Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus hogyan gyógyított...

Jézus hogyan gyógyított siketeket, ha az Ige hallásból van?

Figyelt kérdés

"Azért a HIT HALLÁSBÓL VAN, a hallás pedig Isten ígéje által."

Róma 10:17


"A vakok látnak, és a sánták járnak; a poklosok megtisztulnak és a SIKETEK HALLANAK; a halottak föltámadnak, és a szegényeknek evangyéliom hirdettetik"

Máté 11:5


"Nem is tőn ott sok csodát, az ő hitetlenségük miatt."

Máté 13:58



Tehát, a hit abból keletkezik, hogy hallod az Igét.


Jézus sokakat meggyógyított volna, de hiába hallották, nem hittek neki. Tehát nem elég a gyógyuláshoz az, hogy Jézus képes volt rá, amíg a másik félben nem volt meg a hit.



Mi a helyzet a siketekkel, akik nem voltak képesek hallani sem?


Nyilván nem kezdett el nekik mutogatni.


Esetleg szájról olvastak volna?



2021. nov. 10. 12:14
1 2 3 4 5
 41/44 Darkmoon80 ***** válasza:
0%
És így szólnék hozzá "Elmész te a nyálas ujjaddal a ..." ami azt jelenti "Tűnj a fenébe!".
2021. nov. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
0%

Én hagynám hogy én.tegye a nyálas ujját mert hinném hogy Ő az Üdvözítő aki meggyógyítani. A leendő egességem többet érne mint az igényeim és hinném hogy az Úr Jézus Krisztusnak van hatalma hogy ne kapjam el a koronát a nyála által. Gyógyulás Csak Hit által lehetséges. Nálunk az ortodox templomban is van Sfântul Maslui ami betegek kenete. Van untdelemn sfânt ami olaj megszentelve, avval kenik meg a betegeket ( persze a beteg kell megvegye vagy a családja,nem ingyen van az) a papok de előtte gyónni kell. Mert ahhoz hogy megbocsátassanak.a bűneid meg kell vallani és a bünbocsánatot követi gyógyulás vagy több lelki türelem.a fajdalomhoz.

Én mint református ezt nem vehetek igénybe. De úgy gondoltam 3 havonta elmegyek arra a Masluira az ortodox templomba. Vannak ott sokan aztán én is elvagyok. Hétszer imádkoznak, hétszer olvasnak fel tanításokat az efézusokból, mindig más tanítást, hétszer evangéliumot, ugyanannyiszor tömjéneznek, imádkoznak és 7 pap van. Az evangeliumolvasást meg az imádkozást térdelve hallgatjuk,vagyis gondolatban mondani kéne de én nem szoktam. Miután hétszer ezek lennének.akkorva pap a kinyitott evangéliumot az emberek fejére teszi. Azután mindenki megy és megpuszilja a keresztet amin Jézus van még a Bibliát. Én csak egyszer voltam ( vagyis Masluion mert azon kívül voltam ikoncsókokni) csókolni. Azután egy nagy tálban van bazsalikomos Szenteltvíz, abból mindenki tölt. Én 2 pohárba szoktam tenni és hazaugrok mivel mellettem van az ortodox templom. Itthon iszom meg a Szenteltvízet.

2021. nov. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
63%

"Azután mindenki megy és megpuszilja a keresztet amin Jézus van még a Bibliát. "

Akkor ezért olyan rossz a járványhelyzet Romániában.

2021. nov. 12. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
0%
Mit csináljak ha olyan hülyék az ortodoxok? Én csak szeptemberben pusziltam meg mert kenték fel valami miront a kezemre de ahhoz végig kellett járni.Elobb jött az ikon utána kereszt, bibliacsókolas és azután kentek. De szeptemberben meg nem volt annyira koronás világ. Most novemberben oda se mentem az oltárhoz. Mondjuk azért se mert egyszer elmondtam az egyik Nemeș pópanak ( az öreg 79 éves vezeti a vejeivel meg az unokájával.a templomot és mindegyik Nemes Gheorghe mert a fiúk a feleségük nevét vettek át mivel az öregnek lányai vannak) hogy református vagyok és már mind a négyen tudják. Így pofám se volt odamenni. Van még egy pap aki nem Nemeș az ott dolgozik de nem tartozik a családba csak elvan, alkalmazkodik köztük. Egyedül vele nincs bajom és mikor Ken akkor odamegyek mert szeretem azt az illatos olajat. Csak ritkán Ken mert mindig az oltárba teszik. Prédikálni se teszik meg tömjénezne míg van Nemes. Persze mert nem uszit a reformátusok ellen még nem dicséri az ortodox egyházat. O a legbecsuletesebb.
2021. nov. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!