Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy, ma muszlim népnél, vajon...

Egy, ma muszlim népnél, vajon még a régészet/történelem is náluk eltér a nemzetközi verziótól? Akár a tudomány is?

Figyelt kérdés

Vajon azt tartják a saját, több ezer éves őseikről, hogy ők is muszlimok voltak? Esetleg elfogadják, hogy voltak "az Iszlám előtti" idők is? Esetleg a vallásukba egyáltalán nem fér bele az utóbbi elfogadása, tagadtatja azt velük a hitük?

Ami tudományos dolog ellenkezik a vallásukkal, azt is tagadni próbálják?

(↑ ezek voltak a lényeg/kiemelt kérdések)


Egyiptom és Irán jut főleg eszembe.

A Korán valami olyasmit mond az Iszlámról, hogy az mindig is úgy volt (sőt, egyáltalán mindig is volt). Illetve párezer évvel ezelőttre rakta a teremtést.

Egyiptomban "valószínűleg" a nép is más volt az ókorban mint ma (inkább biztosan, mert ma arabok lakják). Van is vita a szfinx körül, hogy az nyugati régészek szerint mennyire is régi (az eddig vélt kora is elég régi, de amit pár éve mondanak, az még tovább megy; az araboknak meg az a gondja ezzel, hogy a datálás túl régi a hitükhöz). Szerintem ezt fel lehetne azzal oldani, hogy nemmuszlim emberek építették őket. De nem, szerintük egyáltalán ember is csak azóta létezhet, ami "dátumra" a Korán teszi az ember megjelenését... (hajh, hát nekünk is van Bibliánk, mégse szó szerint értelmezik azt még a szentfazék szintű vallásosak se, a "7 nap alatti teremtés" se szó szerint 7 nap azaz 168 óra (azaz 168×3600 másodperc)

Irán talán azért meredekebb példa a szememben, mert én úgy tudom, hogy népből is ugyanaz él ott ma mint az ókorban. Ők maguk azt mondják magukra, hogy rohadtul nem arabok, hanem perzsák. Hopp, perzsák! Ugyanezen név alatt futott az az ókori nép, akik a görögökkel is harcoltak, ami több ezer éve volt. Azt nem tudom, hogy az Iszlám maga mikorra teszi a vallás kialakulását, de ugye ez az esemény a nemzetközi verzió szerint a Kr. u. 7. században történt. Ha ugyanaz is volt a nép, akkor is az a valóság, hogy nem "mindig is" voltak ők muszlimok. De vajon ugyanez őszerintük miként lehet? Maga a népfolytonosság, szerintem tuti, hogy így van szerintük, mert miért ne lenne bármelyik nép büszke arra, ha régóta fennáll (egyes más népek pont, hogy akkor is emellett vannak, ha nem így van, pl. a románok képesek római(="roman")→román párhuzamot vonni). De ha a perzsák saját magukat ugyanannak a több ezer éves népnek tartják, akkor ők mit tartanak őseik hitéről? (Egyébként azt, hogy egyáltalán miért lennének a mai irániak perzsák, nemcsak abból szedtem, hogy ők magukat perzsáknak mondják, hanem abból is, hogy az országnévről is találtam valamit: csak 1935-ben nevezték át az országukat Perzsiáról Iránra! Azzal pedig biztosan azonos nép a mai nép, akik száz éve éltek ott... Annyi ideje pedig még az országnév is ugyanaz volt mint régenrégen, csak nem véletlenül...)



2021. szept. 30. 08:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%

Szia,


Én muszlim vagyok. Nem ismerem részletesen az arab országok és Iràn történelmét.


Elképesztő hülyeséget írsz össze ne haragudj.


Honnan veszed ezeket ?


Esetleg valami Koràn idézettel bàrmit is alà tudsz tàmasztani ezekből ?


"Illetve párezer évvel ezelőttre rakta a teremtést."


Valamit totàlisan félreértettél.


Hol van az a Korànban hogy pàr ezer éve volt a teremtés ??????????


Abdullah

2021. szept. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Üdv Neked, Abdullah!

A vallás résszel nem vitatkozom, mert én nem vagyok muszlim, Te meg az vagy. Salam! :)

Főleg a történelmi részre vagyok kíváncsi. Nem ismerem a Koránt (rendesen). A kérdesek a megválaszolásukra valók :)

A Korán helyett azt ismerem, hogy mit mondtak dokumentumfilmekben, ott mondtak ezt-azt a vallásról és inkább arról többet, hogy mi a helyzet az egyiptomi régészettel, azon belül pedig azt is, hogy volt rá példa, hogy híres, nyugaton elismert régésszel Egyiptomban jól elbántak azért, mert nyíltan olyat jelentett ki, ami nyugati szemmel nem is bűn, meg ami csak tény történelmileg, ám *állítólag* sértett valamit az Iszlámból (maga a kijelentése a kutatónak olyasmi volt, hogy a szfinx még régebbi mint ami annak hivatalos kora, és nem párezer évet mondott a jelen előttre, hanem i.e. sokezret). Ennyit tudok. Nyugodtan javítsd ezeket is ;) ‒ de csak ha Tényleg tudod :)


Egy teljesen más része így is maradt az eredeti kérdésnek: Mit tart egy ma muszlim nép arról, hogy a saját ókori őseik muszlimok voltak-e? Az európai időszámításban középkor van i.u./Kr.u. 476 után (azaz úgy 476, ahogyan idén 2021), tehát a középkorba esett bele Mohamed próféta "futása" 622-ben, nemzetközi elismertség szerint ezután van muzulmán vallás, ennél bőven régebbi az ókor. Erről kérdezem, hogy ezt fogadja-e el az Iszlám maga is, vagy az inkább "mindig is létezett"-nek vallja magát?

Iránról és a perzsákról minden okom magvan azt hinni, hogy folytonos a nép, ugyanaz a nép élt az ókorban és él ma (ja, az országnévről nemcsak azt találtam, amit fentebb írtam, hanem azt is, hogy saját maguk pedig évszázadokkal ezelőtt elkezdték használni az Irán nevet IS a helyre [és a nyugatiak azok, akik Perzsia országnévnél maradtak 1935-ig], így volt amikor párhuzamosan számított helyes földrajzi névnek Perzsia is és Irán is).

2021. szept. 30. 09:44
 3/17 anonim ***** válasza:
38%

#2:


Walaikum Assalam,


Elnézést kérek, de rengetegen vannak, akik csak azért írnak ki kérdéseket hogy gúnyolódjanak az Iszlàmon.


"Mit tart egy ma muszlim nép arról, hogy a saját ókori őseik muszlimok voltak-e? "


Semmi ilyesmit nem gondolnak. Mohammed (béke legyen vele) előtt az arabok főként bàlvànyimàdó politeistàk voltak.


"

2021. szept. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
28%

Előző vagyok, később részletesen vàlaszolok.


Abdullah

2021. szept. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
„rengetegen vannak, akik csak azért írnak ki kérdéseket hogy gúnyolódjanak az Iszlàmon” ‒ sajnos igen... (én ellenkezőleg, megismerni szeretném [még így is, hogy magyar és keresztény vagyok])
2021. szept. 30. 10:02
 6/17 hollófernyiges ***** válasza:
100%

Részlet az arab wikipédiából géppel magyarra fordítva:


"Az iszlám Omar Ibn Al-Khattab arab kalifa uralkodása alatt lépett Egyiptomba, és Amr Ibn Al-Aas vezette a Kr. U. 641-ben. Az arab iszlám uralom időszakában Egyiptom fejlődést tanúsított az építőipar és a művészetek területén, mint például az építészet, a díszítések és az iszlám feliratok, valamint számos mecset, kastély és fal épült."

2021. szept. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
Hamisítanak a maguk fényének tündöklésére, mint a románok a magyar történelemmel...
2021. szept. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
57%

"Egy, ma muszlim népnél, vajon még a régészet/történelem is náluk eltér a nemzetközi verziótól? Akár a tudomány is?"


Nem tudom, hogy például Algériában, vagy Ománban mi van a diákok tankönyveiben.


"Vajon azt tartják a saját, több ezer éves őseikről, hogy ők is muszlimok voltak? "


Ilyet biztosan nem gondolnak. Ez teljesen abszurd állítás. Maga a Korán írja le, hogy az arabok Mohammed (SAW) prófétai küldetése előtt hitetlenségeben voltak.


" Esetleg elfogadják, hogy voltak "az Iszlám előtti" idők is? Esetleg a vallásukba egyáltalán nem fér bele az utóbbi elfogadása, tagadtatja azt velük a hitük?"


Szerintem az egész félreértést Benned, az okozta, hogy az Iszlám szerint mindig is voltak "hanifok" akik az Egyetlen Istenben hittek. Ha jól gondolom, őket természetszerűleg tekinthetjük muszlimoknak. Ebből következik, hogy mindig is éltek "muszlimok" a Földön. Ez azonban NEM jelenti azt, hogy ők többségben voltak, vagy az ő hitük lett volna az uralkodó vallás.


Éppen ellenkezőleg, a Korán hosszasan sorol rég letűnt népeket, akik hitetlenek voltak, és bár Allah prófétákat küldött hozzájuk, ők metagadták az engedelmességet Allahhal szemben, sőt a legtöbb esetben agresszíven léptek fel Allah prófétáival szemben is.

Bűneikért a Hatalmas Isten elpusztította őket.


"A Korán valami olyasmit mond az Iszlámról, hogy az mindig is úgy volt "


Ilyesmit nem mond. Sőt a kinyilatkoztatások tartalma népenként és különböző időkben különböző volt.


"Szerintem ezt fel lehetne azzal oldani, hogy nemmuszlim emberek építették őket."


Ez egészen egyértelmű, hogy a szfinxet egy bálványimádó hitetlen nép építette. Valami emberfejű oroszlántestű bálvány az egész.


"De nem, szerintük egyáltalán ember is csak azóta létezhet, ami "dátumra" a Korán teszi az ember megjelenését..."


Nincs ilyen dátum a Koránban.


"De ha a perzsák saját magukat ugyanannak a több ezer éves népnek tartják, akkor ők mit tartanak őseik hitéről? "


A perzsák kezdetben az Iszlám ellenségei voltak. Tudomásom szerint támadást indítottak az Iszlám Kalifátus ellen.


Igen az irániak többségében perzsák. Bár élnek arabok is Iránban többek között, többnyire az Irakkal szomszédos területeken.


Általában érdemes tudnod, hogy az arab országok és Irán "ideológiáját" nem csupán az Iszlám határozza meg. Az irakiak például roppant büszkék, arra hogy az egykori Mezopotámia területén élnek, amit az emberi civilizáció bölcsőjének tartanak.

Az Iraki Köztársasági Gárda egyik elit pácélos hadosztálya például a Hamurappi hadosztály nevet kapta annak idején.


Remélem tudtam hasznosat mondani Neked. :)


Abdullah

2021. szept. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

"A Korán valami olyasmit mond az Iszlámról, hogy az mindig is úgy volt (sőt, egyáltalán mindig is volt). Illetve párezer évvel ezelőttre rakta a teremtést."


Ez nem igaz. A Korán nem ír ilyet. Kevered a Bibliával. A Biblia írja hogy a teremtés 6 ezer éve történt és ma is vannak olyan keresztények akik 6 ezer éves Földben hisznek. A Korán azt írja hogy az iszlám Ádámmal kezdődött de nem írja ez mikor történt.



"Vajon azt tartják a saját, több ezer éves őseikről, hogy ők is muszlimok voltak? Esetleg elfogadják, hogy voltak "az Iszlám előtti" idők is?"


Miért ne fogadnák el? Mohamed próféta is politeista arabokhoz érkezett.


Ez a kérdés nem csak hogy nagy tudatlanságról árulkodik, de még kevered is a Koránt a Bibliával. Ugyanis a Biblia ír 6 ezer éves Földről meg 6x24 órás teremtésről.

2021. szept. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
#8, Abdullah, köszönöm! :)
2021. szept. 30. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!