Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A zsidók irigységből nem...

A zsidók irigységből nem térítenek meg másokat, mint a keresztények, muszlimok...? Miért akarják a dolgaikat megtartani csak maguknak, amikor a vallás, hit gyakorlatilag ingyen is átadható, terjeszthető?

Figyelt kérdés

2021. nov. 7. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Zsidóság nem térítő vallás tehát nem fognak házról házra járni h gyere térj be, ettől függetlenül aki felakarja venni a zsidó vallást feltudja venni, csak ez egy hosszabb folyamat. Tanulni kell sokat és a végén "vizsgát" tenni rabbik előtt, illetve a vallási előírásoknak megfelelni (rituális fürdő, férfiaknál még + körülmetélés).
2021. nov. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Rossz kategória!
2021. nov. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
6%
A zsidók nem hiszik el Jézust hogy megváltotta a világot hanem még mindig várják. Jobb hanem térítik az embereket az eretnek hitük feje nehogy mi is a pokolba jussunk.
2021. nov. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Ilyen mondvacsinalt kerdest mar reg lattam!

Nagyon gyenge troll, vilagos, hogy a kerdezo csak zsidozni akar.

2021. nov. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdezőt.

Ha be akarsz térni bármely vallásba, akkor minden vallásban először tanulnod kell. A zsidó vallást épp úgy fel lehet venni, mint bármely más vallást.

2021. nov. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A zsidók lettek kiemelve a kérdésben, de úgy tudom a drúzok is ilyenek. Ők miért olyan maguknakvalók, mi lehet a céljuk?
2021. nov. 7. 22:15
 7/9 anonim ***** válasza:
4%

A Biblia hírül adja, hogy erőteljes téritő munka volt abban az időben.

Aranyszájú szent János bővebben ír erről. Azóta szétvált a hitük. A nem hívő részük a kommunizmus, internacionalizmus híve lett, amit részben a holokauszt váltott ki, nem akarják, hogy ez megismétlődjön. Az ortodox oldal viszont viselkedés szabálygyűjteményt tart fenn, ennek egyik régi hagyománya az, hogy mindenki tisztátalan, aki nem zsidó. A tisztátalan és bálványimádo szinte ugyanaz a kategória, ami inkább pusztítani kell mint átnevelni a Biblia szerint. Régi hagyomány hogy a betegeket kirekesztették a város határain túlra. Mert úgy gondolták tiszrátalanságuk, bűnük miatt lettek betegek. A sajátos judaizmusban egy belső szeretet közösség él, és erőteljes határvonalat húznak az ő nacionalizmusukon kívűl állok közé.

2021. nov. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

Annyira szeretem, ahogy egyszerre savazzuk a neoprotestánsokat meg a jehovásokat, amiért térítenek ÉS a judaistákat meg a drúzokat (akikről most hallok először), mert nem térítenek.

Ezen a ponton élek a gyanúperrel, hogy nem a térítés vagy annak a hiánya szúrja a szemünket, hanem maga a vallásosság.


Mondom ezt úgy, hogy se neoprotestáns, se jehovás, se zsidó, se drúz nem vagyok.

2021. nov. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

Ugyan már, ez a muszlim kérdező folyton előáll valami

vagy zsidózós

vagy az USÁ-t a Közel Kelettel kapcsoló trollkodással.

2021. nov. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!