Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták, ha ti nem hisztek...

Ateisták, ha ti nem hisztek semmilyen istenségben, akkor miben hisztek?

Figyelt kérdés
2022. máj. 22. 21:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
14%

Hamvas Béla:

Az ateista is hívő. Abban hisz, hogy nincs Isten.


Ajánlom: A bor filozófiája, c . Könyvét.


“Vallástalan ember nincs. Az ateisták nem vallástalanok, hanem szánandóan fogyatékos értelmük és korcs kedélyükhöz képest komikus vallásban hisznek. Éspedig nemcsak hisznek. Az ateisták mindnyájan bigott emberek. Úgy mondom, hogy mindnyájan, mert még egyetlen ateistával se találkoztam, aki ne lett volna bigottabb még annál a rossz szagú vénasszonynál is, aki vasárnap krajcáros füzeteket árul a templom előtt Szent Homorony csodatevő vizeletéről. Az ateista vallás szentje persze nem Szent Homorony hanem Einstein, és a csodatevő hatalom nem a vizelet,


hanem az ultraszeptil. Az ateista bigottéria neve materializmus. Ennek a vallásnak három dogmája van: lélek nincs, az ember állat, a halál megsemmisülés. A három pedig egyetlenegyre megy ki, s ez az, hogy az ateisták rettenetesen félnek Istentől. ”

[link]

2022. máj. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
7%
#1-es ment a pipa.
2022. máj. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%

Noha én agnosztikusnak tartom magam de az #1 által idézett Hamvas Béla idéztre annyit reagálnék, hogy bizonyos istenekről tudjuk, hogy nem léteznek. Ahogyan a keresztény tudja, hogy Zeusz nem létezik, úgy én is tudom - Zeusz mellett - hogy JHVH sem létezik. Egy bizonyos értelemben tehát mindannyian ateisták vagyunk, hiszen tudjuk, hogy egyes istenek csak emberi kitalációk.


Nincs szükségem abban, hogy abban higgyék, hogy Zeusz és JHVH nem létezik. Tudom, hogy nem léteznek.

2022. máj. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%

Az ateisták NEM hisznek. EGYETLEN ISTENBEN SEM.

Tudom, hogy ezt egy hívőnek rettenetesen nehéz feldolgozni, de ez a helyzet.

Nem mindenki hívő.

2022. máj. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

Ja: és az ateista mindennapjait NEM a hit tölti ki.

Nem foglalkozik sokat a hittel, nem éli meg, számára nem az a központ.

Az ateista elsősorban a gondolkodásra épít.

Ebben különbözik attól, aki szintén hívő, csak MÁS a hite, mint a tiéd.

2022. máj. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%
Abban hiszek, hogy holnap felébredek és folytathatom az életemet. Mi másban kellene még hinnem? Hogy valaki figyeli a sorsomat, hogy egyengeti az utamat, hogy megbüntet, hogy megjutalmaz, hogy szép feleséget ad, vagy hűségeset, de csúnyát? Annyi sors van a világon, annyi példa és ellenpélda erre vagy arra, hogy ezt inkább nem kötném hithez. A dolgok történnek és mi emberek felelünk a sorsunkért, nem valaki más. Felesleges ezt valakihez kötni és egy könyvből mindig kiragadni valami átvitt értelmet, ami mindezt megmagyarázza 2000 év távlatából. Abban hiszek, hogy sokkal szabadabb életem van, mióta nem foglalkozok a vallással. Egy gonddal kevesebb.
2022. máj. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Darkmoon80 ***** válasza:
92%

Hamvas Béla azt hitte, hogy "az ateista is hívő. Abban hisz, hogy nincs Isten."


Csak hát bizony nagyot tévedett!!!


Én ateista agnosztikusként például nem "HISZEM" azt , hogy nincs isten.


Valószínűnek tartom, de nem hiszem...

Hinni a templomban kell -szokták mondani-, oda meg nem járok.


“Vallástalan ember nincs. Az ateisták nem vallástalanok, hanem szánandóan fogyatékos értelmük és korcs kedélyükhöz képest komikus vallásban hisznek."


Ostoba, elvakult, szánalmas...

Egy olyan ember véleménye, aki a maga szintjére szeretné lezülleszteni azt, amit korcs elméjével képtelen megérteni.

2022. máj. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
93%
Magamban
2022. máj. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
90%

#7


Én olvasni akartam Hamvas Bélát de ezzel a kijelentéseivel nagyon lejáratta magát előttem, mikor ezt megláttam (nem most, már korábban).


Csodálkozom, ha egy vallásos ember idézi Hamvast egy ilyen témában. Nemcsak hogy eszetlenség, amit mond, de kifejezetten sértő is. Nem hiteles.


#3 voltam.

2022. máj. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%
A hit olyan dolgok valósnak vélése amik nincsenek bebizonyítva. A hit bizonytalanság, tudatlanság.
2022. máj. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!