Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A szent könyvek, pl. Biblia,...

A szent könyvek, pl. Biblia, Védák stb. Istenről az igazságot tartalmazzák, részigazságokat, vagy teljesen hamisak?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 27. 18:04
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

#19


Tiszteletben tartom a hitedet, de a vallásod igazolása meglehetősen szubjektív, így nem tudom elfogadni hitelesnek az iszlámot. Nekem sem a természet, sem az iszlám vallás alapján nem úgy tűnik, hogy ott lenne az igazság.

2022. máj. 1. 10:13
 22/34 anonim ***** válasza:
0%

A Biblia egy személy miatt íródott : Jézus Krisztus


Jézus azért született, élt a földön, hogy példát mutasson az Őt követők számára.


Jézus az Igazság, amíg Őt nem tapasztaltad meg, addíg halott a szellemed.

Ellenállsz Istennek.



Keresd Jézust ezügyben a szíveddel kitartóan.

Ő vizsgálja a szíveket, látja mi van a szívedben.


Addíg is a 2. parancsolatot saját bőrödön tapasztalva érted, nemde?

Azt cselekedd felebarátoddal, amit szeretnéd, hogy Veled cselekedjenek.

2022. máj. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
90%

"Ellenállsz Istennek."

Ez valami vicc akart lenni?

2022. máj. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
84%
22, egy rakás alá nem támasztott dolgot idehánytál, amikor külön azt írtuk még előtte, hogy bizonyítani kéne hogy IGAZ amit mondasz. Értem, hogy te ezt mondod, de azt bizonyítsd, hogy IGAZ is.
2022. máj. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem meg a biblia bemutat egy istenképet, aki megteremti az embert, tudván nagyon jól, hogy el fog bukni, majd azt mondja, hogy ha elbuksz, akkor mehetsz a pokolra. Kivéve, ha elfogadod a mentőövet, ami saját magától ment meg.


Mint a maffiavezér: ha nem teszed amit mond, eltöri a lábad. Nem akarsz törött lábat? Szerencse, hogy fizethetsz is neki, így jóságosan megóv attól, amit ő maga talált ki rád, mint büntetés.


Ki is a szar erkölcsű itt? Segítek, az istenetek.

2022. máj. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Az ember az istentől kapta az erkölcsét, nem?
2022. máj. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
93%

Isten erkölcse borzasztóan undorító, ha azt vesszük alapul ami a Bibliában szerepel.

Én semmiképpen nem azt az erkölcsöt követem.

2022. máj. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
32%

Örülj neki, ha sikerült magad annál jobbra nevelni.

De nagyon nehéz feladat.

Nem tudom, hallottál-e róla, de például a vízi mentőket külön tanítani is kell erre:

ha odúszik valaki egy fuldoklóhoz, akkor a fuldokló lenyomja őt a víz alá. Ez ösztönös dolog, és csak rendkívül nagy önuralommal lehet változtatni rajta. Ilyenre teremtett minket az isten.

Ezért kell az emberekhez mindig hátulról odaúszni, és úgy megfogni, hogy ne tudjon megfordulni.

2022. máj. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
A bibliai erkölcstől csak jobb lehet az ember, ha nem tartod elfogadhatónak a rabszolgatartást vagy az ateisták pokolra jutását, már előrébb vagy mint isten.
2022. máj. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
A bibliai erkölcsNÉL csak jobb lehet az ember... próbálj meg érthetően fogalmazni, mert így pont az ellenkezőjét írtad annak, amit szerettél volna.
2022. máj. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!