Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A zsinat az lényegében ugyan...

A zsinat az lényegében ugyan az mint egy multi cég marketingkonferenciája nem?

Figyelt kérdés

Össze ül a vezetőség, és szépen megtárgyalják hogy a jövőben hogy fogják a híveknek marketingelni "Isten tanítását".


Azt is így tudom elképzelni hogy a közékori inkvizíciós meg keresztesháborúzó kereszténység is úgy lett napjainkra "mérsékelt" hogy egy zsinato eldöntötték az akkori vallási vezetők, hogy ez a háborúzós inkvizíciós kereszténység rosszul marketingelhető, és előbb utóbb a nép fellázad ellene, ezért úgy döntöttek "mérséklődnek".


Szóval az a fajta keresztény vallás amit ma ismerünk, már semmi köze nincs "isten tanítsához" már ha feltételezzük, hogy egyáltalán létezik, mert évszázadok alatt a vallási vezetők úgy csűrték csavarták azt, ahogy érezték hogy az adott korban azzal majd a legjobban lehet megvezetni a híveket.


2021. okt. 17. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
A pénz, fogyasztás lett a új-régi isten.
2021. okt. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit árnyaltabb a dolog. Én nem marketingkonferenciához hasonlítanám, hanem inkább egy sima vezetőségi konferenciához.

Van egy vállalat, gyárt mondjuk hanglemezeket. Na de fejlődik az élet, a technika, a francnak sem kell már lemez, a vállalat viszont maradna valami hasonló dolog gyártásánál, ezért megbeszélik a konferencián (zsinaton), hogy akkor mostantól cd-ket gyártanak, zenét azzal is tudnak közvetíteni, szóval az irány ugyanaz, de mégis a megváltozott igényekhez alkalmazkodnak.

Na de megint változik az élet, a technika, ma már cd sem kell senkinek, pedig a vállalat kihasználta a hordozható cd-lejátszókban rejlő lehetőségeket is. Úgyhogy ideje egy újabb konferenciának (zsinatnak), ahol is eldöntik, hogy megalapítják a Spotify-t.

Én inkább valami ilyesmi hasonlattal élnék.

2021. okt. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A zsinatokon nem "marketing" döntéseket hoztak, hanem sokszor az adott kor eretnek tanításai megvitatására kellett összehívni, vagy egyéb fontos témák megbeszélésére. Egyébként az inkvizíció inkább az újkorra tehető, a nagy zsinatok többsége pedig mind a 8. század végéig lezajlott. Tehát időben se fedi egymást a két dolog, amit írtál.
2021. okt. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én se marketingkonferenciának hívnám, hanem inkább egy vezetőtestületi ülésnek, aminek a keretén belül összegzik, hogy a "cég" eddig merrefelé haladt és mi az ami ebből kidobásra szorul, mi az ami megreformálásra és mi az, amit megtartunk.

Azért sem hívnám marketingnek, mert azért egy-egy zsinat több száz vagy ezer oldalas dokumentációját nem sok hívő olvassa el kis esti olvasmányként, a marketing célja meg éppen az, hogy a "terméket" minél hatékonyabban eljuttassunk a "fogyasztóig". Van az Egyháznak marketingje, de az pont nem a zsinat és a zsinati határozatok és konstitúciók összessége.

2021. okt. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Megbeszélik hogyan lehetne még jobban eltávolodni az eredeti, Jézus tanoktól. Ha megfigyelték minél régebbi hagyományt tartott meg egy keresztény vallás annál inkább közelebb áll az apostoli tanításokhoz. Az ortodox templomban még meghajol a pap mikor megáld meg keresztet vet és mi is fogadjuk ugyanúgy, még megáld az evangéliumot könyvel meg a kenyérrel és a borral és akkor is keresztet kell vetni, meg működik a nyilvános bűnbánat amikor a kenyérrel meg a borral és a kereszttel.kuáll, le kell térdelni és imádkozik szóval mint egy nyilvános gyonás, hol van ez már a katolikusoknál.

De ha megfigyelték, régen az ortodox templomban szék sem volt mert Istent állva kell tisztelni,most meg minden templom teke van székkel meg lócákkal, sőt még imádság vagyis ekté is alatt is ülnek az emberek holott állni kellene. Ahová járok ott még állni kell de voltam egy másik ortodox templomban ahol lazán mindenki ült az ektenia alatt és a Hiszekegy még Miatyánkra sem térdeltek le hanem állva mondták. Szóval lazulnak fel ezek az ortodoxok is csak nem akarják bevallani. Ugye az örökmécses is elektromos, azelőtt igazi gyertya volt ami tényleg a Világosságot jelképezi.

2021. okt. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5: Katolikusoknál is van nyilvános gyónás:


Testvéreim! Vizsgáljuk meg lelkiismeretünket, és bánjuk meg bűneinket, hogy méltóképpen ünnepelhessük az Úr szent titkait!


Gyónom a mindenható Istennek és nektek, testvéreim, hogy sokszor és sokat vétkeztem, gondolattal, szóval, cselekedettel és mulasztással: én vétkem, én vétkem, én igen nagy vétkem. Kérem ezért a Boldogságos, mindenkor Szeplőtelen Szűz Máriát, az összes angyalokat és szenteket, és titeket, testvéreim, hogy imádkozzatok érettem Urunkhoz, Istenünkhöz.


Irgalmazzon nekünk a mindenható Isten, bocsássa meg bűneinket, és vezessen el az örök életre.


Amen.

2021. okt. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6

Ez azért nem igazán gyónás, csak egy bűnbánati ima. A nyilvános gyónás úgy néz ki, hogy a bűnös kiáll a közösség elé és tételesen bevallja bűneit. Eredetileg az Egyházban ezt gyakorolták.

Ettől függetlenül az 5-ös hozzászóló szokás szerint hülyeségeket ír, de nincs mit meglepődni ezen.

2021. okt. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Na azok se voltak normálisak. Én keresztény Reformátusként biztos nem mondanám el a nyilvánosságnak a bűneimet és nem dőlnek be a pokollal való fenyegetésnek.
2021. okt. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet reformátusnak kereszteltek, de keresztény biztos nem vagy.
2021. okt. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!