Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek tényleg be fogják...

Szerintetek tényleg be fogják egyszer bizonyítani egyszer, hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés
A "Nézz körül!" című szocializmus idején kiadott gyerekeknek szóló könyvben olvastam.

2021. szept. 11. 20:07
A kérdező szavazást indított:
Sosem fogják bebizonyítani, mert igenis létezik, az embert a saját képmására teremtette.
Ha bebizonyítják, akkor égszakadás-földindulás lesz. Atlantisz is ezért süllyedt el.
Ha bebizonyítják, az a civilizáció vége lesz. Moinden kultúrnépnek van vallása.
Be fogják bizonyítani, hiszen annyi mindent feltaláltak már, biztos erre is lesz eszköz.
Kacsacsörű emlőst sem láttunk sosem, mégis tudjuk, hogy van.
25 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
98%

Definíció? Mi Isten definíciója?


Amelyik definíciót begépeled, az a sok-sok vallás megszámlálhatatlan mennyiségű istenére igaz?

2021. szept. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Kimaradt az az opció, hogy 'sosem fogják bebizonyítani; de ettől még nem válik biztossá sem az, hogy létezik, sem az, hogy nem létezik.' Én erre szavaznék.
2021. szept. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Mojjo ***** válasza:
100%
@2: Dettó.
2021. szept. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem az ábrahámita vallások istene (JHVH) nem létezik. De tőle függetlenül más isten/istenek létezhetnek.
2021. szept. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Valaminekma nemlétét nem vizonyítjuk, hanem cáfoljuk, de cáfolni is lehetetlen.


Erre vonatkozikmegy primitív, de ide pontosan illő antiteista példázar: hogyan tudod cáfolni hogy a lárthatatlan, érinthetetlen, és és teljes mértékben kimutathatatlan unikornis a padlásomon nem valódi?

Sehogy, nem tudod cáfolni.

2021. szept. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
96%
Egyes konkrét istenképeket lehet. Úgy általánosságban, hogy semmilyen isten se létezhet, ez egy bizonyíthatatlan állítás.
2021. szept. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
76%

#6


Igen, valami ilyesmire céloztam.


Tehát az ábrahámita vallások istene bizonyára hamis. Az ókori görög istenek sem tűnnek valódinak.


Tehát vannak istenek, amiknél rá lehet mutatni, hogy létezhet-e vagy sem. De azért ez is szubjektív, hiszen aki ábrahámita vallást követ, az nyilván valódinak gondolja az istenét.


Én is ábrahámita vallásban voltam bent, csak kitértem onnan. Ismerem az istent, akit imádnak, és vele kapcsolatban szinte biztos vagyok, hogy nem létezik.

2021. szept. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
55%

Hogyan cáfolsz egy konkrét istenképet?

Például vegyük Odint. Kellően emberi isten, mégsem cáfolható a léte.

Akkor az ábrahámita istenképeket hogyan cáfolnád, ha még ez sem megy?


Szerintem nincs, vagy nagyon ritka az az istenkép ami cáfolható.

2021. szept. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
97%

Igen nehéz bebizonyítani azt, hogy valami nincs.


Ha most azt mondom neked, hogy bizonyítsd be, hogy nem létezik a rézszerszámú bagoly, akkor hogy állnál neki? Pedig mindketten jól tudjuk, hogy nem létezik...

2021. szept. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
73%

Az ábrahámita istent (JHVH-t) a róla szóló szent könyv, a Biblia cáfolja:


A könyv elején egy kegyetlen istenség, aki a gyerekeket sem kíméli, és kivégeztet egy embert is, akinek annyi "bűne" van, hogy fát szedegetett, szombaton. Erről a kegyetlen istenről viszont a könyv vége már azt mondja, hogy ő a szeretet, és jóságos atyaként van bemutatva.


JHVH egyébként maga sem tudja mit akar. Megteremti az embert, aztán megbánja. Ugyanezt eljátssza Jónás könyvében is: kiakadja az ítéletet, aztán megbánja. A magyarázat persze az, hogy a ninivebeliek bűnbánatot tartottak, de egy isten részéről ez komolytalannak hat ez a viselkedés. Az lett volna a logikus, ha JHVH egy feltételes próféciát mondat el Jónással.


Aztán az egész Újszövetség is hamis. A zsidó Biblia (Ószövetség) szerint a Messiás, amikor eljön, felszabadítja majdan Izraelt, és uralkodik majd. Ez nyilvánvalóan nem történt meg, amit a kereszténység a második eljövetellel magyaráz meg. Az zsidó Biblia (Ószövetség) azonban nem tud ilyenről.


Összefoglalásként: JHVH alakja eléggé komolytalan, a zsidó Biblia Messiása meg nem született meg.


Ez a vallás tehát hamis, téveszme, kitaláció. És mivel az iszlám ezen alapszik, így az is hamis. Mohammed egy csaló lehetett.

2021. szept. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!