Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények/keresztyének...

A keresztények/keresztyének miért győzködnek isten létezése mellett pozitív példákat kiragadva, amikor ott a negatív is?

Figyelt kérdés

Keresztyén gimibe jártam, mostmár abszolút nem vagyok hívő, illetve... Agnosztikus vagyok leginkább. Viszont az ott megismert barátaim térítenek, győzködnek.


Akár az én életemben, akár a sajátjukban történt szerencsékre, jó dolgokra mutatnak rá. Ugyanakkor sokszor ugyanabban a témakörben ott van sokkal súlyosabb rossz is. Ha a jó isten miatt van, akkor a rosszra mit mondanak? Persze el szokták hessegetni ezt a kérdést.

Tudom, hogy ezen napokig lehetne vitatkozni. Én csak azon akadok fenn, hogy szerintem ez az érv egész egyszerűen nem állja meg a helyét... Egyszer nem estem el, akkor tuti isten segített (még véletlenül se bárki, bármi más, magától), és ezért higyjek is istenben, de az, hogy kétszer viszont elestem, amiből egyszer szilánkosra tört a lábam, smafu. Minden jó csakis istentől van és higyjek benne.

(Idétlen példa csak a fenti, szerencsére balesetről eddig nem volt szó.)



2022. febr. 10. 15:14
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
97%
Mert negatív élményekkel nem igazán lehetne győzködni bárkit is.
2022. febr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Azt értem, de a fenti érv abszolút nem állja meg a helyét.
2022. febr. 10. 15:27
 3/33 anonim ***** válasza:
26%
Mert a földön sátán uralkodik és próbálja az embereket rossz illetve káros dolgokkal elragadni istentől. Nem a jelenben hanem a jövőben kell gondolkodnod, és itt jön a hit lényege:hiszel abban hogy a gondjaid megoldodnak, és isten megtéríti duplán amikor nehéz helyzetben is őt hívtad segítségül, biztal benne és nem hagytad el.
2022. febr. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
81%

Mert ők mindig azt csinálják, hogy pozitív példákat emlegetnek. Például megtéresek, amik után rendbe jött egy ember élete ("csodát tett az Úr"), de a kereszténységben tönkre ment életeket, vagy a történelem során elkövetett visszaéleseket sosem említik. Vagy ha igen, akkor érvelési hibával mosdatják magukat.


Ugyanez igaz a szent könyvükre is. Abból is csak a szépet emelik ki. Pedig van benne negatívum, amit az alábbi kérdésemnél idéztem:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

2022. febr. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Rettenetesen idegesít, frusztrál a térítésük még akkor is, ha az ő szemszögükből tudom, miért csinálják.

De ez az egyszer nem estél el, az isten miatt volt (pedig a rokonom fogott meg), nembaj, isten miatt volt. Ja, hogy kétszer szilánkos törés? Azzal ne törődj, a pozitívval kell törődni, isten van és ő segít. Ez az érv borzalmas még az egész térítés dolog fejében.

2022. febr. 10. 15:50
 6/33 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod megbeszélni velük hogy tartsák tiszteletben a döntésedet és mivel voltál hívő ezért nem valószínű hogy tudnak újat mondani.

Te se próbálod meg őket térítgetni akkor ők se próbáljanak meg téged. (feltételezem nem szoktál próbálkozni)


Egyébként én is azt akartam írni nagyjából mint az 1. :D

2022. febr. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
11%

" Ha a jó isten miatt van, akkor a rosszra mit mondanak? Persze el szokták hessegetni ezt a kérdést."

Soha nem szoktuk elhessegetni. A keresztényeknél, ahogy az egyetemes filozófiában sok száz éve: a rossz az Isten hiánya


"Ugyanez igaz a szent könyvükre is. Abból is csak a szépet emelik ki. Pedig van benne negatívum, amit az alábbi kérdésemnél idéztem:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

És azt is tedd hozzá, hogy sikeresen cáfoltunk, illetve megválaszoltuk a kérdést

2022. febr. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

6


Ezt minden alkalommal elmondom nekik évek óta.

2022. febr. 10. 16:06
 9/33 anonim ***** válasza:
91%

#7


Semmit nem cáfoltál meg. Én csak azért nem folytam bele a témába, mert gyűjtöm a kommenteket, hogy mit szólnak hozzá a külvilállók.


Az eléggé látszik, hogy a híveket metosztja a téma. Van olyan őrült, aki mentegeti a bibliai (ószövetségi) istent, más meg nem tud vele azonosulni, és Jézust (Újszövetség) emlegeti. Meg olyan is van, aki nem értelmezi szó szerint a szöveget, és olyan is, aki tartózkodik a válaszadástól.


Ez kicsitben mutatja, hogy mennyire "egységes" a kereszténység.

2022. febr. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
*híveket metosztja a téma
2022. febr. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!