Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kritizálja a pápa a...

Miért kritizálja a pápa a gyermekteleneket, amikor neki sincsen saját gyereke?

Figyelt kérdés

Gyakran olvasom, hogy a pápa krizizálja azokat az embereket, akiknek nincs gyermekük. Ez a cikk is erről szól. Szó szerint "egoistának" nevezi azokat az embereket, akik nem szeretnének gyereket.


[link]


Minden tisztelettel, de a valóság az, hogy neki sincsen gyereke! Akkor ő miért oktat ki másokat arról, hogy bezzeg nekik nincs gyerekük? Miképpen érthetné a pápa, hogy milyen érzés a gyermekvállalás, ha neki nincs is gyereke?



2022. jún. 7. 08:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
15%
Ő cölibátust fogadot,magyarul nem érhet a nőkhöz,így nehéz lenne gyereket csinálni a másik az,egy egézséges férfi-női kapcsolatban a gyerek az alapvető lenne ha megvan hozzá az egzisztenciájuk azok akik megtehetik és ilyen kapcsolatban élnek és mégsincs gyerekuk azok igenis egoisták
2022. jún. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
29%
A pápa elsősorban a hívekhez szól, akiknek az a természetes, hogy házasságban éljenek, értéket teremtsenek és gyermeket neveljenek. Nem értem, hogy mért akarod megtéríteni a pápát, miért gondolod, hogy te jobban tudod, mi a helyes?
2022. jún. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%
Katolikus vagyok, de nem feltétlenül értek ezzel egyet, így ilyen formában. Sok oka lehet, ha egy nő vagy egy pár nem akar gyereket. Nem feltétlenül mind csak önzőség és karrier. Én is egyke vagyok, de nem tartom a szüleimet emiatt rossz kereszténynek. Már ők is megkapták számtalanszor fiatal korukban, hogy nem igazi keresztények, mert csak egy gyerekük van. Én nem gondolom, hogy ez csak ettől függ. Sajnos sokat tapasztalom én is, hogy tisztelet a kivételnek, de a sokgyerekes melldöngetően demonstrálja, hogy bezzeg ő nagycsaládos, ettől igazi keresztény.
2022. jún. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%
Nem hiszem, hogy sokan a szívükre veszik azt, amit a pápa mond róluk. Egy pár évig ott vannak, játsszák a nagy pápát, aztán eltávoznak ők is. Másrészt, ahogy írtad, neki konkrétan ehhez nem sok köze van, mert sosem volt és lesz már ilyen helyzetben. Ez felelősség is és a mai világban nemcsak tojjuk a gyerekeket, mint tyúk a tojásokat, hanem fel is kell nevelnünk őket valahogy. Lelki teher is sokaknak, akik nem képesek ezt a terhet cipelni. Egyéni akarat/döntés kell, hogy legyen, hogy szeretne-e valaki gyereket vagy nem. Ha egoista lesz ezáltal, akkor az lesz. Amúgy is a Föld túlnépesedik folymatosan, minek kellene erőltetni a szülést? Ezt neki is látnia kellene és el is kellene fogadnia, de már túl makacs ehhez. Öreg és vaskalapos, nem látnak tovább a 2 ezer éves könyvüknél, vagy ha igen, akkor is az alapján itélik meg a világot és az embereket.
2022. jún. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
26%
Hagyományos értelemben a házasság legfőbb célja a gyermekvállalás volt, hisz a Biblia is erre buzdít ("szaporodjatok és sokasodjatok"). Ha valaki lemond a házasságról, akkor elvileg a gyermekekről is lemond, mert másképp próbál a közösség szolgálatáért tenni. A lényeg szerintem itt van, hogy ma magánügyként tekintünk a gyermekvállalásra, régen pedig ez sokkal inkább közösségi ügy volt és főleg a militarista törekvések is ezt hangoztatták, ha többen vagyunk, akkor erősebbek leszünk és uralkodni fogunk másokon.
2022. jún. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%
Honnan tudod, hogy nincs neki? Nálunk is a római katolikus papnak 5 gyereke van 3 nőtől.
2022. jún. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%

Így a civilizáció összeomlása előtt pár évvel számomra ez a felhőtlen szaporodás nem ennyire egyértelmű. Egymást fogják ölni a gyerekek vízért, élelemért. Én arra készülök, hogy a keresztgyerekemet védjem majd, meg felkészítsem.

De amúgy ja, mivel egy depressziós idióta vagyok, nem szeretném magam szaporítani, a pápa, illetve minden katolika próbálja ki, hogy ez milyen érzés, aztán pofázzon bele.

Amúgy a pápa nemrég a felelős gyermekvállalásról is beszélt, ami szintén árnyalja, amit mondasz.

2022. jún. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
26%

Most már meggyőződtem arról, hogy ezzel a Ferenc pápával valami nem oké.


Már így is túlnépesedés van, és ha ez elér egy jelentős számot, akkor a Föld nem fog tudni eltartani annyi embert. Feléljük a Föld forrásait, a kőolaj is kifogyóban van. Akkor mégis minek annyi gyerek? Ha egy házaspár úgy dönt, hogy nem akar gyereket, az az ő döntésük, és társadalomtudományi szemszögből nem is tesznek rosszat.


Arról nem is beszélve, hogy egyesek nem élnek olyan anyagi körülmények között, hogy gyereket tudjanak vállalni.


Akkor miket beszél ez a Pápa?


Megáll az ész.

2022. jún. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
73%

Beleolvava a Kérdező által közzétett linkbe, ezt mondja a Pápa:


"„Úgy tűnik, hogy sokan inkább gyermek nélkül élnek, sok pár inkább gyermektelen marad, vagy csak egyetlen gyermeket vállal, s ez tragédia” – jelentette ki akkor Ferenc pápa"


Szóval már az sem elég, ha egy házaspár egy gyereket vállal?


Már az is nagy dolog, hogy valaki egy gyereknek meg tudja teremteni azt az életkörülményeket, hogy tisztességesen fel tudja nevelni...


A Pápának talán a kisebbségi családok módszere tetszik, ahol a mélyszegénységben 4-5 gyerek születik?


Vagy mit akar ez az ember?


(8 voltam)

2022. jún. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
18%
Hívő vagyok, de a sátán által uralt "egyház" feje menjen a pokolba az ördög cimborájához és ne a gyerekteleneket/gyerekmenteseket kritizálja.
2022. jún. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!