Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ilyen lusta féreg?

Miért vagyok ilyen lusta féreg?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért, de lesz@rok minden olyan fontos dolgot, amit nem kéne.


Vegyük a nyelvtanulást. Kéne az az átkozott nyelvvizsga a diplomához. Hónapok óta szajkózom, hogy mostmár elkezdem és mégsem. Mindig majd holnap és holnap és holnap.

A vége az lesz, hogy eljön az államvizsga és nem lesz meg. Miközben egyszer sem mentem el megpróbálni.

Tudom, hogy nem csak egy nyelv kéne hanem kettő.

Tudom, hogy nagyon meglökné a karrierem.

Tudom, hogy képes lennék rá.

Tudom, hogy nagy hülyeséget csinálok most..


Mégis mit csinálok? Fekszek, fantáziálok egy nem létező világról, történeteket szövögetek, stb.

Később meg majd panaszkodok, hogy miért nem tanultam meg..


A tanulás is ilyen.. van egy csomó szabadidőm, nem kell dolgozzak, mégsem tanulok.

Tudom, hogy hasznomra válna és nagyon jó lenne de mégsem tudom rávenni magam.


S minden ilyen fontos dologgal így vagyok. Tudom, hogy kéne, tudom hogy mire lennék képes, tudom hogy mennyire fájni fog és mégsem...


(Ha valakit érdekel, akkor az-az egyetlen szerencsém, hogyha vészhelyzet van(mindig az van.. mert én vagyok a halogatás császára), akkor képes vagyok rövid időn belül, szinte emberfeletti dolgokra.

Képes vagyok 1 hét alatt 200 oldalt bemagolni és hasonlók, csak ezután eléggé kiég az agyam.. főleg ha 1 hónapig kell csinálni (viszgaszezon).


Hogyan lehetne ezen változtatni?

Hiába határozom el magam, hogy holnap.. az mindig holnap marad.



2017. szept. 23. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem könnyu megtalálni a motivációt , ha az ember amúgy jól elvan .

Akik igyekeznek nagyon azok általában kétségbeesett emberek , akik tudják h a tanulás az egyetlen lehetöségük.

Nyelvet tanulni is csak úgy lehet szinte , h elmész az adott országba , akkor ragad rád , egy két év alatt már magasszinten beszéled.

Otthon nem lehet nyelvet tanulni , a pamlagon mantrázni : ich bin ich bin, segédige , stb . Az olyan tudás is , mèg ha sikerul is a vizsga , egy kocsmában sem tudnád feltalálni magad külföldön

2017. szept. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sokan vagyunk így. Magamtól tanulni én sem tudok, ezért eljárok inkább nyelvtanfolyamra, ahol muszáj ott lenni és azzal foglalkozni.

Az önképzés más területein is ezt csinálom, most a munkahelyemmel kifizettettem magamnak egy másik, szakmai tanfolyamot is, szintén jelenléti képzéssel, ahol ott kell lenni.


Egyetemen én is szrtam bejárni, és a vizsgák előtti éjszaka magoltam be mindent - kábé annyit is ért az a tudás.

2017. szept. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az a fantázia világ mièrt èrdekel jobban? Ne èrtsd fèlre jó ha van, de mièrt jobb benne?
2017. szept. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért szerintem nem kellene ilyen meghatározást használnod magadra.


Hogy mért nem? Szerintem ez nagyon egyszerű attól hogy ezt muszáj meg tenni meg hogy az hasznos lesz a munkánál meg amarra is képes lennék meg hogy még erre is ráérnék stb.


De ától hogy ezek "fontos faszos komoly " dolgok és tudod hogy később esetleg kellemetlenség lesz belőle ha nincs meg még de ez akkor sem lustaság.


Pedig nagyon egyszerű rá is jössz ha vissza olvasod a kérdésed.

Adok egy kis segítséget a felsoroltak közül melyiket szeretnéd igazán ? nem csak szükségből vagy mert csak hasznos lenne ?


"Mégis mit csinálok? Fekszek, fantáziálok egy nem létező világról, történeteket szövögetek, stb. " igen de úgy látszik ez neked sokkal fontosabb mint a többi azért mert ezt te magad szeretnél mert ekkor erre a kis időre is azt csinálod amit szeretsz nem azt amit szükségből kell .

Ugyan te tudatosan tudod hogy a fantáziálgatásnak "gyakorlatban" nincs nagyobb haszna egy diplománál(ami szerintem azért nem teljesen igaz)de tudat alatt még is meg van az igazi fontossági sorrended. Minden embernek van .Ha nem akarsz ebben az ellent mondásban élni próbáld lassan abba az irányba fordítani az életed ahogy valójában szeretnéd.

2017. szept. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Egyértelműen azért jobb, mert az egy olyan világ, amit én találtam ki. Minden úgy működne, ahogy az számomra a legideálisabb és minden az én boldogságomra vezethető vissza.

Szánalmas, hogy milyen önző tudok lenni..


Mégis nem milyen szuper volna ha mindenki kapna egy saját világot, amit Ő irányíthat?

Nem hiszem, hogy sokan maradnának ebben..


Eltértünk a témától. sajnálattal olvasom, hogy mások is ilyenek, bár ez nem meglepő.


"Talán majd holnap...megváltozik minden. :)

2017. szept. 23. 22:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Megértem a problémád, én jó tanulóként zülöttem le. Középiskolában már megvolt a két nyelvizsgám, az egyetem első évében a legkomolyabb tárgyakból is ötössel mentem át, nagyon jó kis ösztöndíjat kaptam, ezután a második évtől kezdtem leengedni, valamiért rákattantam a sportmeccsek nézésére és a sportfogadásra, illetve a számítógépes játékokra, ezzel a tanulás elől teljesen elvettem az időt, nem tudtam 10-20 percnél többet koncentrálni, mert csak a sportmeccsek és a játék járt az eszemben, szóval egy nagyon erős függőség alakult ki bennem. Emiatt erősen hanyatlott a tanulmányi eredményem és pár évet eltékozoltam, míg megszereztem a diplomát. Kínkeservesen tudtam csak felkészülni az államvizsgákra, mert a függőségem teljesen visszarántott. Elég volt, ha csak eszembe jutott, hogy kezdődik a meccs, már odébb is dobtam a könyvet. Sajnos még ma sem tudom teljesen kontrollálni magam, de sokat fejlődtem. A lényeg, hogy ne süllyedj el asaját lustaságod posványában, hanem hozz áldozatot, és jelölj ki egy fix időintervallumot a tanulásra, mintha egy katonai, iképzésen lennél. Ha lenyomtad, utána lazíthatsz. Nekem a sport a rendszeres futás is segített lazítani a függősésgemből fakadó lustaságon.
2017. szept. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!