Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten ellenes vagyok ha azt...

Isten ellenes vagyok ha azt döntöttem el, hogy a jövőben nem akarok gyereket? Isten parancsolta meg, hogy sokasokdjunk... Vigyázni akarok a természetre. Így is sokan vagyunk már.

Figyelt kérdés
ápr. 25. 11:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Isten fia meg azt parancsolta, hogy add el a vagyonodat és amit érte kapsz, oszd szét a szegények között. Ennek sem igen teszel eleget.

Szerintem ne bonyolítsd az életed dolgait ilyen teológiai csűrés-csavarással, csak csináld amit jónak látsz.

ápr. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Aha
ápr. 25. 12:18
 3/13 anonim ***** válasza:
14%

Nem, nem vagy Isten ellenes.

Persze igazából nem vagyunk túl sokan, csak a Föld rosszul van elosztva az emberek között, ugyanakkor, sok kihasználatlan területek, és sivatagok vannak.

Ezekben az utolsó napokban pedig valóban meggondolandó, hogy az ember vállaljon-e gyermeket vagy sem.

Jézus felhívta a figyelmet arra, hogy olyan nagy nyomorúság lesz, amilyen soha nem volt, amióta csak élet van a földön.

Nem lesz egyszerű sem a várandósoknak, sem a gyermekeseknek.

ápr. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%
Magánügy ,az ókor lezárult rég , nem babonában kell hinni sem modern hazugsagokban mint túlnépesedes klímapanik meg a bolygó kipusztul 2040 re mesékben.
ápr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%
Saját nyugdíjadat is veszélyezteted. Ha lesz egyáltalán még nyugdíja valakinek addigra. A matematika nem hazudik.
ápr. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

"Vigyázni akarok a természetre."


Ez egy jónak tűnő szöveg csak nem igaz.Ill. önbecsapásra jó.


Nézz szét mit műveltek az őseid, nézd meg, hogy milyen szankció vonatkozik az adott dologra, és egyből megkapod a nálad létrejövő probléma-gyökerét.+Testkultusz (ami szintén egy dolog következménye)-félti az alakját


Sose csapd be magad, mert egyes egyedül te leszel benne kárvallott.


Én jelen pillanatban azt gondolom: nagyon szeretem a gyerekeket, de hogy mi leszvelem, ha mind három babázni fog, hogy fogok mindegyiknek 100%-ot nyujtani segitségben-arról fogalmam nincs. Mert a minap hallgattam őket és kb. ez a tervük-nekik, ám de nem nekem. Azt hittem majd szépen sorba..Eszembe nem jutott hogy így akarják. Az ember nem fiatalodik..

ápr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Mansour ***** válasza:
53%
Bocs, de az, hogy azért nem akarsz gyereket, mert vigyázni akarsz a természetre, a legnagyobb butaság, amit életemben hallottam. Nekem nincs semmi gondom azzal, ha valaki nem akar gyereket, ennek számos oka lehet, el tudom fogadni. De ha tényleg a természetre akarsz vigyázni, akkor inkább minél több gyereket kellene vállalnod, és megtanítani őket a természet szeretetére, óvására, arra hogy ne éljenek környezetszennyező és pazarló módon, hogy életük célja egy jobb, zöldebb világért való küzdelem legyen!
ápr. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
33%
Engem el szomorít, hogy valamiért mindig köztünk európaiak között merül fel, hogy inkább ne vállaljunk annyi gyeremeket, vagy egyáltalán nem, hiszen amúgy is sokan vagyunk, holott Európában aggasztóan alacsony a születési ráta.
ápr. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem.

A Bibliában többen nem házasodtak meg és nem született gyerekük (lásd Szt. Pál).

ápr. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Jégszív ***** válasza:
100%

Itt HIÁBA KÉRDEZED!

Mondogatnak össze-vissza minden zöldséget, amitől nekimehetsz a falnak.

Nézz magadba! Gondolj át minden érvet és ellenérvet a gyerekvállalással kapcsolatban és cselekedj aszerint.

ápr. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!