának. Én sem értek sok őrült embert, de ez még nem mágia és nem az ördög."


Arra én nem vennék mérge.


https://www.youtube.com/watch?v=XAS0iaBJZ94


Én is ateista voltam, de pont az ilyen jelenségek megtapasztalása miatt lett belőlem hívő.

2021. júl. 25. 21:52
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
Ma már sok mindenre ráaggatják, hogy valós történet alapján. Ez nem jelenti azt, hogy az abban megjelenített események 100%-ban hűek a történtekhez, sőt.
2021. júl. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
55%
Azt, amit a bibliához is. Hülyeség.
2021. júl. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%

"Én is ateista voltam, de pont az ilyen jelenségek megtapasztalása miatt lett belőlem hívő."

Én meg hívő voltam, és azután lettem ateista, miután kiderült számomra, hogy ezeknek a dolgoknak gyakran teljesen természetes magyarázatuk van. Például amikor megtudtam, hogy ha az "ördögtől megszállt" embereket befektetik a pszichiátriára, és teletömik őket a megfelelő nyugtatókkal, valahogy elhagyja őket az ördög, és nem is jön vissza, amíg szedik a gyógyszert.

2021. júl. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%
Ha valami vallás meggyőzne és igaz lenne, meglepne ha a kereszténység lenne.
2021. júl. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
77%

Az igaz történet alapján azért van ott, hogy még jobban beparáztasson.

Démonok, megszállás, ördög stb.

A legkontroverzálisabbak közé tartoznak a démoni megszállás miatti gyilkosságok vagy például a valós felvételek.

Én alapvetően is úgy gondolom, hogy akik azt állítják, hogy megjelent előttük Jézus vagy maga Szűz Mária, azok valószínűleg valamilyen pszichózist okozó mentális betegségben szenvedtek, ezeket a víziókat pedig hallucinációk okozták, de mivel a vallásos meséhez kapcsolható, azt mindenki elhitte és utána istenítették azt a helyet, ahol ezek az események az elbeszélők alapján megtörténtek.

Vegyük például a Démonok közöttöt.

A második részben, a film végén van a valós felvétel, amiben bizonyítékként tisztán hallható az idős bácsinak a hangja.

Érdekes, hogy senkinek nem fordult meg a fejében a disszociatív személyiségzavar, ami szintén mentális betegség, de akkoriban, amikor ezek a 'valós események' történtek, még erről semmit sem tudtak.

Ha több személyiség (alter) lakozik egyetlen testben, azt nem démonok okozzák, hanem egy komoly mentális zavar, ami egyébként hellyel-közel kezelhető. Ezen a téren pedig ne a Split című filmből induljon ki senki, mert az olyan mértékben démonizálja ezt a mentális zavart, hogy az hihetetlen.

A különböző személyiségek egy testben képesek különböző nemekkel, nevekkel és különböző hangszínekkel is rendelkezni. Aki látni szeretne erre egy hiteles példát, annak ajánlom a Frankie és Alice című filmet, ami valós képet ad erről a zavarról.

Ha arra képes a személyiségváltás, hogy az idegrendszerben olyan zavarokat okozzon, hogy egy-egy személyiségnek szemüvegre van szüksége, mert borzalmas a látása (miközben egy másiknak tökéletesen tiszta), akkor miért ne lehetne ugyanez a hanggal?


Az olyan sztorik, hogy megszállta egy démon és kinyírta az egész családját, számomra ismét hiteltelen. Semmilyen démon nincs, csak az agyi működés kifürkészhetetlen. Egyáltalán nem erőszakos a mentális betegek túlnyomó része, de igen, van, hogy olyan hirtelen tör elő egy skizofrénia, hogy az utasító hangok tényleg borzalmakra késztetik.

De nem mindig csak erre kell gondolni. Nemrég, talán 1-2 éve, egy bokszoló egy hatalmas díj átvétele előtt állt, de az nem történt meg, mert előtte nem sokkal megölte az egész családját, aztán magát is.

Annyi éven keresztül nyomta magát tesztoszteronnal, hogy mikor abbahagyta a szedését, a szervezete már nem tudta magától termelni, emiatt pedig teljes kontrollvesztése volt a mentális folyamatai felett.


Szóval tényleg mindenre van magyarázat szerintem. Láttad egyáltalán a valós Annabelle babát? Úgy néz ki, mint amit az anyuka vesz a gyereknek a száz forintos boltban.

Csak szépen köréfonnak egy hátborzongató szálat, agyonlövik effektekkel és azonnal megvan a kívánt, horrorisztikus hatás.


Én nem állítom, hogy nem ijedek meg az ilyen dolgoktól, de ha utána végiggondolom és rájövök a tudatlanságra, ami a valós esemény mögött állt és a manipulációra, amivel a filmipar akarta nekem eladni a sokszorosított hatását, tudom rendezni magamban a dolgot.

2021. júl. 29. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Fero89 ***** válasza:
77%
A valós történet alapján, nem jelenti azt hogy a film története valós, annyit tesz hogy volt egy megtörtént eset és ennek elemeit vették alapul egy kitalált történethez. Szigorúan véve a "valós történet alapján" szerepelhet akármilyen film előtt amiben bármilyen valós eseményre alapoznak, akár még az 'America: The Motion Picture' is valós történet ALAPJÁN készült, hiszen létezett George Washington, és volt függetlenségi háború is, de mégis a teljes történet elmeháborodott kitaláció.
2021. júl. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!