Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi bajuk van a keresztényeknek?

Mi bajuk van a keresztényeknek?

Figyelt kérdés
Itt hírdetik azt, hogy a kereszténység az igaz vallás, aki nem keresztény, az egyből zsidó, pokolban rohadó pogány ember, közben semmi ráció nincs a vallásukban. A Biblia alapvetően egy jó könyv, de ne úgy nézzünk rá, mintha az egy szentírás lenne, és az alapján kéne élni... Teljesen hihetetlen dolgok vannak benne, amit már ezerszer megcáfoltak, nem mellesleg más-más Biblia-fordítások is néha ellentmondanak egymásnak. És ezt nem csak a kereszténységre értem, hanem az összes többi vallásra.
2010. szept. 20. 15:09
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
34%
Már Kant is azt mondta, hogy nem jó a kereszténység, de a társadalmi hatásai kedvezőek. Különben talán mi is azon az erkölcsi szinten lennénk, mint a zsidók és a muszlimok. Azok a vallások mások gyűlöletére épülnek, lásd Talmud.
2010. szept. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem csak a keresztények baja, hanem minden vallásé, sőt, tovább megyek, minden hité. Próbálj meggyőzni valakit arról, hogy a földi élet nem evolúciós, hanem tervezett! Vagy fordítva :)


Mert az ember általában egy baromi egoista lény, és sziklaszilárdan hisz abban, amiben akar. Ha meg többen vannak, akkor lassan vallásnak hívjuk, és erősítik, mert ha más is azt mondja, amit én, akkor tuti nekem van igazam :)

2010. szept. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
A végére odaírtam, hogy ezt az összes többi vallásra értettem, kivétel a buddhizmus, mert annak a valós része igenis fontos, és sokat lehet tanulni belőle.
2010. szept. 20. 15:28
 4/29 anonim ***** válasza:
57%

Elég furcsa dolgokat mondasz. 1. Ez a kérdés nem politikai kérdés. 2. Aki nem vallásos az hivatalosan is pogány. 3. Valószínűleg valami keresztény fanatikussal találkoztál, de egy egyszerű keresztény csak próbál jó keresztény lenni.4.

"egy szentírás lenne, és az alapján kéne élni... " Ha szerinted a bibliában leírt tanulságok, nem az erkölcsösség legmagasabb pontjai, akkor elég furcsa fogalmad lehet a "jó" fogalmáról. 5. "nem mellesleg más-más Biblia-fordítások is néha ellentmondanak egymásnak." a)A bibliát valószínűleg meghamisíthatták. b) Sok nyelv annyira megváltozott, hogy te egy középkori magyar írást alig tudnál elolvasni. c) Nem minden bibliát az eredeti bibliáról másolnak, és ha tanulsz nyelvet tudod hogy rengeteg külföldi szó jelenti majdnem ugyanazt a magyar nyelvben, vagy fordítva.

6. Nem tudom, hogy az ó szövetség vagy új szövetségre gondolsz. De például a 10 csapás miatt A nat Geo Chanelen 2-3 éve leadtak egy műsort, amelyben minden csapásra tudományos magyarázatot adtak(tehát hogy, hogy történhetett).


Ezek a nagyon konzervatív vallásos gondolataim, ha beleadnánk hogy pl: az angyalok akik Isten munkáját végzik, valójában Földönkívüliek(a biblia nem mondja hogy Földiek lennének) akik bonyolult technologiával esetleg, mással megtudták tenni azokat a dolgokat amiket a Biblia mond ki.

2010. szept. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
23%

"4.

"egy szentírás lenne, és az alapján kéne élni... " Ha szerinted a bibliában leírt tanulságok, nem az erkölcsösség legmagasabb pontjai, akkor elég furcsa fogalmad lehet a "jó" fogalmáról." Persze azon kívűl hogy meg kell ölni minden pogányt, ami furcsa mód bizonyítja a biblia hamisítást, mivel ez furcsa mód, nagyon nagyon jól jött a kora beli királyoknak, hatalom éhes pápáknak.

2010. szept. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
20%
Lehet, hogy hülye kérdés, de én nem értem a kereszténységben ezt a nagy megbocsájtást, mert valahol az sem igazságos, ha nem büntetjük meg a bűnösöket...
2010. szept. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
90%
mivel a keresztény vallás szerint Csak Isten büntethet, mivel csak ő tud minden körülményt.
2010. szept. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
59%

A Bibliában sosem volt erkölcsi parancs,hogy meg kell ölni a pogányokat. Az ószövetség erkölcse a tíz parancsolatra, az újszövetségé a hegyi beszédre épül. A többi csak körítés, adott helyzet adott értelmezése, nem parancsolat.

Freya

2010. szept. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
95%

Ne haragudj, de te talán a világ összes vallásának összes elvével tisztában vagy, hogy azt állítod, minden vallás ellentmondásokkal teli?

Valahogy nem szeretem, mikor az emberek tudatlanságból nagyot mondanak...

2010. szept. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
2010. szept. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!