Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten "létezne", akkor...

Ha Isten "létezne", akkor miért élhet az egyik ember teljes életet, másik meg nyomorbadöntve szenved értelmi és testi fogyatékosságtól és nem élvezeti a nap fényt tanulást... Stb Isten élvezi nézni a szenvedést?

Figyelt kérdés
Annak ellenére, hogy olvastam Bibliát, inkább az irracionális vallásokat ráhagyom másra, jó?

#Újszövetség #Bibliai Jézus
2021. dec. 7. 01:49
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:

Itt a Bibliai Jézus letezését vitatom, mert szerintem a történelmi és Bibliai Jézus nem ugyanaz a személy Gondolom ebben nem tévedtem, ugye?

A Bibliai Jézus akit Judás elárult és Keresztre feszítették és feltámadt csak egy álszent mese! Sőt valókat se gyógyított sárral és nem küldte el mégfurodni egy tóhoz aztán látni kezdett stb

2021. dec. 7. 01:53
 2/37 A kérdező kommentje:
Mármint szerintem történelmi Jézust ruházták fel "Kitalált" tulajdonságokkal, ugye?
2021. dec. 7. 01:56
 3/37 anonim ***** válasza:
70%

A vallás egy hatalmas üzleti fogás amivel még a királyok fölé is tudtak emelkedni.

Ennyire egyszerű a dolog, nem a semmiért üldözték a tudósokat akik esetleg megmagyarázták volna a dolgokat, mert egyszerűen veszélyeztették azt a pozíciót ahol voltak.

2021. dec. 7. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 molnarmarcell21 ***** válasza:
29%
Testi és szellemi örömöket próbálsz a lelkiek fölé helyezni. Egyszerűen nem szempont.
2021. dec. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Ha a szellemi örömöd nincs meg normálisan, akkor a lelki is sérül, tehát ez hülyeség utolsó
2021. dec. 7. 07:45
 6/37 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező.

Te milyen választ adnál magadnak?

Ez több kérdés.

Az első kérdésedre milyen választ szeretnél? Bibliait, (Miért engedi Isten a szenvedést?) vagy materialistát, -evolúció elméleti-?

2021. dec. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Egyszerűen ez a jó szempont, aki vak és süket néma annak biztos jó a lelki világa és a súlyosan ertelmi fogyatékosnak biztos "van" normális és egészséges lelkivilága, ugye? Elmebaj!
2021. dec. 7. 07:54
 8/37 A kérdező kommentje:
Kedves "de mivel a Bibliai Jézus letezése több magyarázattal is megcafolható, így miért kéne elhinni amit a Biblia Jehovárol ir és az egyéb meséket?
2021. dec. 7. 07:57
 9/37 anonim ***** válasza:
82%

Újabb konyhai kísérlet a "nincs isten" teória bizonyítására?


Érdemes lenne előbb filozófiát tanulnod, kedves Kérdező, hogy jobban tisztába jöjj az elme, az észlelet, a gondolkodás dilemmáival, és majd azután lesz érdemes istenről elmélkedni. No offense, a kérdés fontos, de a matekot sem az integrálszámítással kezdjük. :)

2021. dec. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 molnarmarcell21 ***** válasza:
72%

ma 07:45


Nagyon materiálisan gondolkodsz, de megértem, nem könnyű átállni.

2021. dec. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!