Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy, ma muszlim népnél, vajon...

Egy, ma muszlim népnél, vajon még a régészet/történelem is náluk eltér a nemzetközi verziótól? Akár a tudomány is?

Figyelt kérdés

Vajon azt tartják a saját, több ezer éves őseikről, hogy ők is muszlimok voltak? Esetleg elfogadják, hogy voltak "az Iszlám előtti" idők is? Esetleg a vallásukba egyáltalán nem fér bele az utóbbi elfogadása, tagadtatja azt velük a hitük?

Ami tudományos dolog ellenkezik a vallásukkal, azt is tagadni próbálják?

(↑ ezek voltak a lényeg/kiemelt kérdések)


Egyiptom és Irán jut főleg eszembe.

A Korán valami olyasmit mond az Iszlámról, hogy az mindig is úgy volt (sőt, egyáltalán mindig is volt). Illetve párezer évvel ezelőttre rakta a teremtést.

Egyiptomban "valószínűleg" a nép is más volt az ókorban mint ma (inkább biztosan, mert ma arabok lakják). Van is vita a szfinx körül, hogy az nyugati régészek szerint mennyire is régi (az eddig vélt kora is elég régi, de amit pár éve mondanak, az még tovább megy; az araboknak meg az a gondja ezzel, hogy a datálás túl régi a hitükhöz). Szerintem ezt fel lehetne azzal oldani, hogy nemmuszlim emberek építették őket. De nem, szerintük egyáltalán ember is csak azóta létezhet, ami "dátumra" a Korán teszi az ember megjelenését... (hajh, hát nekünk is van Bibliánk, mégse szó szerint értelmezik azt még a szentfazék szintű vallásosak se, a "7 nap alatti teremtés" se szó szerint 7 nap azaz 168 óra (azaz 168×3600 másodperc)

Irán talán azért meredekebb példa a szememben, mert én úgy tudom, hogy népből is ugyanaz él ott ma mint az ókorban. Ők maguk azt mondják magukra, hogy rohadtul nem arabok, hanem perzsák. Hopp, perzsák! Ugyanezen név alatt futott az az ókori nép, akik a görögökkel is harcoltak, ami több ezer éve volt. Azt nem tudom, hogy az Iszlám maga mikorra teszi a vallás kialakulását, de ugye ez az esemény a nemzetközi verzió szerint a Kr. u. 7. században történt. Ha ugyanaz is volt a nép, akkor is az a valóság, hogy nem "mindig is" voltak ők muszlimok. De vajon ugyanez őszerintük miként lehet? Maga a népfolytonosság, szerintem tuti, hogy így van szerintük, mert miért ne lenne bármelyik nép büszke arra, ha régóta fennáll (egyes más népek pont, hogy akkor is emellett vannak, ha nem így van, pl. a románok képesek római(="roman")→román párhuzamot vonni). De ha a perzsák saját magukat ugyanannak a több ezer éves népnek tartják, akkor ők mit tartanak őseik hitéről? (Egyébként azt, hogy egyáltalán miért lennének a mai irániak perzsák, nemcsak abból szedtem, hogy ők magukat perzsáknak mondják, hanem abból is, hogy az országnévről is találtam valamit: csak 1935-ben nevezték át az országukat Perzsiáról Iránra! Azzal pedig biztosan azonos nép a mai nép, akik száz éve éltek ott... Annyi ideje pedig még az országnév is ugyanaz volt mint régenrégen, csak nem véletlenül...)



2021. szept. 30. 08:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
67%

#10: A köszönet Allahot illeti. Allah segítsen nekem, és tegyen engem jobbá hogy minél pontosabb válaszokat adhassak.


Abdullah

2021. szept. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Kevered a Bibliával. A Biblia írja hogy a teremtés 6 ezer éve történt..."


Hát nem írja a Biblia a teremtés 6000 éve történt! Sőt egyáltalán nem írja. Annyit ír a Biblia hogy kezdetben!


"Ez a kérdés nem csak hogy nagy tudatlanságról árulkodik, de még kevered is a Koránt a Bibliával. Ugyanis a Biblia ír 6 ezer éves Földről meg 6x24 órás teremtésről."


Te magad is nagy tudatlanságról árulkodsz ha már így szóvá teszed!

A Biblia nem ír 6 ezer éves Földről. Ez egy tévhit!

És valójában a Biblia azt sem írja hogy egy teremtési nap 24 órából állna!

2021. okt. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

#11 teljesen igazad van :) vallási dologról beszélve jó nem elfelejteni, hogy ki szavát adod át ;) (én a neked megköszönést persze mint emberi szokást/gesztust gondoltam, hogy meg szoktuk köszönni egymásnak az információt ‒ de azt is valóban kaptad Te is a saját vallásod szent könyvéből, ami pedig Allah szava)

Megkérdezhetem, hogy melyik országból származol, vagy származnak a felmenőid? (gondolom most Magyarországon élsz/éltek, de csak van „régi származás”) Tudom, hogy a teljes iszlám világ az sokkal nagyobb mint az arab világ, és éppen ezért vagyok kíváncsi. Én magyar vagyok és szeretek utazni is meg megismerni is szeretek más kultúrákat. Muszlim országból eddig egyben jártam és az Marokkó volt 2019 nyarán. Már azóta úgy vagyok, hogy gyűjtöm az érdekességeket az Iszlámról, természetesen máskor nem ezen a fórumon. Sok érdekességet már helyben az utazáson megjegyeztem, de persze többet annál később (csak még mindig nem volt a Korán olvasása, de amúgy a hosszú távú terveim listájára nemrég azt is felvettem). Szintén már helyben és útközben hallottam arról, hogy a vallásos tulajdonságok között az alázat is szerepel és a felebaráti szeretet is (ez tehát nemcsak a Bibliában szerepel, a muszlimoknál is), és éppen ilyen alázatról tanúskodik az utolsó írásod is, Abdullah :)

Jelenleg ezt olvasom: [link]


#12 „És valójában a Biblia azt sem írja hogy egy teremtési nap 24 órából állna!” ‒ hát persze :) eleve a 24 óra csak azóta annyi, amióta megvan a Föld, ami a teremtés közben még csak éppen teremtődött xD egyértelműen más időskálán kellett lennie annak a 6 napnak

2021. okt. 3. 20:00
 14/17 anonim ***** válasza:
69%

#13: Én "teljesen" magyar vagyok, az összes felmenőm az, és mellesleg keresztény családba születtem :)


Azok a muszlimok, akiket én ismerek mindannyian nagyon becsületesek és tisztességesek, nagyon figyelnek arra, hogy bármilyen megállapodást, egyezséget pontosan betartsanak amit mással kötnek. Nagyon figyelnek arra, hogy ne bántsanak meg másokat.


A magyar közhiedelemmel ellentétben például teljesen elkényeztetik a feleségeiket. Az alapján amit személyesen tapasztaltam egy átlag muszlim sokkal figyelmesebb a feleségével mint egy átlag (keresztény) magyar például.


A Korán olvasáshoz türelmet javaslok, mert a szerkezete és nyelvezete eltér azoktól az irodalmi alkotásoktól amiket bizonyára olvastál.


Mondjuk ez a kiadás szerintem nem a legpontosabb fordítás, viszont elsőre érthetőbbnek tartom:


[link]


Viszont én ezt a kiadást tartom a legkomolyabbnak, de most nem kapható egyenlőre, és kicsit nehezebben olvasható elsőre szerintem. Viszont van benne magyarázat !


[link]


Abdullah

2021. okt. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

#14 Ezt is köszönöm, ezt is hasznos tudni. :)

És azt a két dolgot megkérdezhetem, hogy hogyan lett Abdullah a neved és hogyan/mikor lettél muszlim?

A névről: Igen, vannak ma már többen is, akik magyarok és külföldi nevük van, csak az a fura (de lehet, hogy csak „átlag magyar” szemmel fura), hogy egyszerre használsz Abdullah nevet és a felmenőid még keresztények is.

A vallásodról: akár azóta vagy muszlim, amióta az eszedet tudod, akár később az életedben döntöttél úgy, hogy muszlim leszel, mindkettő teljesen rendben van az én szememben. ;) Ezt is úgy kérdezem, hogy csak kíváncsi vagyok rá, részben mert említetted, hogy keresztény családba születtél. És a keresztény családtagjaid mit szóltak ahhoz, hogy muszlim vagy? (ŐK mit szóltak, és más keresztény emberektől mit hallasz? Nekem csak az számít valakinél, hogy legyen rendes ember, és akkor nekem "mindegy" milyen vallású, már olyan értelemben mindegy, hogy sok Európai [akár teljesen vallástalan, akár éppen keresztény] ember kivetné a muszlimokat csakis a muszlim vallásért, mintha az magában rossz lenne, hát szerintem nem az)

2021. okt. 3. 22:10
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

#15:


"sok Európai [akár teljesen vallástalan, akár éppen keresztény] ember kivetné a muszlimokat csakis a muszlim vallásért, mintha az magában rossz lenne, hát szerintem nem az)"


Mert nem értik azért csinálják. :) Tényleg nagyon más életfelfogást jelent, ha valaki komolyan veszi az Iszlámot. A keresztény-nyugati ember gondolkodása teljesen más. Ők a saját logikájukkal próbálják megérteni ezt a vallást, de az nem úgy működik mint amit ők megszoktak.


Folyamatosan kettős mércével mérnek.


Ha megbocsátasz nekem, személyes dolgokról nem beszélnék. :)


Abdullah

2021. okt. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
75%

Vidiripi


"A magyar közhiedelemmel ellentétben például teljesen elkényeztetik a feleségeiket."


A Koránban konkrétan írva van hogy megverheted a feleségedet!

https://www.youtube.com/watch?v=m-jpwHPsHDQ


És ez a csúcs, tanítja hogyan kell megverni egy feleséget!


"...és mellesleg keresztény családba születtem"


Abdullah! Nem egy kérdést kiírtál azért mert nem voltál tisztában hogy azt hogyan kell érteni! És te ezt nevezed keresztény családnak? Egy olyan családot ahol még az alapvető dolgokat sem tanítják meg a gyereküknek. Ez nem keresztény család és te nem egy keresztény családban nőttél fel. Maximum egy vallásos családban, akik vasárnap elmentek a misére meg tartottak néhány szokást.


"Tényleg nagyon más életfelfogást jelent, ha valaki komolyan veszi az Iszlámot."


Ugyan ez a megállapítás igaz a kereszténységre is. Amiben te felnőttél az még csak megközelítőleg sem nevezhető komolynak!

Az én családomban a nagymama meghallgatta a rádióban az "Urbi et Orbi"

ja meg volt hogy elmentünk éjféli misére. Na ezzel le is volt tudva a kereszténynek mondott élet!

De ez nem keresztény élet sőt ez még csak nem is vallásos élet!

Hol van ez egy komoly hívő életétől?


"Ők a saját logikájukkal próbálják megérteni ezt a vallást, de az nem úgy működik mint amit ők megszoktak."


Ilyet csinál a te nagy haverod is! A saját elképzeléseit akarja ráerőltetni a Bibliára és a keresztényekre! De ez nem így működik csak nem fogja fel. Elmagyarázhatnád neki! De nem teszed meg ugye?

2021. okt. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!