Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy létezik még mindig ennyi...

Hogy létezik még mindig ennyi vallásos ember a mai világban??

Figyelt kérdés

Már nem a középkorban vagyunk, hogy hasson ránk a megfélemlítés..

Legtöbbünknek már kinyílt a szeme, de hogy képes valaki ennyi modern, ennyi logikus, reális eredmények, kutatások stb után hinni Istenben??


Ébredjetek már fel..



2021. dec. 24. 10:50
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
28%
Te ébredj fel, minden mai törvény a Bibliából ered, de sajnos nem mindet tartjuk már be. Rengeteg tudományos dokumentumfilm bizonyítja a Bibliai állításokat. Attól hogy te törvény nélkül akarsz élni meg úgy gondolod hogy te senkinek nem tartozol elszámolással a tetteidért az már a te bajod (lesz).
2021. dec. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
63%
A vallás vigaszt ad a világ gondjainak közepette. Ad valami értelmet ennek a nyomorult életnek. Pszichológia, semmi más. Azt nem tudom, hogy van-e Isten vagy nincs (nem vagyok biztos benne), de ha van, akkor bizonyosan nem olyan, amilyennek a kereszténység és a legtöbb vallás lefesti. Inkább egy szadista állatnak képzelem, vagy legalábbis nem teljesen jóakaratúnak.
2021. dec. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
60%
Akármilyen fejlettek is leszünk, a gyenge embereknek mindig szüksége lesz egy olyan lelki mankóra, mint a vallás.
2021. dec. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
78%
Nem vagyok kifejezetten vallásos, de hiszek valamiféle istenségben. A kérdésedre az az egyszerű válasz, hogy az emberek sokfélék, mind másképp gondolkodnak, másban találnak támaszra. Attól, hogy neked ez a vallás téma nem nyújt semmit, másoknak, akik tőled eltérő gondolkodásmóddal, személyiséggel és élettapasztalatokkal rendelkeznek, nagyon is nyújthat. Igen, még akkor is, ha az illető tanult, művelt és tudományokban jártas személy. A kettő nem zárja ki egymást. Az emberi sokféleség mindig is jelen lesz, amíg létezik emberiség, ezért különféle vallások és világképek is mindig lesznek. Szerintem tök jó dolog, hogy sokfélék vagyunk, így izgalmasabb, mintha mindenki egyetlen adott szabvány szerint gondolkodna és élne.
2021. dec. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
22%

2-es ki mint vet úgy arat. Abban mi a szadizmus ha valaki megfizet a tetteiért? Meg van írva hogy mit szabad mit nem és az emberek a bűnbeesés óta csak a fordítottját csinálják mindennek (tisztelet a kívételeknek de ők a kisebbség). Szépen mondta Jézus hogy tágas az a kapu és széles az az út ami a halálba visz és sokan vannak akik azon járnak de keskeny az az út és szoros az a kapu ami az életre visz és kevesen vannak akik megtalálják azt. Ez egyértelmű példázat aki ebből nem ért az nemtom mit vár. Most dőzsöltök és Isten parancsait félretéve bűnben éltek de ahogy írja a jelenések könyve lesz majd sírás és fogcsikorgatás. Majd jó lesz Istenhez menekülni ha nyomorúság lesz.

A like kommandó meg látom dolgozik. Szegény istentelen párák, önazonosságot vélnek felfedezni a kritikákban és nem tetszik nekik. Érthető.

2021. dec. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
47%
Hagyjátok ezt a nyomorultat. Az agya elborult a vallás miatt (persze az is lehet, hogy egy troll). A legrosszabb, hogy az efféle személyek szabadon járkálhatnak. A gyik tele van ilyenekkel. Nem tehet róla, szegény szerencsétlen. Azért ha rajtam múlna, akkor már börtönben csücsülne, hogy rosszabbat ne mondjak.
2021. dec. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
37%
3-as azt nem veszed észre hogy a technológián kívül csak hátrafele megyünk? Emberség, összetartás, empátia ezek kezdenek kifogyni belőlünk és csak az ÉN számít, hogy bármi áron elérjük az önző céljainkat. Nem kell sokat kutatni, ez mind azért történik mert az emberek minél jobban távolodnak Istentől.
2021. dec. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
31%

6-os te is beteljesíted ám a prófétákat és észre sem veszed :DDD magad bizonyítod hogy Jézusnak igaza volt és létezett. Figyeld csak:

10. Boldogok, a kik háborúságot szenvednek az igazságért: mert övék a mennyeknek országa.

11. Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek én érettem.


Hát ez most (is) szóról szóra bejött. Nyomorultoztom meg idiótáztok de én nem haragszok senkire. De ahogy a kereszten elhangzott “Bocsáss meg nekik Atyám, mert nemtudják mit cselekszenek.”

Nyugodtan mondhatsz rosszabbat és ki is fejthetnéd miért kellene börtönben ülnöm, kíváncsivá tettél :)

2021. dec. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
83%

"minden mai törvény a Bibliából ered"


Megnézném a közbeszerzésről szóló törvény Bibliai vonatkozásait. 😂

2021. dec. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
77%

"Emberség, összetartás, empátia ezek kezdenek kifogyni belőlünk"


Mert szerinted ezek régen megvoltak, csak ma haltak ki? Ugyanmár. :D Régen sem volt meg, csak azt gondolod, mert ilyen a kepzelőerőd.

2021. dec. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!