Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A pápa mièrt nem szol bele a...

A pápa mièrt nem szol bele a háborukba? Mièrt nem állitja le őket ha akkora isten király császár

Figyelt kérdés
2022. márc. 5. 00:20
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
66%
Gondolom van annyi esze hogy ne provokáljon ki egy atomtámadást a Vatikánra.
2022. márc. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
68%

Már felszólalt. Meg akartam keresni az eredeti cikket, amit olvastam, de ahogy beírtam a keresőbe, hogy "pápa háború" tucatnyi különböző cselekedete jött velem szembe ezzel kapcsolatban, úgyhogy ezt javaslom neked is.

Ennél többet nem tud tenni, nem politikus és nem is feladata, veszélybe kerülne tőle, hogy az eredeti feladatát (a katolikus egyház összetartásának és egységének megőrzése és szimbolizálása) elvégezze.


Nem vagyok hívő egyébként, de a bibliai ismereteim alapján az én olvasatomban Isten létezése nem azt jelenti, hogy az emberek soha nem szenvednek, mert minden ilyentől megment. Nem úgy működik, hogy van Isten, aki jót tesz és van a Sátán, aki minden rosszért felelős, és olyankor Isten elfordítja a fejét. A Biblia szerint sok sorscsapás valamilyen hosszútávú felettes céllal magyarázható, mindegyik egyfajta jelzés Isten felől. A világ nem az ember körül forog, ő csak egy része az egésznek, amiből néha szenvedéssel kell kivennie a részét, látható vagy láthatatlan okkal. Viszont ilyenkor is bízva Istenben. Nem abban, hogy neki személy szerint jót tesz, hanem hogy a sorsa úgy van megírva, ahogy, és az úgy van jól.

Még két közmondást idéznék ide: "Isten útja kifürkészhetetlenek", illetve "Segíts magadon és Isten is megsegít".


Mint nem hívő, de pszichológia iránt érdeklődő személy egyébként pedig nagyon érdekesnek és szépnek találom, hogy milyen szépen megmutatkoznak a lelki túlélés módszerei és az emberi természet a kialakult vallásokban és istenképekben.

2022. márc. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
83%
Amit tudott és tehetett, már megtette, egy orosz elmebajos megalomán diktátort a pápa se tud leállítani. De nem is feladata.
2022. márc. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
96%
Nincs konkrét eszköz a kezében leállítani a háborút, csak imádkozhat, hogy mielőbb véget érjen. Neki csak morális szempontból van hatalom a kezében, gazdasági, katonai értelemben nincs, itt meg az kéne ahhoz, hogy célt érjen.
2022. márc. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
4%

"szegény TEHETETLEN, nem tudna csinálni semmit :("

A világ egyik leggazdagabb és legbefolyásosabb vallási szervezetének fejéről beszélünk.

2022. márc. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
74%

Már felszólalt egy párszor...

De mégis milyen beleszólásra gondolsz egész pontosan? Küldje oda a svájci gárdát? Vagy dobjon atomot, amit a vatikáni titkos katakombákban rejteget? 😄

Amúgy a pápa alá tartozó katolikus segélyszervezetek elég sokat tettek eddig is a menekült civilekért. Többet, mint a magyar állam... Szerintem ez a fokú segítség hasznosabb, mint felszólítani századszorra a politikai vezetőket arra, ami evidencia.

2022. márc. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
70%

Úgy tűnik, amikor Sátán Krisztust megkisértette, "Neked adom a világ összes városát csak imádj engem", hogy a földi világ alapvetően a Sátáné, nem Krisztusé.


Amikor pedig Krisztus Pilátus előtt van azt mondja " Az én királyi hatalmam nem e világból való. Ha királyi hatalmam ebből a világból való volna, az enyéim harcoltak volna, hogy ne szolgáltassanak ki a zsidóknak. De az én királyi hatalmam nem innét való."


És mivel a pápa Krisztust képviseli, hatalma sem földi hatalom, ezért nem tudja leállítani ő sem semmilyen háborút, hanem amit tehet, hogy az igazság oldalán marad, képviselje Krisztus tanitásait, ami leegyszerűsitve arról szól hogy üdvözülhet az, aki nem követ el bűnt, és az hogy szeressük felebarátainkat.

2022. márc. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező! Beleszól. Egyszerűen senkit nem érdekel, amit mond.


Volt egy hasonló kérdés nemrég, (Egyházi vezetők közül felszólalt valaki az orosz-ukrán konfliktussal kapcsolatban?) nézd meg a válaszaimat: #4, #5, #6, #12, #13

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


Gyakorlatilag az összes keresztény vezető felszólalt az ukrán-orosz háború ellen. Eredmény? Senkit nem érdekelt. A pápa pl. minden egyeztetés nélkül bement az orosz nagykövethez és történt valami? A Vatikán azóta már hivatalosan is felajánlotta hogy közvetít a felek között, csak hagyják abba. Én nem vagyok római katolikus, de szerintem igazságtalan beállítani, mintha a pápa nem csinálna semmit.

2022. márc. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
91%

Egyébként most is ott vannak a keresztény segélyszervezetek az ukrán események kapcsán is. pl. A Katolikus Karitász ami a Magyar Katolikus Egyház hivatalos segélyszervezete. A szintén katolikus, így a pápa alá tartozó Máltai Szeretetszolgálat.

(Amúgy protestánsok is: Magyar Ökumenikus Segélyszervezet, Református Szeretetszolgálat stb. stb.)


Én is úgy vélem, hogy egyébként így tudnak aktívan a legtöbbet tenni.


Egyébként szerintem ha a pápa határozza meg, hogy kire szavazzanak az emberek az már régen rossz. Nem tisztje, nem feladata. "Péter utódja", komolyan ezzel foglalatoskodjon? Én amondó vagyok, hogy a történelem során a római pápák legnagyobb kísértése épphogy a hatalom volt. Minél inkább irányítani akarták és megakarták határozni hogyan follyanak a világi események, annál inkább mélypontra kerültek és irányt tévesztettek.

2022. márc. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Mert bármi ami a Földön zajlik, az Isten tervei között van. Nekünk katolikusoknak mindent el kell fogadnunk. Lehet ez a háború hozza el a végítéletet és Jézus újra eljövetelét, amit mi annyira várunk. Ha valamivel beleavatkoznánk, akkor késleltetnénk Jézus eljövetelét.

Pl. a pápa elfogadja, hogy ő az utolsó pápa és halála után jön el Jézus. Na, ez ellen sem tiltakozik.

2022. márc. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!