Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha van Isten, akkor ilyen...

Ha van Isten, akkor ilyen dolgok miért történnek meg?

Figyelt kérdés
Most is az orosz-ukrán háborúban az oroszok ártatlan kisgyerekeket öltek meg. Ha Isten mindenható, akkor miért nem tudja megvédeni ezeket az ártatlan, semmiről sem tehető kisgyerekeket? Vagy miért van az, hogy nem is kevesen súlyos fogyatékossággal születnek, vagy kisgyerek korban lesznek azok. Osztályrészük a kirekesztés, sokak részéröl megvetés, egy olyan dolog miatt, amiről nem tehetnek? Vagy ha ép elméjűek, csak éppen súlyosan mozgáskorlátozottak például, akkor még rosszabb. Mert felfogják, hogy mások sikereket érnek el az élet különböző területein, boldog párkapcsolatban élnek, gyermeket nevelnek, és mivel ők súlyosan fogyatékosok, nekik ezekre esélyük sincs, vagy nagyon nagyon ritka esetben van csak. És feleslegesnek érezhetik magukat, haszontalannak, kívülállónak, sokszor olyannak, mint egy Földön ragadt szellem.

2022. ápr. 30. 23:34
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
20%
Isten igazsága nem az emberek igazsága. Maga a Biblia írja le, hogy Istent a saját igazságérzetünk szerint kár megítélnünk. Szerintem ennek az az egyik oka, hogy az ember csak egy nézőpontból, egyfajta kapcsolat szempontjából képes megítélni egy szituációt. A saját sorsa csak az ő és Istene viszonyán múljon. A szülei bűnein ne. A közösség, ahova tartozik, annak bűnein ne. A korábbi bűnein ne, csak mondjuk a maiakon. Dehát Isten ezt mind együtt látja, mind befolyásolja a sorsunkat.
2022. máj. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


"nagyon ráfixálódtál azokra a ravasz magyarázkodásokra, amiben valahogy mindig megtalálod, miért is volt hibás egy vagy több ember."


Sajnálom hogy nem felelek meg a speciális igényeidnek.

Megjegyzem tudom magamról, hogy bizony követtem el hibákat és még fogok is.


"Amikor a szerencsétlenségekről nem emberek tehetnek, mint a földrengések és árvizek esetében, akkor ha több száz felnőtt és gyerek odavész, mesélj, akkor hogyan véded az istened?"


Tévedés! A bűneset amely még az Édenkertben történt mindenre kihatott. Nem csak az ember életére hanem a TELJES teremtett világra. Minden élőlényre és magára a Földre is! És a helyzet nem lett jobb hiszen az emberi tevékenység bizony hatással van a környezetre az időjárásra.

Róma 8:21


Érdekes amikor Isten a zsidókat a manna által táplálta az sem volt jó. Akkor is elfordultak Istentől. Amikor jön a katasztrófa akkor talán majd Isten felé fordulnak az emberek. Amikor Jézus halott embert támasztott fel akkor sem hitt mindenki. De amikor katasztrófák vagy épp tömegkatasztrófák történnek akkor vannak emberek akik felébrednek és Istenhez fordulnak.

Rádöbbennek hogy mennyire törékeny az életük.

Isten kiválasztott népe is nem egyszer fordult el tőle. De amikor jött a nyomorúság a baj a halál, akkor egyszeriben eszükbe jutott az Istenük.

Igen Isten azt akarja hogy figyeljenek rá a teremtményei! És ne csak figyeljenek hanem hallgassanak is rá.


"Milyen istenben hiszel te, akit ilyen olcsó magyarázatokkal kell mentegetni?"


Az élő Istenben hiszek aki mindennek a teremtője és aki elküldte a Fiát Jézus Krisztust hogy megváltása legyen az embereknek.

2022. máj. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
79%

#32:


"De amikor katasztrófák vagy épp tömegkatasztrófák történnek akkor vannak emberek akik felébrednek és Istenhez fordulnak."

Ez mit bizonyít? Vannak, akik meg felébrednek és elfordulnak az addig vakon hitt isteneiktől.


Amikor az általad hitt Jézus megváltotta az emberek bűnét, nem váltotta-e meg minden ember bűnét? Nem múlt el az eredendő bűn, ami miatt a vallás szerint minden csecsemő bűnösként látta meg a napvilágot? Ha eltörölte bűnüket az isteni véráldozat útján, akkor ismét felteszem a kérdésem: mivel szolgáltak rá a csecsemők is Isten büntetésére, amikor egyértelműen nincs köze egy halálos szerencsétlenségnek bármilyen emberi tényezőhöz?

2022. máj. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


"Amikor az általad hitt Jézus megváltotta az emberek bűnét, nem váltotta-e meg minden ember bűnét?"


Igen az minden emberre vonatkozik.


"Nem múlt el az eredendő bűn, ami miatt a vallás szerint minden csecsemő bűnösként látta meg a napvilágot?"


Úgy érzed hogy tökéletes vagy?


"Ha eltörölte bűnüket az isteni véráldozat útján, akkor ismét felteszem a kérdésem: mivel szolgáltak rá a csecsemők is Isten büntetésére, amikor egyértelműen nincs köze egy halálos szerencsétlenségnek bármilyen emberi tényezőhöz?"


Van köze. Hiszen a bűneset miatt a föld is meg lett átkozva. És bizony ennek van köze az emberi tényezőhöz.

2022. máj. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
79%

#34: kedves Vidiripi, nem értem, miért személyeskedsz válaszadás helyett? Nem érzem magam tökéletesnek, természetesen. Mi köze ennek a kérdésemhez?


Az utolsó pontot is sikerült teljesen szétkenned őszinte válasz helyett. Szerinted a halálos szerencsétlenségek azért történnek, mert az istened megátkozta a földet?

Akkor ha egy családra egy meteor zuhanna, akkor az újszülött haláláért már Isten lenne felelős? Vagy a meteorokat is megátkozta?

Melyik az az egyház vagy keresztény formátum, ami a te gondolkodásoddal egyetértene?

2022. máj. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


"Vidiripi, nem értem, miért személyeskedsz válaszadás helyett?"


Nem személyeskedtem! Sajnálom hogy annak vetted de nem annak szántam egyáltalán. Mindössze azt gondoltam hogy érteni fogod. Tévedtem!

Válasz: - Nem!


"Az utolsó pontot is sikerült teljesen szétkenned őszinte válasz helyett."


Te miért személyeskedsz?

Ne hidd azt hogy nem voltam őszinte!


"Szerinted a halálos szerencsétlenségek azért történnek, mert az istened megátkozta a földet?"


Egy földrengésben meghal egy csecsemő! Halálos szerencsétlenség. Igen azért is történhet halálos szerencsétlenség. Meg azért is mert az ember rossz döntést hoz. De Sátán miatt is történhet és történik is halálos szerencsétlenség. Számos oka van/lehet.


"Akkor ha egy családra egy meteor zuhanna, akkor az újszülött haláláért már Isten lenne felelős?"


Nem tudom! De ez is lehetséges.


"Vagy a meteorokat is megátkozta?"


Állítólag a dinók kihalását egy meteorit okozta. Szóval nem kizárt hogy igen! Elvégre azt is Isten teremtette!


"Melyik az az egyház vagy keresztény formátum, ami a te gondolkodásoddal egyetértene?"


Halvány lila elképzelésem sincs. De nem is értem hogy ennek mi a jelentősége. Miért kellene bármelyik egyháznak egyetértenie velem?

2022. máj. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
0%

Először is, sajnálom a fájdalmat, amit érzel. Nehéz látni, hogy a gyermekek szenvednek, legyen szó háborúról, szegénységről, betegségről vagy fogyatékosságról. Arra a kérdésre, hogy Isten miért engedi meg, hogy ilyen dolgok történjenek, nem tudok biztos választ adni. De fel tudok ajánlani néhány gondolatot, ami talán hasznos lehet.


Az egyik az, hogy olyan világban élünk, amely elesett és megtört. Isten nem így akarta, hogy a dolgok így legyenek, hanem ez az eredménye azoknak a döntéseknek, amelyeket mi, emberek hoztunk. Sajnos a döntéseink miatt olyan világban élünk, ahol betegség, szenvedés és halál van.


Egy másik gondolat az, hogy bár rossz dolgok történnek, Isten mégis jó. Nem ő az oka a rossznak, de a rosszból jót tud kihozni. Például még a háború közepette is vannak történetek olyan emberekről, akik nagy bátorságot és kedvességet tanúsítottak. És néha olyan emberek, akik maguk is nagy szenvedésen mentek keresztül, erőt és vigaszt jelenthetnek másoknak, akik hasonlót élnek át.


Végül azt mondanám, hogy nem mindig tudjuk, miért történnek a dolgok, de azt tudjuk, hogy Isten velünk van a dolgok közepette. Nem ígéri, hogy az élet könnyű lesz, de azt igen, hogy velünk lesz, és segít átvészelni, bármivel is nézünk szembe

2022. máj. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
81%
Azért, mert Istennek nincs ideje olyanokkal foglalkozni, hogy háború, betegségek, éhínség, ártatlan emberek szenvedése, gyerekek ellen elkövetett szörnyűségek stb. Ő folyton azt ellenőrzi, hogy ki maszturbál, mert a maszturbálás bűn és a pokolra jutsz ha maszturbálsz.
2022. máj. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!