Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha van Isten, akkor ilyen...

Ha van Isten, akkor ilyen dolgok miért történnek meg?

Figyelt kérdés
Most is az orosz-ukrán háborúban az oroszok ártatlan kisgyerekeket öltek meg. Ha Isten mindenható, akkor miért nem tudja megvédeni ezeket az ártatlan, semmiről sem tehető kisgyerekeket? Vagy miért van az, hogy nem is kevesen súlyos fogyatékossággal születnek, vagy kisgyerek korban lesznek azok. Osztályrészük a kirekesztés, sokak részéröl megvetés, egy olyan dolog miatt, amiről nem tehetnek? Vagy ha ép elméjűek, csak éppen súlyosan mozgáskorlátozottak például, akkor még rosszabb. Mert felfogják, hogy mások sikereket érnek el az élet különböző területein, boldog párkapcsolatban élnek, gyermeket nevelnek, és mivel ők súlyosan fogyatékosok, nekik ezekre esélyük sincs, vagy nagyon nagyon ritka esetben van csak. És feleslegesnek érezhetik magukat, haszontalannak, kívülállónak, sokszor olyannak, mint egy Földön ragadt szellem.

2022. ápr. 30. 23:34
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
24%

Vidiripi


">Semmiféle különbség nincs. Sem a jellemben, sem az életben való sikeresség tekintetében nincs. A hívők közt is van egy sok negatív, és pozitív ember, mint a nem hívők között. A hívők közt is vannak szegények, gazdagok, betegségben szenvedők, egészségesek, mint a nem hívők között. A hívők nem élnek jobban, mint a nem hívők, így nincs igazolva az, hogy létezne gondviselő isten."


A Bibliában Jézus 12 tanítványa sem élt jobban, sőt egy kivételével mind erőszakos halált halt, ahogyan Jézus is.

Jellemben van különbség. De ahhoz tudni kell megkülönböztetni a hívő embert a vallásostól. De a hívő is követ el hibákat ez tény és való. Az apostoloknál sem volt ez másképp.

De mindezek nem az Isten általi gondoskodás kategóriái egyik sem.


"Csak olyan van."


Tényleg? Hát pedig nekem azt tanították hogy bizony Isten nem csak jóságos hanem bizony haragudni is tud sőt büntetni is.

Szerintem neked nem mondtak el mindent saját magad pedig nem néztél utána mert vagy lusta voltál vagy nem is érdekelt vagy mindent elhiszel csak úgy.

Hát én nem ilyen vagyok. Javaslom járj utána a dolgoknak!


"Az, hogy időnként megemlítik a végső ítéletet, nem nyom a latban semmit. A hívő abban a hitben van, hogy felette egy jóindulatú isten van, akire számíthat. Ez az istenkép a vonzó, - attól függetlenül, hogy hamis, - mert ez elégíti ki a hívek biztonságérzetét."


Na maradjunk annyiban hogy neked ezt tanították vagy a tömegeknek ezt tanítják. De nem ez a valóság. Ezért mondom hogy meg kell különböztetni a vallásost a hívő embertől. Igen az ember valóban szereti azt hinni hogy hogy Isten csak és kizárólag jóindulatú és ez igaz is de az már nem igaz hogy a jóindulata miatt mindent el is néz.

De az embernek van bűnbocsánata. De ez nem jelenti azt hogy bármit meg is tehet következmények nélkül.


"Aki hisz istenben, az sem kap segítséget. Isten nem segít senkin."


Én nem ezt tapasztaltam. Ez hit kérdése!

Te azt hiszed nem segít én azt hogy igen.


"Az történik, hogy a hívők a jó dolgokat istennek tulajdonítják, a rossz dolgokat meg az ördögnek, vagy azt mondják, hogy isten próbára tesz. Ez azonban egy szubjektív értelmezése az életnek, tipikus hívő gondolkodás, ami teljesen elfogult."


Vagy pedig elszenveded a döntéseid következményeit. Se nem Isten se nem az ördög hanem te magad okozod a bajt. Persze felkiálthatsz Istennek hogy segítsen.

Lehet hogy tipikus hívő gondolkodás. De attól még lehet hibás is. Kap az ember figyelmeztetést és még is megteszi amit nem kellene. Akkor ki is okozta a rosszat? Nem lehet mindent a Sátánra kenni. Illetve lehet de az önbecsapás.


"Nyilvánvaló, hogy isten nem menti meg a hívőt. Pont ezért nincs semmilyen gondviselés. Egy hívő és egy hitetlen ugyanolyan valószínűséggel hal meg."


Ja hogy te a gondviselést abban méred hogy ki hal meg és ki nem?

Értem!

Nos aszem akkor ezt én itt le is zárom, mert nincs értelme erről értekezni.

Számomra nem erről szól.


"A szegény országokban sokan felé fordulhatnak, mégsem változik semmi."


Mert te ismered minden egyes szegény országban élő hívő ember életét?

Az hogy te nem látsz valamit az nem jelenti azt hogy az nem is létezik!

Nem látod a Covid vírust és akkor az már nem is létezik?

Az ilyen hülyeséget hanyagoljuk.

2022. máj. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
89%

#21


"A Bibliában Jézus 12 tanítványa sem élt jobban, sőt egy kivételével mind erőszakos halált halt, ahogyan Jézus is."


>Nem tudjuk mi történt velük, csak a keresztény hagyományban szerpelnek, ahol nyilván hősként vannak beállítva, mint akik márírhalált haltak a keresztény hitért. Valójában azonban a korabeli római forrásokban nincs szó róluk. Látod, még ebben is hinned kell, mert az apostolok márírhalála sincs bizonyítva.


"Jellemben van különbség"


Nem igaz, nincs különbség. És ez az, ami keresztbe töri a keresztény hitet.


>A keresztények egyáltalan nem jobbak, mint a hitetlenek, sőt, néha rosszabbak is, hiszen ők elvileg az Isten emberei, mégis egyesek közülük bajt kevernek. Ugyanannyi mihaszna ember van a keresztények között is, mint a hitetlenek között. Csak a keresztény felsőbbrendűség tagadja ezt.


"Én nem ezt tapasztaltam. Ez hit kérdése!"


>Azt hiszel, amit akarsz, de ha objektív igazságként akarod beállítani a hitedet, akkor annak nincs jelentősége, mert nincs igazolva.


"Ja hogy te a gondviselést abban méred hogy ki hal meg és ki nem?"


>Nem csak abban. Sok ember van világon, akinek nyomorult sorsa van, és az isten azokon sem segít.


Elisabeth Fritzlt 24 éven át tartotta fogva az apja egy patkányokkal teli pincében, és naponta megerőszakolta. A vérfertőző kapcsolatból gyerekek is születtek, akik a szabadulásukig nem is láttak napfényt, mivel ők is a pincében raboskodtak. JHVH ezt pedig élőben nézte a kényelmes foteljéből (Zsolt 33,13 vö. Jel 4,2-3).


"Mert te ismered minden egyes szegény országban élő hívő ember életét?"


>Nem kell ismernem, hiszen van elegendő statisztika.


Tudjuk, hogy bizonyos helyeken hány gyerek halt éhen naponta. Állítólag JHVH mannával táplálta a zsidókat, de azoknak a gyerekeknek nem tud ledobni 1 kg kenyeret sem az égből.


Semmilyen gondviselés nincs. Ez csak egy illúzió, ami kell a keresztényeknek, mert túl nehéznek tartják az életet, ezért belemenekülnek ebbe az álomvilágba.

2022. máj. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
79%

Még valami:


"Az hogy te nem látsz valamit az nem jelenti azt hogy az nem is létezik!"


A keresztény isten sehogy sem tud jól kijönni ebből a témából.


Ha ugyanis valahogy bebizonyítanád, hogy JHVH bizonyos embereknek segít, az azt jelentené, ő rossz. Egy olyan isten, aki az egyik gyerekén segít, de a másikat bajban hagyja, egy rossz isten. Ennél már az is jobb lenne, ha senkinek nem segítene.


Egy nálam okosabb ember ezt a témát itt kibontotta:


[link]

2022. máj. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
90%

És ezt se hagyjuk ki:


"Nem látod a Covid vírust és akkor az már nem is létezik?"


Ez egy rendkívül illogikus példa volt. A Covid-ot nem kell látnom, mert tudományosan bizonyítva van. A húgom is Covid fertőzött, szóval tudom, hogy létezik.


Elképesztő, egy olyan vallási hiedelmet, mint az isteni gondviselés egy szintre hozol egy tudományosan bizonyított ténnyel, mint a Covid-19. Elképesztő.

2022. máj. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
89%
(mármint Covid fertőzött volt)
2022. máj. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
21%

Vidiripi


A példa nem volt illogikus. Attól hogy te nem látod, még nem jelenti azt hogy nem is létezik! Illetve attól hogy te úgy látod a szegény országokban nem változik semmi az nem jelenti azt hogy ez így is van.


"Látod, még ebben is hinned kell, mert az apostolok márírhalála sincs bizonyítva."


Tudom! De ez kb. annyi mintha leírtad volna hogy zöld a fű.

Igen így van!


"Nem igaz, nincs különbség. És ez az, ami keresztbe töri a keresztény hitet."


Te szeretnéd hogy így legyen, számodra keresztbe töri. De nem mindenki olyan mint te!


"Nem csak abban. Sok ember van világon, akinek nyomorult sorsa van, és az isten azokon sem segít."


Legalább is te így látod. De én ismerek sok ellenpéldát. És itt van a saját életem is.


"Elisabeth Fritzlt 24 éven át tartotta fogva az apja egy patkányokkal teli pincében, és naponta megerőszakolta. A vérfertőző kapcsolatból gyerekek is születtek, akik a szabadulásukig nem is láttak napfényt, mivel ők is a pincében raboskodtak. JHVH ezt pedig élőben nézte a kényelmes foteljéből (Zsolt 33,13 vö. Jel 4,2-3)."


Egy férfi aki alkoholista volt és majdnem tönkre ment a házassága ez miatt az egészsége is megromlott. Egy évet kellett várnia arra hogy megműtsék és már öngyilkos akart lenni.

Ennek a férfinek az apja szégyellte hogy a fia alkoholista. De miután ez a férfi megtért az apja nem szégyellte hanem nagyon megharagudott rá.

Pedig felhagyott az italozással a házassága is megmaradt.

Az emberek érthetetlen döntéseket hoznak. Mint Elisabeth apja is.

De ha ismernék és hinnének Istenben elképzelhető hogy más döntést hoztak volna. Az ember nagyon önző tud lenni és a vágyai kielégítésére koncentrál.


"Nem kell ismernem, hiszen van elegendő statisztika."


A statisztika szerint a kereszténység a legnépesebb vallás. Legyél te is keresztény a statisztika alapján!


"Tudjuk, hogy bizonyos helyeken hány gyerek halt éhen naponta. Állítólag JHVH mannával táplálta a zsidókat, de azoknak a gyerekeknek nem tud ledobni 1 kg kenyeret sem az égből."


Van elég élelem a világon. Miért nem visznek nekik az emberek? A politikusok miért nem intézkednek? Miért nem hozzák meg a szükséges döntéseket? Van szabad akaratuk cselekedhetnének össze is foghatnának. Miért fegyverekre költik a legtöbb pénzt?

Az országoknak is van törvényük amelyeket emberek alkottak meg. De azokat sem tartják be az emberek.

Sőt a közelmúltban történt nem is egy halálos vasúti baleset. Miért nem úgy közlekedtek a vezetők ahogy azt a KRESZ előírja?


"Semmilyen gondviselés nincs. Ez csak egy illúzió, ami kell a keresztényeknek, mert túl nehéznek tartják az életet, ezért belemenekülnek ebbe az álomvilágba."


Van aki felnőttként lesz keresztény. Mint én is.

Amúgy ez érdekes mert mások meg pont fordítva mondják a dolgot. Hogy túl nehéz a keresztény élet mert sok a szabály meg be kell tartani ezt meg azt.

Pl. a párkapcsolat csak a házasságban lehet. Nem lehet bulizni stb.

Akkor most melyik az igaz?

Aki nem keresztény annak könnyű élete van?


"A keresztény isten sehogy sem tud jól kijönni ebből a témából."


A te szemedben lehet hogy nem. De nem kell mindenkinek úgy látni Istent és a világot ahogyan te látod.


"Ha ugyanis valahogy bebizonyítanád, hogy JHVH bizonyos embereknek segít, az azt jelentené, ő rossz. Egy olyan isten, aki az egyik gyerekén segít, de a másikat bajban hagyja, egy rossz isten. Ennél már az is jobb lenne, ha senkinek nem segítene."


Van olyan akin nem lehet segíteni. Hiába akar valaki segíteni ha te nem fogadod el és ellenállsz.


"Elképesztő, egy olyan vallási hiedelmet, mint az isteni gondviselés egy szintre hozol egy tudományosan bizonyított ténnyel, mint a Covid-19."


Ez jó vicc. Főleg azért mert ezt hiszed. De én nem hoztam egy szintre a kettőt! Félreértetted a dolgot de iszonyúan.

:D :D :D

- Talán rájössz magadtól is. Hagyd el az előítéleteidet és nézd másképp ezt a részt!

2022. máj. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

#26


Az érvelési technikád alapján nem igazán lehet téged komolyan venni. Átlépsz olyan témákon, mint Elisabeth esete, ami egyértelműen az isteni gondviselés ellen van, hiszen egy gondviselő Atya nem nézte volna el, hogy azt lányt 24 évig patkányokkal teli pincében naponta meggalázzák.


Ugyanígy az éhen halt gyerekek témán is átlépsz, sőt, rafinált módon igyekszel istent tisztára mosni, és az emberekre hárítani a felelősséget. Mikor tudjuk, hogy vannak emberek, akik legalább tesznek valamit, szemben az istennel. Aki semmit sem tesz, hibába imádkozik az ember, nem fog kenyér esni az égből, mikor a zsidókat jóllakatta.


Hát ez van.


A vallásos nézeteidet rendkívül erkölcstelennek és logikátlanak tartom. Egy 21. századi, humanista ember aligha azonosul vele.


Annál az istennél akit imádsz, sok ember jobb, erkölcsi szemszögből.


Szia.

2022. máj. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
0%

Jézus keresztre feszítésekor sem volt megtorlás.

Miért most lenne?

Akiket megölnek lehet üdvözülnek, egyébként nem, ki tudja mi a jó?

2022. máj. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

#26 Vidiripi: nagyon ráfixálódtál azokra a ravasz magyarázkodásokra, amiben valahogy mindig megtalálod, miért is volt hibás egy vagy több ember.

Amikor a szerencsétlenségekről nem emberek tehetnek, mint a földrengések és árvizek esetében, akkor ha több száz felnőtt és gyerek odavész, mesélj, akkor hogyan véded az istened?

Milyen istenben hiszel te, akit ilyen olcsó magyarázatokkal kell mentegetni?

2022. máj. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

"Jézus keresztre feszítésekor sem volt megtorlás."

Olvasgasd el elöszőr, aztán rájösz hogy miért nem volt megtorlás.

2022. máj. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!