Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kereszténységre a legnagyobb...

A kereszténységre a legnagyobb veszélyt tényleg saját szektái jelentik?

Figyelt kérdés

Kicsit olyan, mintha az olyan szekták, mint a Jehova tanúi, Hitgyüli, pünkösdi-karizmatikus szekták, adventizmus, stb... görbe tükörben látható torz, abszurd, nevetséges és groteszk tükörképei lennének a kereszténységnek. Például az olyan ateista "hitszónokok", mint Dawkins, csak ezen szekták ostoba nézeteit felhasználva tudnak erősebb kritikákat megfogalmazni, csak ezen szektákon keresztül tudják valamilyen szinten nevetségessé tenni a kereszténységet.


Kicsit olyan, mintha sokkal többet ártanának és rombolnának ezek a szekták, mint amennyit használnak.



2021. febr. 21. 12:08
1 2 3
 1/21 qkker1 ***** válasza:
79%
Így van.
2021. febr. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%

Agnosztikus ateistaként azt mondom, az a kereszténység belülről esik szét.


Nem mi ateisták vagyunk azok, akik ebben a folyamatban részt veszünk. Az, hogy Richard Dawkins mondd ezt-azt, csak hab a tortán. A kereszténységnek régen is voltak kritikusai, mégis megmaradt. Szóval nem hinném, hogy Dawkins az, aki gyengíti a kereszténységet.


Én magam pl. adventista voltam, és saját magam kezdtem el távolodni az egésztől, nem volt véletlen, hogy Dawkins-ot kezdtem el olvasni végül.


A szekták, és a történelmi kereszténység botrányai azok, amik magát a kereszténységet gyengítik. Számomra a kereszténység egy süllyedő hajó, és leléptem onnan, mielőtt teljes maga alá temetett volna.

2021. febr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 szp72 ***** válasza:
88%
A legnagyobb veszélyt a képmutatók jelentik függetlenül a felekezettől.
2021. febr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%
Igen, mert a kis szekták gyűjtik be azokat, akik mindig mindent jobban vélnek tudni a többieknél.
2021. febr. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a Hit Gyülekezete vagy a Jehova tanúi és az ezekhez hasonló szekták többet ártottak a kereszténységnek mint bármelyik ateista.
2021. febr. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
56%
Sziasztok. Én jártam Hit gyülekezetbe, 2 évig. Alig bírtam ki lépni, tele beszéltek a pokollal úgy hogy pszichiáter segítséget kertem. Hónapokig kezeltek.... bűntudatot keltettek bennem meg olyanokat beszéltek hogy ne törődjek a foldi lettél hanem a mennyel...... inkabb menjen valaki reformatus vagy katolikus templomba . De személyes velemenyem Isten Mindenhato nem kell semmiféle felekezet se templom merr benned él. Ezek a felekezetek a magan eletedbe is bele akarnak folyni . Amihez semmi joguk meg akik nem térnek meg mind pokolba jut . Higyj legy jo ember es kesz . Kerüld a szektakat tonkre tesznek idegileg lelkileg minden hogy
2021. febr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem az jelenti a legnagyobb veszélyt hogy csak a szektái léteznek, és mint az eredeti keresztény irányzat amit Jézus inditott az eltünt másfél ezer évvel ezelőtt, mikor az egyháznak anyagi javai lettek a hivekből.
2021. febr. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
57%

Két megjegyzés:


1. A Jehova Tanúi a rengeteg hazug tanításuk miatt (szerintük Jézus Krisztus keresztre feszítése tulajdonképpen Mihály angyal karóba húzása volt, szerintük a Szent Lélek személye egy személytelen erő, szerintük a Jézus által is tanított pokol nem létezik, csak a sírgödör, stb.) nem tekinthetőek keresztény irányzatnak. Mivel tagadják a kereszténység ALAP tanításait, így ez egy másik vallás.


2. A Római Katolikus Egyház a protestáns irányzatoktól függetlenül is haldoklik. Többségében homoszexuális bíborosok, országonként ezrével kisgyerekekre vadászgató perverz és pedofil papok, üres templomok: a fiatalok többségének ez nem kell, ezt az üres képmutatást nem folytatják.

2021. febr. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
86%

Véleményem szerint ezek a legveszélyesebb tényezők a kereszténységre nézve:


0. az eredeti feladattól, az egyén Istankapcsolatának erősítéséről eltérés

+ a transzcendencia hiánya

1. a politika általi korrumpálódás

2. hitelességi deficit

3. szekularizált állam és oktatás

4. képmutatás

5. a proaktív cselekvés hiánya társadalmi kérdésekben

2021. febr. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
38%

Eloszor is vitatkoznek azzal, hogy a keresztenyseg "esik szet" es gyengul.

Vilagszerte no a keresztenyek szama (kulonosen Afrikaban), csak Europaban nem.

A katolikusok szama is no, az egyhaz nem haldoklik. "Többségében homoszexuális bíborosok, országonként ezrével kisgyerekekre vadászgató perverz és pedofil papok" - azert nagyon fel van verve mar ez a hab. Ez igy soha nem is volt igaz, de manapsag mar sok orszagban nem is maradhat egyedul egy gyerek egy katolikus felnottel a templomban vagy annak barmilyen helyisegeben. Annyira felnek es vigyaznak, hogy lassan nincs biztonsagosabb helyen egy gyerek, mint a katolikusoknal.


Vitatkoznek azzal is, hogy a karizmatikus punkosdistak vagy az adventistak "szektak" lennenek. A "szekta" egy kicsit mas, te a fundamentalista keresztenyekrol beszelsz, a felekezeteken kivuli kisegyhazakrol, amelyeknek a szama es tagsaga, foleg Nyugaton es Amerikaban nagyon magas.


Es vitatkoznek azzal, hogy Dawkins csak a "szektakba" kot bele. Nem, szerinte minden istenhivo koros teveszmekkel kuzd, es az utobbi evekben azt allitja, hogy az angol anglikan videki templomba jarogato idos holgyek is veszelyesek. Es minden vallast be kellene tiltani.

2021. febr. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!