Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római Katoliksok!(és egyéb...

Római Katoliksok!(és egyéb keresztények), mit gondoltok arról a levélről amit Ferenc "pápa" írt az IMF meg a Világbank vezetőségének, hogy támogatna egy "világkormány" léttrehozását? Elvileg nagy port kavart.

Figyelt kérdés

/Bocsánat, de a jehova tanúi kíméljék a kérdést. Ők nálam se számítanak kereszténynek. Sokaknál se, így érdemtelen a megszólalásuk./


Én személy szerint hívő róm. kat vagyok a magam módján, meg próbálok ismét gyakorló lenni, de ez nálam is betette a dolgokat.



2021. jún. 5. 19:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
27%

Ez a bibliai vers jutott eszembe hirtelen

Máté 7:21

Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.

22.

Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?

23.

És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők.


Ez azt mondja el, hogy az álkeresztények majd az ítéletkor hiába járulnak majd Jézus elé mint akik jól végezték a dolgukat, a földön tanusított álszent és képmutató viselkedésük miatt el lesznek utasítva. Ide tartozik kb az összes pápa,kb az összes valaha élt politikus, uralkodó stb akik Isten neve mögé bújva gonosz tetteket hajtottak végre.

2021. jún. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%

Esetleg linkelnéd a Vatikán honlapját ezzel kapcsolatban? Mert így nehéz reagálni bármit rá, ha fogalmunk sincs a levél tartalmáról.


"Én személy szerint hívő róm. kat vagyok a magam módján"

Ilyen nincs, magyarul nem vagy katolikus.

2021. jún. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
25%
2-es, ügyes ateista próbálkozás, de mellé. Római katolikusnak lenni nem azt jelenti, hogy vakon követjük a pápa minden szavát. Már csak azért is, mert a pápa is eléggé sajátosan értelmezi Krisztus tanítását. Ez a világkormányosdi csak egyetlen példa arra, hogy Bergoglio valójában a vallás árulója, egy hamis pápa. Rendszeresen súlyosan megsérti a klerikális szabályokat, olyan dolgokat tesz, amiért bárkit, aki alacsonyabb szinten áll, páros lábbal tagadna ki az egyház. A homoszexuálisok dédelgetése például szöges ellentéte a krisztusi tanításnak (és nem, ne akard jobban tudni).
2021. jún. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
81%

"2-es, ügyes ateista próbálkozás, de mellé"

Tehát az, hogy fogalmam sincs, miről van szó és kértem, mutassa meg a levelet, egy ügyes ateista próbálkozás? Miért baj az, ha el szeretném olvasni ezt a levelet, hogy lássam, miről kéne véleményt mondani?

Nálatok nem kicsit gurult el a gyógyszer.

2021. jún. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező: jehova tanúi ne válaszoljanak

Első válasz: egy jehovista 😂

2021. jún. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
80%
A katolikus vallás internacionalista. Hiszen Krisztus mindenki megváltója. Sosem értettem, miért a patriotizmussal kötik össze. Én is erősen támogatom egy világkormány létrehozását.
2021. jún. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Tényleg elgurult a gyógyszerek. :D


Amúgy meg a fél internet tele van vele, meg beszélgetős műsorok is szólnak erről. - Direkt nem linkelek forrást, ott vannak a keresőmotorok.


Amúgy meg a másodiknak RÉSZBEN igaza van. Nem vagyok de jure katolikus. És? De facto az vagyok, vagyis akarok lenni.

Persze ilyen pápa nélkül.

2021. jún. 5. 21:44
 8/24 A kérdező kommentje:

De a hármas válasza még jobb.


Feri tényleg sok olyan dolgot tesz, ami ellentétes a katolikus magatartással, nem hogy a szabályokkal.

Pl, hogy nem enged gyűrűt csókolni, a másik meg az, hogy láttam videót, ahol ő meg a Ródcsild emberkéket csókolgat. Na meg az óminózus eset, amikor valakit szabályosan elhessegetett. Utóbbit még az alja médiák is lehozták hírként.

2021. jún. 5. 21:49
 9/24 anonim ***** válasza:
87%

1. Nem "pápa" hanem pápa. Érvényesen választották meg, zsinat keretében. Ez nem függ szimpátiától és más egyéni szempontoktól.

2. A katolikus szó egyetemest, egységest jelent. Tehát "maga módján egyetemesnek lennei" elég érdekes :D

3. Ferenc pápa egy olyan mondatot nem mondott, ami szembe menne a katolikus egyház tanításával. Olyan, ami szembe megy pl. a tridentisták ultrakonzervatív nézeteivel olyat igen.

2021. jún. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
97%

#7

Lehet, hogy a szektás és szélsőjobbos média tele van vele, de én nem találkoztam eddig ezzel a levéllel. Ha pedig egy épeszű ember feltesz egy kérdés, amiről véleményt kér, akkor a kérdés tárgyát is mellékeli. Persze tudom, hogy sokan nem épeszűk.


Itt találtam róla egy írást:

[link]


Nem említ világkormány létrehozását, tehát a kérdésed hazugság.


De facto biztos nem vagy katolikus, legfeljebb de jure, ha annak kereszteltek és formálisan nem hagytad el az Egyházat. Ha nagyon okosakat akarsz írni, akkor legalább nézz utána, hogy máskor ne írj ekkora hülyeséget. :)

2021. jún. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!