Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nőből miért nem lehet pápa?...

Nőből miért nem lehet pápa? Te támogatnád?

Figyelt kérdés

Ha egy nő férfinek érzi magát, akkor nagyobb esélye lehet, ha a férfiként kerül a szémélyazonosító igazolványba?

Vagy csak az fontos, hogy mi van középen?

Létezik férfi és női lélek?



2021. szept. 5. 19:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
62%

Godaime, neked még nagyobb szerencséd, hogy már nem jön sem a spanyol inkvizíció, sem a jakobinus diktatúra. Egyik sem szerette a másképp gondolkodókat. :))


"Mondj egyetlen olyan dolgot amit egy női pápa nem tudna pontosan úgy csinálni, mint egy férfi."

Nem fogod megérteni már csak zsigerből sem, de annak akit érdekel:

a pap "alter Christus", és "in persona Christi" (Krisztus személyében) mutatja be a szentmiseáldozatot. Ez nem egyenlő azzal, mintha a nevében tenné. A "személyében" sokkal többet jelent: gyakorlatilag Krisztussal azonosul, ezért a férfi volta nélkülözhetetlen összetevője ennek a szentségi képviseletnek.

Továbbá tekintve, hogy Krisztus ezt a szentséget 12 férfira hagyta, így az apostoli jogfolytonosság miatt a szolgálati papság szentségét sem lehet nőknek kiszolgáltatni.

Nem kell ebben hinni, nem kell ezzel egyetérteni. Nem fog jönni a spanyol inkvizíció... :)) Csak több előző válaszolóhoz hasonlóan én is kicsit komikusnak érzem, mikor kívülről próbálnak beleszólni, úgy hogy mivel nem is katolikusok, őket nem is érinti. Zsidóságban sem lehet mindenhol női rabbi. Ők nem nőellenesek?

2021. szept. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Godaime ***** válasza:
62%
Oké tehát kizárólag a Jézus féle mesére alapozva zárod ki a dolgot. Valós oka ezek szerint nincs. Egy nő is pontosan úgy le tudja vezetni a ceremóniákat, ahogy azt egy férfi is teszi és semmi nem változna.
2021. szept. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
23%

Én református vagyok és azt se szeretem hogy református nők is papok. A katolikus egyház gondolkodását se helyeseltem ha női pap lenne. Jó hogy az ortodoxok komolyan tisztelik Istent és ilyen hülyeség nem jut eszükbe.

Én is azt gondolom amit az ortodoxok, egy nő lehet apáca ha Istennek akár élni és gyógyíthat beteget, segíthet szegényeken, takaríthat a templomban de az Altarban semmi keresnivalója, se papként. Az a csuda hogy a reformátusok engedik ezt. Régen ott se volt női pap.

2021. szept. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
53%

„Oké tehát kizárólag a Jézus féle mesére alapozva zárod ki a dolgot. Valós oka ezek szerint nincs. Egy nő is pontosan úgy le tudja vezetni a ceremóniákat, ahogy azt egy férfi is teszi és semmi nem változna.”


Godaime, a te felfogásodban a teljes kereszténység jelentés nélküli üres színjáték, oké, gondold ezt, de akkor ne akard már elmagyarázni nekünk, hogy egyébként miről szól. Ha így fogod fel, nem értheted meg, miért nem lehet női pap, és akármilyen érvet hoznánk, azzal jönnénk, hogy dehát úgyis hülyeség az egész. Így semmi értelme beszélgetni róla, hisz téged egyáltalán nem érdekel.


Ezt szokták úgy hívni, hogy trollkodás. Ne aggódj, majd kinövöd.

2021. szept. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
13%

Nem kell messzire menni, nézd meg Merkel-t mit tett a világgal. Ránk uszította ezt a migráns világot. Még nagy politikai befolyást sem szabadna nekik adni, mert itt tartunk ahol.


Itt van ez a tudós nőnk, aki itthagyta az országot. Rögtön lett neki jó COVID vakcinája. Nem csoda, hogy a kínaiak is azt mondják Nyugat találta ki a vírust.

2021. szept. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Godaime ***** válasza:
19%

14/


Miért, talán nincs igazam? A keresztények egy képzeletbeli istenhez imádkoznak, a papjaik maskarába öltöznek és úgy tesznek mintha ismernék az isten akaratát, miközben gyerekeket erőszakolnak meg. Mi ez ha nem színjáték és hülyeség? =D

2021. szept. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

[tegnap 21:09]: Kívülről nézve minden vallás színjáték, hülyeség, az istene (vagy istenei, vagy egyéb transzcendens fogalmai) képzeletbeliek, meséből indul, stb. (Igen, a mostanában nálunk egyre divatosabb ázsiai vallások is ilyenek. Pont.) Szerencsére olyan világban élünk, amikor neked nem kötelező bármelyikkel is azonosulni.


Igazad van, nincs olyan objektív, a matematika vagy a természettudományok körébe tartozó tétel, elmélet, kísérlet, megfigyelés vagy számítás, ami alapján elő lehetne állni valamivel, amire egy férfi alkalmas, egy nő alkalmatlan, és ezért csak előbbi lehet a pápa. De ha egy pillanatra békén hagyjuk a katolikusokat, sőt, általában a vallásokat, akkor azt látjuk, hogy nagyon sok mindenre igaz valami hasonló. Vegyük a filozófia "tudományát". Művelik az egész világon, filozófus hallgatók tanulják az egyetemen, aztán a jobbak könyveket, cikkeket írnak, az igazán nagymenőket később professzorrá nevezik ki. Mindannak ellenére, hogy soha egy sort le nem írnak, amit valamiféle objektív mércén értékesebbnek lehetne tartani Pista bácsi kocsmai "rövid az élet", "bolond a világ" aforizmáinál.


A pápa személye a katolikusok dolga, a filozófiaprofesszorok kinevezése pedig a filozófusoké. Lehet persze szigorúan természettudományos alapon állni a világhoz, de nekem van egy olyan benyomásom, hogy te itt most csak a keresztényekkel akarsz agresszívkodni (ha nem, bocs). De ez szerintem felesleges.


Hogy a katolikus papok gyerekeket erőszakolnának meg, az pedig egy durva általánosítás, és a valóságban soha senki ki nem mérte, hogy a katolikus papok körében magasabb lenne a pedofília, mint bármely más csoportban. Ennyi erővel leírhatnád azt is, hogy a biciklisták vagy a Barcelona-drukkerek erőszakolnak meg gyerekeket.

2021. szept. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
64%
Amiért pap sem. Ugyanis a pápaság feltétele, hogy előtte pappá, majd püspökké szenteljenek.
2021. szept. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Jézus azt mondta, minden nőnek férfivá kell válnia, hogy üdvözüljön. Valamit akkor csak sejt az Isten, nem? Ugye, amit Jézus mondott, minden az Úrtól való.
2021. szept. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szerintem Mária Magdolna is férfivá vált a legvégén...
2021. szept. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!