Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jó ez Isten szemében? Senki...

Jó ez Isten szemében? Senki sem tökéletes! Akinek ez nem tetszik, menjen tovább! Én sem törődök a csúnya kérdésekkel, hanem rájuk hagyom.

Figyelt kérdés

Nem beszélek csúnyán, nem káromkodok, néha segítek amiben tudok, jó életet élek, nem dohányzok, nem cigizek, nem drogozok, a csajokat nem bántom meg, ezért várok még velük. Ha családot akarok, akkor majd lesz csaj és szerelem. De nem akarom a csajokat kihasználni mint a legtöbb képmutató farizeus és a csúnya hitetlenek. Az nagyon csúnya dolog ha állandóan váltás van a nőknél ami már paráznaság. Nem csinálok olyat ami az aranyborjú jelenetnél, tehát nem vagyok bálványimádó, és Jézust követem, nem Máriát.



Bemásolok egy szöveget.


Talán az elsők közt jelenik meg mindig az a felvetés a római katolikus hívők részéről, hogy ők bizony nem "imádják" szűz Máriát, csak tisztelik. Bármikor is említik meg a protestánsok, hogy a katolikusok "imádják" Máriát, a válasz mindig ugyanaz, sőt: ha elmennénk egy katolikus templomba és megkérdeznénk a híveket egy mise után: ti imádjátok Máriát?" szinte egyöntetű válasz lenne a nem. Azonban nem lehet ezt a kérdést ilyen egyszerűen lezárni.


Ugyanis ha azt kérdeznénk: "Imádkozzátok-e az "Üdvözlégy Mária"-t?", azonnal igenlő választ kapnánk - és az "Üdvözlégy" elmondása az egyik formája a Mária-imádásnak. Ha ezután megkérdeznénk, hogy gyújtanak-e gyertyát a Mária-oltáron, ugyanígy pozitív megerősítést kapnánk, pedig ez is az imádat jele.


2010-ben megjelent egy cikk a U.S.Catholic weboldalán, ami tökéletesen illusztrálja, hogy miért is fontos az, hogy helyesen tegyük fel ezt a kérdést.


"Megkérdeztem néhány hölgyet a kutatásom részeként: 'Úgy gondolja ő (Mária), fontosabb, mint Isten?' Erre a válasz természetesen az 'Ó, dehogy!' volt. De ha azt kérdeztem tőlük: 'Amikor imádkoznak, kihez intézik imáikat?', válaszként a 'Guadalupei szűz Máriához' érkezett. És mikor megkérdeztem, miért hozzá imádkoznak és miért hozzá intézik kéréseiket Isten helyett, azt felelték: 'Mert ő (Mária) nő, ő megérti.'"


Egyrészről örülhetünk annak, hogy a hölgy tudta, hogy Mária nem fontosabb Istennél - bár az elkeserítő, hogy szerintük Mária nőként megértőbb feléjük, mint Isten - másrészről azonban elkeserítő, hogy amikor imádkoznak, Máriához intézik imáikat. Bár ez a kutatás nem tette fel direktben azt a kérdést, hogy imádják-e Máriát, a hölgyek válaszai alapján egyértelmű, hogy igen a feleletük az alapján, hogy kihez is imádkoznak.


Van azonban még egy érdekes pontja ennek a cikknek, mely minden kétségünket eloszlathatja. Ezt a történetet olvassuk:


"Elmesélem ezt a történetet. Egy spanyol pappal voltam, aki körbevezetett engem a Bazilikában, mikor megláttunk oldalt egy öregembert. Azt mondta a pap: 'Hombre, mit csinálsz te itt?' Mire az öregember azt felelte, hogy Máriához imádkozik. A pap így válaszolt: 'Nos, nem látom, hogy imádkoznál.' És az öreg beismerte: 'Atyám, nem tudom, hogy hogyan kell.' Az atya azt mondta: 'Rendben, itt egy imakönyv.', mire az öreg: 'De nem tudok olvasni.', mire a pap elkezdett kiabálni vele: 'Akkor mit csinálsz itt?' és az öreg így felelt: 'Tudja, számomra elég, ha csak az arcába tekintek.'"


Talán nem a tiszta bálványimádásra utalnak ezek a szavak?


A cikk szerzője, aki maga is római katolikus, kifejti, hogy olyan sokan kérik őt, hogy imádkozzon értük Máriához, hogy jegyzetfüzetet hord magánál, amibe feljegyzi kéréseiket. Még azt is sejteti, hogy bár nem imádkozott érte, egy komoly betegségből gyógyult meg azáltal, hogy elzarándokolt arra a "szent helyre", ahol ez a bálvány megjelent. És ennél a pontnál kifejti:


"Képes voltam meghajolni, és azt mondani a Guadalupei Szűznek: 'Mindenkinél jobban tudod, hogy mi az, amire vágyom, vagy amire szükségem van. Csak add meg nekem az erőt, hogy nyitott legyek rá.'"


Ezzel szemben ott van számunkra a Biblia bizonyságtétele:


"Aki pedig mindent megtehet sokkal bőségesebben, mint ahogy mi kérjük vagy gondoljuk, a bennünk munkálkodó erő szerint: azé a dicsőség az egyházban Krisztus Jézus által nemzedékről nemzedékre, örökkön-örökké. Ámen." Efezus 3:20-21


"Az örökkévalóság királyának pedig, a halhatatlan, láthatatlan, egyetlen Istennek tisztelet és dicsőség örökkön-örökké. Ámen." 1Timótheus 1:17


2021. aug. 7. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Ennyi böszmeséget egy rakáson...

Nem csodálom, hogy aki vallásos, ennyire gyűlöli az összes többi vallásos embert. Kitalált, vélt, igazságok, minden egyéb rossz, bűn, satöbbi.

Mennyire szánalmas, mennyire szomorú!

Mi a frászért kell ilyen kitalált baromságokban hinni, nem elég nektek a világ baja? Kell még tetézni?

Én szégyellem magam, hogy az emberi faj ennyire képes... Kitalált mesefigurák nevében ítélkeztek... Pfejj.

U.i: lehet lepontozni, azzal csak azt bizonyítjátok, hogy ennyit értek...

2021. aug. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Úr Darwin! Ez az ateizmus milyen erőszakos! Piszkálják a hívőket csak mert hívők, és valamibe belekapaszkodunk! A tudomány pedig káros, ha a vallás is káros. Drog, jármű, cigi, kihasználás, káros videók nézése mind a tudomány műve. Tehát a tudomány rossz és káros. Az evolúció pedig egy tanmese.
2021. aug. 7. 20:18
 3/3 anonim válasza:

Kedves kérdező,

nem tudok eleget a “hitről”, én is “evolúció-párti” vagyok, ha úgy tetszik - materiális.

Ha nem lenne tudomány - ami persze sok apró találmánnyal kezdődött (tűz, kerék, gyógynövények használata, kőbalta !!), akkor bizony igen kellemetlen, nehéz és rövid lenne az életünk.

Lehet persze, hogy minden létező - tudománynak beállított találmány) valójában Isten kezemunkája, hisz enélkül semmi (!) sem lehetne.


De, ha mégsem(!) - nem kell önnek ezeket a “rossz és káros tudomány” által létrehozott dolgokat használnia, mint fűtés, gyógyszerek, pénz, mobiltelefon és ennivaló a boltban.


Ne legyen képmutató.

Bizton hiszem, hogy Isten (ha tényleg van) segit majd Önnek életben maradni mindezek nélkül.


Ami a katolikus vallást illeti - nemigen van bajom Istennel (lehet, hogy figyel valahol), de a “képviselőivel” - annál inkább.


Azt a gazdagságot, amit a nevében “összehordott” a katolikus egyház, Jézus biztos nem akarhatta.

Kikergette volna a papokat a templomaiból, mint annak idején a kufárokat.

Az szégyen.


És még hivalkodnak is vele.

Jártam Rómában, a szent Péter bazilikában, ahol nagy réz gombok mutatják a kölni,milánói (stb) dóm hosszát és persze a mienk a legnagyobb. Röhej.


Arról nem is beszélve, hogy Isten nevében mennyi háborút és gyilkosságot követtek el.

Mindenféle Isten nevében.

Nemcsak az ateizmus erőszakos.

Az ember erőszakos.

Igen.


Szép dolog a hit - ez igaz.

Fontos belekapaszkodni valamibe, mert kapaszkodók nélkül elveszünk az életben.

Ez is igaz.

Az Istenbe kapaszkodásnak sok évezredes rutinja van.

Hát miért is ne, hisz segit.

Kapaszkodjunk…amíg csak lehet.

Aztán úgyis vége lesz.

Ja,igaz.

“Feltámadunk !”

2021. nov. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!