Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyetértesz azzal, hogy a...

Egyetértesz azzal, hogy a Biblia önhiteles?

Figyelt kérdés
Az önhitelesség (autopisztia) azt jelenti, hogy nincs szükség külső bizonyítékokra, hogy a Bibliát hitelesnek tartsuk. A Biblia hitelessége önmagától való.

#Biblia #önhitelesség
2022. febr. 10. 16:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Ilyet legfeljebb valami elvakult hívő mondhat, akit nem érdekli hogy az állítása mennyire logikátlan, csak hogy önigazolást találjon a hitére.
2022. febr. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
nem. ilyen hülyeséget nem is lehet elhinni, bizonyíték nélkül semmi sem lehet hiteles.
2022. febr. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
69%
Es ezt mire alapozva jelenthetnenk ki a Bibliarol? Mi alapjan jelenthetnenk ki ilyet barmirol is?
2022. febr. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
47%
Nem, ezt a szekták mondják.
2022. febr. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
33%

Nem tudom, de nem hiszem, hogy így volna. A kereszténység nem egy könyv-vallás. A biblia egy tradíció írott formája, de nem követelménye a kereszténységnek, hiszen a kereszténység évszázadokig úgy létezett, hogy nem létezett biblikus kánon.


A kereszténység a hitelét a szentek és vértanúk tanúságtételéből meríti, így a bibliai kánonnak is ez adja a hitelét.

2022. febr. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%
A Biblia hitelességét nem önmaga adja, tehát nem hiszek ebben. Minden könyv hitelességét annak írói, gondozói adják, a Biblia esetén ez az Egyház. A Biblia csak annyiban lehet hiteles, amennyire az Egyház az.
2022. febr. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%
Pont annyira hiteles mint a harry potter könyvek, abba is írnak csodákról természetfeletti lényekről és varázslásról.
2022. febr. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

Igen.


Ha Jézus azt állitja, hogy az Atya igéje igazság, akkor az számomra hiteles. Az apostolok ebben hittek: a teljes irás Istentől ihletett. A görög szavak azt jelentik ki, hogy olyan mintha Isten lehellte volna. Ha nem az Isten igéje áll a hitetek középpontjában akkor mi? Mire épitkeztek mégis? Az Ige testté lett és lakkzott köztünk. De előtte is volt mint személy, meg közben és azóta is az: Jézus Krisztus. Akiben ha nem maradunk meg akkor kivágnak mint száraz szőllővesszőt.

2022. febr. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Tehát az én Istenem az igazi mert azt mondták hogy ő az Igazi.
2022. febr. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

@9!


Ján 3:33 Aki az ő bizonyságtételét befogadja, az megpecsételte, hogy az Isten igaz.


Aki befogadja annak bizonyságtétele van önmagában. Az én bizonyságtételem magamban az neked nem bizonyiték, de ha neked nincs ilyen akkor nem vagy igaz. Ugyanis ez a bizonyságtétel az, hogy nekem örök életet adott Isten mert hittem az ő Fiában. Ebben a hitben benne van az is, hogy Isten Fia az Ige, akit a SzentLélek által irásban is közölt velünk Isten, hogy részesedjünk az ő természetéből.

2022. febr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!