Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi utal arra, hogy a világegye...

Mi utal arra, hogy a világegyetem és az élővilág jellegzetességei tervezettek?

Figyelt kérdés

2022. jún. 24. 15:59
1 2 3 4
 21/36 Darkmoon80 ***** válasza:
87%

"Már maga az is a teremtettséget mutathatja hogy a világegyetem anyagának és energiájának 95 % számunkra rejtve létezik"

Miért?



"A fizika pedig ott ér véget, amikor a számunkra létrehozott és megismerhető anyagi részecskék mérete alá megyünk."

Ennek mi köze van ahhoz, hogy a világ teremtett-e?



"Ugyan ilyen határ számunkra a fénysebesség. Ami egy kimondottan számunkra létrehozott korlát."

Miből következik, hogy ez kimondottan "számunkra" lett létre hozva?

(Itt egyébként magadnak mondsz ellent: "... csak épp nem a mi szempontjainknak van alárendelve.)



"Megmagyarázni meg mindent meg lehet ugye, aztán 10-20-50 év után kiderül hogy baromság volt amiben hitettek, aztán jön egy új nagy igazság"


A megalapozott mai természettudományban nincs ilyen. Minden egyes állítás számtalan ellenőrzésen megy át, és más eredményekkel homogén. Arra van példa, hogy egyes témákban a fejődés KIEGÉSZÍTÉSEKET tesz, kibővít egyes állításokat, kimutatja, hogy az adott megfigyelés specializált eset volt és képes egy egy átfogóbb a speciálisat magába foglaló megfogalmazásra (Newton- Einstein fizikája), de mutass már olyat, amikor egy bizonyított tudományos igazságról kiderült, hogy totális tévedés!


Amiről beszélsz, az a hit, ami nem megalapozott tudáson nyugszik, pl. villámlás mögött álló haragvó isten, vagy akár a "teremtett élőlények" elképzelése.

Nos AZ tényleg felülíródik, ahogy a világ megismerése halad előre.

2022. jún. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
10%

"(Itt egyébként magadnak mondsz ellent: "... csak épp nem a mi szempontjainknak van alárendelve.)"

Némelyik kisgyerek szeretne minden nap csokit enni, számukra az a világ lenne a tökéletes, de valójában nem az a jó számukra, más szempontok alapján.


Akkor kimondhatjuk hogy nem zárható ki a világ teremtettsége, csak még nem jutott el odáig a tudomány hogy megtegye ezeket a "KIEGÉSZÍTÉSEKET" amelyek majd tudományosan is kimondják ezt, és majd hivatalosan csak onnantól tudhatom hogy teremtett világban élek?

2022. jún. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 Darkmoon80 ***** válasza:
84%

Próbálj meg nem szalmabábozni, hanem a ténylegesen feltett kérdésre választ adni!


"Némelyik kisgyerek szeretne minden nap csokit enni, számukra az a világ lenne a tökéletes, de valójában nem az a jó számukra, más szempontok alapján."


Ez nem válasz a kérdésre (önellentmondás a válaszodban).


TE írod:

"Ugyan ilyen határ számunkra a fénysebesség. Ami egy kimondottan számunkra létrehozott korlát."


ugyanakkor EZT is TE írod?

"... csak épp nem a mi szempontjainknak van alárendelve."


Nos akkor melyik igaz és melyik hamis a két állításod közül???

2022. jún. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 Darkmoon80 ***** válasza:
84%

Továbbá ezekre a kérdésekre sem adtál választ:


#15

*

"Csak az élet képes okozó lenni."

Ezt talán bizonyítsd be, ha már ilyen biztosan állítod.

*


#17

*

Végül, kérlek sorolj fel arra konkrét(!) példákat, ahol szerinted látszik az, hogy a világ tervezett!

*


#19

*

Hiába mondanám hogy az élőlények túlnyomó többsége szimplán úgy néznek ki mintha tervezettek lennének.

Értem, *úgy néznek ki...*, de miért néznek úgy ki???


1, Ha egy adott élőlény/szerv kialakulását az evolúcióval meg lehet magyarázni (le lehet követni a kialakulásához vezető lépéseket) akkor miért kellene egy misztikus "tervező"-t feltételezni, aki nagysága és hatalmassága ellenére ugyanakkor a terveiben egy csomó hibát is elkövetett.


2, Ha az élőlények tervezettek lennének, akkor légy szíves datált a tervek megvalósítását, azaz fejtsd ki, mi módon működik a tervezett élőlények színre lépése. Folyamatosan készülnek az egyre újabb prototípusok, vagy egyszerre, már az első gyártás előtt elkészült az összes terv??


3, Végül, de nem utolsó sorban, kitérhetnél arra a cseppet sem elhanyagolható kérdésre, hogy szerinted ez a misztikus tervező mégis honnan származik, őt ki/mi hozta létre, ki volt az ő tervezője, milyen logika alapján tartod lehetségesnek a létezését???

*


#21

*

de mutass már olyat, amikor egy bizonyított tudományos igazságról kiderült, hogy totális tévedés!

*

2022. jún. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
25%

Egyetértesz abban, hogy lehet a tudomány is arra jut majd magasabb szinten, hogy a világ teremtett? Csak még ezt nem látja, de nincs kizárva?


Nincs ellentmondás.

Csak nem áll össze a fejedben.

Maradnék a "kisgyerek" példánál, számára (tegyük fel hogy édesszájú, mielőtt statisztikákkal jössz, hogy nem minden gyermek az 🙂 ) csak az a világ tökéletes, ahol minden nap csokit ehet, ha nem ez történik, akkor az a világ nem hibátlan, de kellenek korlátok, mert az ő szempontjai egy nagyon "alacsony szintű" szempont.


Ha így sem világos, akkor bontsd ki kérlek jobban, mert nem látok hamis állításokat abban amit írtam, de hátha csak én nem látom.

2022. jún. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 Darkmoon80 ***** válasza:
84%

Válaszolnál a kérdésre?


"Némelyik kisgyerek szeretne minden nap csokit enni, számukra az a világ lenne a tökéletes, de valójában nem az a jó számukra, más szempontok alapján."


Ez nem válasz a kérdésre (önellentmondás a válaszodban).


TE írod:


"Ugyan ilyen határ számunkra a fénysebesség. Ami egy kimondottan számunkra létrehozott korlát."


ugyanakkor EZT is TE írod?


"... csak épp nem a mi szempontjainknak van alárendelve."


Nos akkor melyik igaz és melyik hamis a két állításod közül???

2022. jún. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
24%

Nem akarsz válaszolni a kérdésre?

Egyetértesz abban, hogy lehet a tudomány is arra jut majd magasabb szinten, hogy a világ teremtett? Csak még ezt nem látja, de nincs kizárva?


Azt hiszem mostmár értem mit kifogásolsz. Korábban arról vitatkoztatok, hogy vajon hibás vagy hibátlan-e a teremtés, és direkt hibás vagy sem, stb. Nem olvastam vissza, biztosan nem pontosan idéztem, de ilyesmi volt a lényeg.

Erre szerettem volna reflektálni, hogy a mi szempontjaink nem objektívek annak megértésre hogy miért ilyen a teremtés, és hogy nincsenek benne hibák.

Az hogy egyes részei (itt utalok arra, hogy a tudomány is úgy gondolja, a világegyetem több mint 95%-a számunkra láthatatlanul, mérhetetlenül létezik, és körülvesz minket.) viszont a mi fejlődési szintünk számára vannak létrehozva, ez nyilván a saját véleményem, a saját megértésem, hiszen nincs jogom a Teremtő nevében szólni.

2022. jún. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 Darkmoon80 ***** válasza:
79%

"Egyetértesz abban, hogy lehet a tudomány is arra jut majd magasabb szinten, hogy a világ teremtett? Csak még ezt nem látja, de nincs kizárva?"


A válaszom egyértelmű: Lehet, de MINDEN eddigi tudományos kutatás a világ természetes létrejöttét támasztja alá és egyetlen olyan tudományos kutatási eredmény sincs ami ennek ellent mondana, ezért szerintem a teremtett világ lehetősége csupán logikai.


Ez pont olyan, mint az, hogy agnosztikus ateistaként nem hiszem el a teista elképzeléseket (Isten létezését), DE bizonyítékok hiányában nem is tagadom a létezésének lehetőségét.


----



Értem, saját véleményed, de ennek ellenére kijelentetted például ezt:


"Ugyan ilyen határ számunkra a fénysebesség. Ami egy kimondottan számunkra létrehozott korlát."


Várom továbbra is az indoklást!

1, Mi bizonyítja, hogy ez egy létrehozott korlát?

2, Miért van szükség erre a korlátra?

3, Honnan tudod, hogy ez így van?

2022. jún. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
23%
Hogy mi utal arra, hogy a világegyetem tervezett? Hát maga a világegyetem!
2022. jún. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 Darkmoon80 ***** válasza:
83%
Kicsit részletesebben talán!
2022. jún. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!