Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Korán istenképe is olyan...

A Korán istenképe is olyan kegyetlen, mint a bibliai isten, vagy az erkölcsebb? A muszlim vallásban igazságosabb Isten van?

Figyelt kérdés

A Bibliában szerepelő isten szörnyű. Gyerekeket gyilkol, népeket írt ki, olyan dolgok miatt öl/ölet meg embereket, amik lényegtelenek. Például volt egy ember, akit azért végeztetett ki, mert szombaton fát szedett.


Komolyan felmerül bennem a kérdés, hogy a Koránban szereplő istenkép ennél pozitívabb, vagy ugyanilyen?


2022. febr. 18. 09:47
1 2 3 4
 2/40 A kérdező kommentje:

Csak az első kérdés az enyém azok közül. A többit nem én írtam ki. Ezt még a moderátor láthatja.


A kérdés pedig egy kereszténynek provokatív, de nem érdekel. Már nem vagyunk a középkorban, nem tudnak megégetni érte.


Ez a kérdés amúgy sem keresztényeknek szól, hanem muszlimoknak, esetleg vallástól független embereknek, akik össze tudják hasonlítani a két vallást.

2022. febr. 18. 09:56
 3/40 A kérdező kommentje:
Egyébként meg ez a kérdés nem is arról szól, mint a többi, amit linkeltél. 😂 Na mindegy.
2022. febr. 18. 09:57
 4/40 anonim ***** válasza:
29%
Az iszlám vallás Istenképe igazságos. A keresztény tanítás szerint például a csecsemő is bűnös, az eredendő bűn miatt, tehát minden ember alapból bűnös egy olyan bűn miatt amit el sem követett. Az iszlám szerint viszont minden ember ártatlanul születik és a kiskorúak tetteik miatt nem számon kérhetőek csak ha már nagykorúak. Keresztény tanítás szerint Jézus átvállalja az emberek bűnét tehát elkövetsz egy bűnt de más kap érte büntetést neked nem kell felelned. Az iszlám szerint viszont minden ember számon lesz kérve és felelősségre lesz vonva a tettei miatt. A Korán számtalanszor írja hogy Allah kegyes, könyörületes és megbocsáthatja a bűnöket de ez leginkább az elkövető hozzáállásán múlik. Ez csak néhány példa.
2022. febr. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

#4


Köszönöm a választ. Amit leírtál, az alapján a Korán istenképe jobbnak tűnik. Bár nem vagyok vallásos, de a saját tudásom fejlesztése miatt lehet elolvasom majd a Koránt is. Hogy legyen személyes összehasonlítási alapom, mert a Bibliát már ismerem, de a Koránt nem.

2022. febr. 18. 10:12
 6/40 anonim ***** válasza:
59%
Lefogadom, hogy a kommentelő és a kérdező ugyanaz a személy :D Van az oldalon ez túlbuzgó muszlim csávó, aki naponta feltesz ilyen kérdéseket, és minden, az övétől eltérő válaszra az a reakciója, hogy a másik "értelmi fogyatékos", meg "egy újabb keresztény hazugság". Azt tudnám, hogy mi a f**zt akarsz elérni ezzel a muszlim propagandával. Egy darab embert nem fogsz itt megtéríteni soha.
2022. febr. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
22%

" Bár nem vagyok vallásos, de a saját tudásom fejlesztése miatt lehet elolvasom majd a Koránt is."


Sok sikert, de elárulom, a közepéig se fogsz eljutni, ha olvastál már valaha könyvet életedben. A Korán egy olvashatatlan, önmagát ismétlő katyvasz. Próbáld csak meg, majd meglátod.

2022. febr. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Jelentettem a provokációdat.
2022. febr. 18. 10:25
 9/40 A kérdező kommentje:

Egyébként semmi közöm a muszlimokhoz. Nem magammal beszélgetek, ez a nickem van csak. A másik kérdésemnél amúgy Titus Pullo-val azonosítottak, de hozzá sincs semmi közöm.


Ez a kérdés a bibliai isten és a Korán istenképének az összehasonlításáról szól.

2022. febr. 18. 10:31
 10/40 anonim ***** válasza:
28%

"Lefogadom, hogy a kommentelő és a kérdező ugyanaz a személy :D Van az oldalon ez túlbuzgó muszlim csávó, aki naponta feltesz ilyen kérdéseket, és minden, az övétől eltérő válaszra az a reakciója, hogy a másik "értelmi fogyatékos", meg "egy újabb keresztény hazugság"."


Megint itt vagy? :) Nem zavar hogy nem neked szól a kérdés? Miért jelensz meg mindenhol ahol muszlimok válaszolnak?

Írok ki kérdéseket de ritkán, és ez sem az én kérdésem. Nyilván másoknak is feltűnt hogy a Biblia tele van vérontással és egy kegyetlen istenképet ír le.

2022. febr. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!