Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akkor most az jó, vagy rossz,...

Akkor most az jó, vagy rossz, Hogy a zsidók megölték a Krisztust?

Figyelt kérdés

Ha nem ölik meg, akkor fel sem támadhatott volna, hogy legyőzze a halált és nem tudta volna megváltani a világot.

Szívás!

Arról nem is beszélve, hogy a kutya sem ismerné és a kereszténység sem terjedt volna el, így viszont jól kitolt velük az Isten, mert hiába lógott egy kicsit a kereszten és kampecolt be, tök jól van, mert megtrükközte a halálát, jól bepalizva a zsidókat.

Na de mi lett volna ha a zsidók merő gonoszságból juszt se ölik meg, hogy még véletlenül se váltódjon meg egyetlen szegény árva bűnös se?

Ha mondjuk kaján rosszindulatból életben hagyják?

A Krisztus meg szidta, gyalázta volna az anyjukat, az istenüket - csak hogy megöljék - de a gonosz zsidók meg dafke, csak azert sem ölték volna meg, hanem aljas szelíden kitessékelték volna, hogy véletlenül se essék baja?

Ekkor tönkre tették volna Isten küldetését?



2022. ápr. 11. 06:51
 1/10 anonim ***** válasza:
36%

Ez olyan, mint amikor tartozol az uzsorásnak kétmillióval és másnap már eltörnék a lábad, de hirtelen nyersz félmilliót sorjegyen, ezért a Batár Béci ad még nekem egy hetet, hogy összekapard a maradékot.

Ha Jézus nem váltotta volna meg az emberiség bűneit, Isten sem bocsátotta volna meg azokat és másképpen alakul a sorsunk. Így haladékot kaptunk.

2022. ápr. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

"Na de mi lett volna ha a zsidók merő gonoszságból juszt se ölik meg, hogy még véletlenül se váltódjon meg egyetlen szegény árva bűnös se?"


Ilyen nincs. A sötétség mindig el akarja pusztítani a világosságot


"Ekkor tönkre tették volna Isten küldetését?"

Lehetetlen. Isten nem tervezte Krisztus kivégzését, hanem előre látta.

2022. ápr. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

'Lehetetlen. Isten nem tervezte Krisztus kivégzését, hanem előre látta.'


Ez egyrészt tök ugyanaz, másrészt teljesen értelmetlen volt bűnösnek nyilvánítania az embereket, ha már akkor tudta, hogy Krisztust majd kivégzik, amivel megváltja a bűnösséget.

2022. ápr. 11. 09:33
 4/10 anonim ***** válasza:
25%

"Ez egyrészt tök ugyanaz"

Nem ugyanaz. Bizonyítsd!

Szóval, ha én azt mondom neked, hogy ne állj ki a robogó vonat elé, mert meghalsz, de te mégis kiállsz elé, akkor azt én hoztam össze. Brávó:)


"másrészt teljesen értelmetlen volt bűnösnek nyilvánítania az embereket, ha már akkor tudta, hogy Krisztust majd kivégzik, amivel megváltja a bűnösséget"

Nincs összefüggés. Bizonyítsd az állításodat!

Isten ilyen. Az emberek bűneiből is kihozza a legjobbat. Azt ugye tudod, hogy még így sem tér meg mindenki és sokan kapnak ítéletet? Mert nem úgy tűnik.


Amúgy örülök, hogy minden héten ezt is megkérdezed, trollocska

2022. ápr. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4

Egyrészt te nem vagy Isten, másrészt ez a vonatos példa Isten esetében úgy jön ki, hogy ő előre tudja, hogy ha elindítja a vonatot, akkor embereket fog eltarolni, de ennek tudatában elindítja és el is tarolja őket.

Az összefüggést pedig lentebb csak te nem akarod látni, mert logikus, hogy ha előre tudja, hogy majd a Krisztus a halálával megváltja a bűnösséget, akkor azt előre be is kalkulálja, amikor a bűnösséget kihirdeti.

Egyébként nem válaszoltál a kérdésre, hogy akkor az jó, vagy rossz, hogy a zsidók megölték a Krisztust?

2022. ápr. 11. 10:40
 6/10 anonim ***** válasza:
24%
Már előre tudta szerintem Isten, hogy a zsidók nem fogják elfogadni Jézust. Ez egyértelmű volt, mert minden Isten által küldött prófétát megölnek, amióta van történelem. Főleg azokat, akik tényleg természetfeletti képességekkel rendelkeznek. Pl. ha én feltámasztanák halottakat, könnyen erre a sorsra jutnák. Ha a tudomány tenné rám a kezét, akkor a tudósok addig kísérleteznének rajtam, míg meg nem halok. Szétvágnák az agyamat, hogy mit tudok én, amit a többiek nem. Ilyen az élet.
2022. ápr. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Akkor most az jó, vagy rossz, Hogy a zsidók megölték a Krisztust?"

és Júdás?

2022. ápr. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem értitek a dolgot testvérek:

Isten ide vagy oda, de ebben a történetben volt egy egészen erős politikai száll is. A "Jézus jelenség" veszélyeztette a nép biztonságát. legalább is úgy tűnt. nem kockáztatták meg, hogy az egész nép legyen az elszenvedője annak, hogy Jézust követné, ezért megállapították:

Jobb, ha egy ember hal meg a népért, mint ha a nép halna meg egy emberért.

Aztán ez persze be is következett, mert a farizeusok fellázították a népet.

Ennek ellenére Jézus állítólag még a kereszten is azokért imádkozott, akik ők megfeszítették.

" Atyám, bocsáss meg nekik, hiszen nem tudják, hogy mit cselekszenek"

Ha tudták volna a zsidók, hogy ezzel a cselekedetükkel egy új vallást hoznak létre, ami túllép a zsidó valláson és világvallássá fejlődik, akkor valószínűleg nem feszítették volna keresztre Jézust, hanem csendesebb módon próbálták volna eltüntetni. Mert elvileg ez így ebben a formában nem éppen kedvezően alakult a zsidó vallásszámára és akkor még nem is beszéltünk az iszlámról, ami még tovább vitte a dolgot.

viszont Krisztus elméletben tisztában volt azzal, hogy mi fog történni vele. Sőt, tisztában volt azzal is, hogy 3-ad napra feltámad. Mondjuk ettől függetlenűl elszenvedte a kínzásokat.

Isten így tervezte e el ezt vagy sem, az már egészen más kérdés. Viszont Isten nyilván tisztában volt ezzel a végkifejlettel, hiszen mindentudó. Szóval valószínűsíthető, hogy számolt ezzel a lehetőséggel, illetve biztos, hogy számolt vele, hiszen évszázadokkal előre megjövendölték ezt a végkifejletet.

De ez az esemény, pontosabban a feltámadás volt az, ami jézust kiemelte a tömegből. Kijátszotta-e a halált? Nem. Legyőzte a halált és reményt adott a világnak.

Persze vallási háborúkat is az ő számlájára írják a mai népek megfeletkezve arról, hogy vallási háborúk voltak azt megelőzően is, sőt egész távoli civilizációk is háborúztak vallási meggyőződésből és áldoztak embereket oltáron, de ez már nem számít.

Jó-e vagy rosz, hogy mindez így alakult? Nem tudom. Ezt mindenki döntse el maga, de az bizonyos, hogy a kereszténység negy hatást fejtett ki a világra. Sőt, Amerika felfedezése is valamilyen szinten köszönhető annak a pár nap eseményeinek, amik közel 2 évezreddel ezelőt lejátszodtak.

Az indiánok köszönik szépen, de szinte kihaltak. Viszont így kevesebb gyermeket áldoznak fel a pogány isteneknek. A keresztes háborúk is lezajlottak. Talán ennek is köszönhető, hogy jelenleg nem törökűl írom e sorokat. A budhisták is köszönik szépen, jól el vannak. nem kérnek Istenből, de elfogadják a létezését úgy hiszem, csupán nem erre összpontosítanak. Végűl még beszélnék pár dolgot arról, hogy mit tett semmissé a "Jézus jelenség" Rengeteg ózsdi zsidó törvényt és szokást szüntetett meg. Nem kövezünk nőket, azért mert megcsalták a párjukat, manapság viszont ez elég gyakori jelenség. Nem kell a fitymánkat sem levágni. A tíz parancsolat is egészen legyszerüsödött gyakorlatilag egy parancsolattá: "Tedd azt másokkal, amit szeretnél, hogy veled is megtegyenek."

Melegek jogairól most nem beszélnék, de tény, hogy két azonos nemiszerv összeillesztéséből nem lesz gyerek, szóval ez sokat elárulhat a nemek párba rendeződéséről. Én nem ítélkezem.

Azt sem állítom, hogy az egyház minden szava minden időben szent dolog és a Biblia is tartalmilag kérdéses emiatt, de egy dolog egészen biztos.

Történt valami kétezer évvel ezelőtt, ami a mai napig fejti ki a hatását és elmélkedésre, gondolkodásra, beszélgetésre ösztönzi az embert. Az elmélkedés, gondolkodás és a beszélgetés pedig szerintem egészen jó dolgok. Jézus történetének pedig van egy nagyon erőteljes hatása arra, aki olvassa vagy hallgatja.

És azt egészen biztosan állíthatom, hogy személyesen az én életemre gyakorolt hatása inkább mondható pozitívnak. nem is az én életemre, hanem inkább a körülöttem élők életére fejthetek ki pozitív hatást azáltal, hogy hiszek Jézus Krisztusban és igyekszem úgy élni az életem, ahogyan azt ő tanította. Higgyétek el, én kis ember vagyok ebben a nagy világban, de mióta megismertem Krisztust, azóta más döntéseket hozok, mint mielőtt beleástam volna magam a témába. Meggyőződésem, hogy nélküle már öngyilkosságot követtem volna el, vagy hatalmas károkat okoztam volna ártatlan embereknek csak azért, hogy nekem jóbb legyen. Azt hiszem, hogy ez így sokkal jobb, mint amaz lett volna.

2022. ápr. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

„Jaj a világnak a botrányok miatt! Mert szükséges ugyan, hogy botrányok legyenek, de jaj annak az embernek, aki által a botrány történik.”


Mt 18:7


Az Emberfiának megfeszítése is egy botrány, egy szégyenteljes cselekedet.

2022. ápr. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem feszítették meg.
2022. nov. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!