Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A szent könyvek, pl. Biblia,...

A szent könyvek, pl. Biblia, Védák stb. Istenről az igazságot tartalmazzák, részigazságokat, vagy teljesen hamisak?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 27. 18:04
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, félreérthetően írtam, köszi a javítást.
2022. máj. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 Tevenyereggyarto ***** válasza:
66%

#28


“Nem tudom, hallottál-e róla, de például a vízi mentőket külön tanítani is kell erre:

ha odúszik valaki egy fuldoklóhoz, akkor a fuldokló lenyomja őt a víz alá. Ez ösztönös dolog, és csak rendkívül nagy önuralommal lehet változtatni rajta. Ilyenre teremtett minket az isten.

Ezért kell az emberekhez mindig hátulról odaúszni, és úgy megfogni, hogy ne tudjon megfordulni.”


Hát oké, de nem tudom ez mennyire jön az erkölcsösség témájához. Tán a fuldokló puszta rosszindulatból vízbe akarja fojtani a megmentőjét? Vagy inkább sokkos állapotban próbál levegőhöz jutni amint van valami amit megragadva kijuthat a felszínre? Inkább az utóbbi. Hát ja, ilyenre teremtett minket az Isten: általában szeretünk lélegezni.

2022. máj. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

Ateistaként sem értem, hogy jön ide a fuldoklás. Egyszerű, es legerősebb ösztönünk az életbenmaradás, nem pedig egyfajta bizonyíték, hogy az ember eredendően gonosz.

Nem is azért húzza le a fuldokló, mert bármi roaszindulat lenne benne, csak életbenmaradásért küzd

2022. máj. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%

Ez inkább az ő részéről volt erkölcstelenség, hogy ilyenre teremtett.

Lehetne például az embernek egy olyan reflexe, hogy ilyenkor elfekszik a vízen, és akkor könnyű lenne kivontatni.

Így viszont megölheti magát ÉS a megmentőjét IS.

2022. máj. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!