Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Istennek miért jó, hogy úgy...

Istennek miért jó, hogy úgy teremtette meg az embert, hogy eredendően benne legyen a bűnre való hajlam?

Figyelt kérdés

Keresztények azt szokták mondani, hogy Ádámban és Évában még nem volt benne a bűnre való hajlam. Pedig ez nem igaz, hiszen ha nem lett volna bennük, akkor a Sátán sem tudta volna elcsavarni a fejüket.

Mint ahogyan Jézusban sem volt benne a bűnre való hajlam, így a Sátánnak nem is sikerült elcsavarnia Jézus fejét.



2021. szept. 24. 08:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%

"Istennek miért jó, hogy úgy teremtette meg az embert, hogy eredendően benne legyen a bűnre való hajlam?"

Nem úgy teremtette. Szerintem te nem tudod, hogy mi az eredendő bűn. A fáról való evés nem az volt. Ott mindössze annyi lehetőségük volt, hogy választhattak Isten szava mellett vagy ellen. Ez a szabad akaratból következik. Ebben a témában nem lehet kikerülni a szabad akaratot, mert annak biztosítása a leglényegesebb tétel Isten részéről.


"Keresztények azt szokták mondani, hogy Ádámban és Évában még nem volt benne a bűnre való hajlam. Pedig ez nem igaz, hiszen ha nem lett volna bennük, akkor a Sátán sem tudta volna elcsavarni a fejüket."

Amúgy ezt milliárdszor kérdezted, milliárdszor elmagyaráztuk és milliárdszor kezdtél mellébeszélni. Bizonyítsd be, hogy mára megváltoztál, mert feleslegesen nem akar senki válaszolni

2021. szept. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"Nem úgy teremtette."

Hogyhogy nem úgy teremtette őket? Ha nem lett volna bennük a bűnre való hajlam, akkor tudták volna szerinted a bűnt választani?


"Szerintem te nem tudod, hogy mi az eredendő bűn."

Szerintem meg neked nem sikerült értelmezni a kérdésemet.

Az lehetséges, hogy nem tudom, hogy mi az az eredendő bűn. De a kérdésem nem az eredendő bűnről szólt (úgy gondolom legalábbis). Nem azt kérdeztem, hogy miért volt bennük az eredendő bűn, hanem azt, hogy miért volt bennük kezdetektől a bűnre való hajlam.


"Amúgy ezt milliárdszor kérdezted,"

Nem kérdeztem még, nem értem miért okoskodsz. A kérdéssel foglalkozz kérlek, ne velem.

2021. szept. 24. 11:08
 3/11 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező

Az a baj hogy attól még hogy nincs meg a hajlamod valamire attól még negteheted. Bűnre való hajlam nem volt és nem a bűnnek a képesége.


Ezen felül az emberben sincsen meg kezdetben a bűnre való hajlam. Egy csecsemő sem azért nem követ el bűnt mert nem képes még rá hanem mert nincs benne semmi ilyen hajlam. Az ember erdendően nem gonosz és nem is jó.


Attól még hogy van képeséged és hajlamod elkövetni a bűnt az nem jelenti azt hogy el is fogod. Ahogyan az hogy nincs hajlamod a bűnre az sem jelenti azt hogy nem tudsz és nem is fogsz elkövetni.


Jézusban is ugyan olyan volt mint a többi ember de ő ellen állt. Kitartóbb volt és elegendő tudással rendelkezett ahoz hogy ellen álljon.

2021. szept. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%

#3 Kérdező!


A kérdésed az volt, miért jó Istennek....

És ez után voltak állításaid, melyek egyszerűen nem helytállók.

Tehát a kérdésed eleve értelmetlen, nincs alapja.

Ezért először az alapok tisztázásával kell kezdeni.

Nem teremtett hajlamot..

Ki mondta, hogy jó neki?

stb...

2021. szept. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Senior Séf ***** válasza:
73%
Nem isten teremtette az embert, hanem az ember teremtett magának istent.
2021. szept. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

"Ha nem lett volna bennük a bűnre való hajlam, akkor tudták volna szerinted a bűnt választani?"

Senki nem írta, hogy a bűnt választották. Dönthettek Isten szava ellen vagy mellett, de ez nem a bűn kategória. Ettől még nem tudtak ölni, lopni, hazudni


"Az lehetséges, hogy nem tudom, hogy mi az az eredendő bűn. De a kérdésem nem az eredendő bűnről szólt "

Tehát elfelejtetted a kérdésedet:) Az az eredendő bűnről szól. Idézem a kérdésed: "Istennek miért jó, hogy úgy teremtette meg az embert, hogy eredendően benne legyen a bűnre való hajlam?"


"Nem kérdeztem még, nem értem miért okoskodsz. A kérdéssel foglalkozz kérlek, ne velem."

Mind ezt mondja. Nem foglalkoznék veled, de a feledékenységed/dislexiád elég nagy gátat szab a kérdés megválaszolásában

2021. szept. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a kérdéssel a keresztények (különösen a fundamentalisták, akik szó szerint értelmezezik a teremtést) nem fognak tudni mit kezdeni.


Úgy gondolom, a kérdésedhez a zsidók teológiai nézetei állnak közel:


"Az elgondolás, hogy eleve bűnösnek születtünk, és hogy az állatáldozatok nélkül a zsidók nem tudnak vezekelni bűneikért, kirívó példája a zsidó Biblia félremagyarázásának.

Mindenekelőtt a Biblia arra tanít, hogy a bűn egy cselekedet, és nem egy állapot. Isten az embert a rosszra való hajlammal teremtette meg[18], de képesnek arra, hogy felülkerekedjen ezen a hajlamán[19], és a rossz helyett a jót válassza[20]. Isten megadta a módját, hogyan szabadulhat meg az ember bűneitől. Amikor áldozatokat kellett bemutatni, akkor ezek csupán az akaratlanul elkövetett bűnök alól való feloldozást szolgálták[21], és arra voltak hivatva, hogy az egyént valódi bűnbánatra késztessék."


Teljes írás itt: [link]


Agnosztikusként a fenti magyarázatot sokkal észszerűbbnek találom, mint azt a fundamentalista magyarázkodást, hogy a tökéletes Ádám és Éva miként tudott végkezni.

2021. szept. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
*vétkezni
2021. szept. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Először is kérdés még az is, hogy Jézus tényleg volt, létezett, élt itt ezen a földön, vagy csak kitalálták. Sokan még azt is mondják, nem is volt Jézus, csak kitalálták.

Sokak szerint nem is Isten gyermekei vagyunk, nem Istentől vagyunk, hanem földönkívüli beavatkozással jött létre az emberiség.

2023. aug. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A baj ott kezdődik, hogy nem létezik Isten, csak az emberek fejében, még pedig azok fejében, akik megteremtik őt. Jézus úgy szintén nem látható, mint Isten, ebből mit állapítunk meg, hogy nem létezik Isten, csak az emberek fejében, azok fejében, akik megteremtik, ugyanúgy Jézus sincsen, hanem csak képzeletbeli kitalált hatalom, amit ha nem veszel tudomásul, nem is létezik.

Az ördög a rossz cselekedet.

2023. aug. 17. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!