Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme haszna egy imaláncnak?

Mi értelme haszna egy imaláncnak?

Figyelt kérdés

Hétfőn délelőtt egy ház tetőszerkezetére épített lakás fala leomlott az utcára és többen megsérültek. A sérültek között egy nagyon súlyos sérült van, egy táncos nő, akinek az életéért küzdenek.

Emiatt egy imaláncot indítottak.

Ha sokan imádkoznak akkor kisebb eséllyel fog lebénulni?

Egy jóságos Isten fent ezt nézi hogy mennyi teremtménye kéri őt imával és mondjuk ha elég sokan imádkoznak és könyörögnek neki akkor megmenti Isten?

Vagy nézi majd hogy....hmm eléggé kevesen imádkoznak érte hát akkor hagyom megbénulni és tönkretenni az életét, tánckarrierjét?

Valamint úgy tudom sok keresztény szerint előre megvan minden írva, predesztinácio..akkor viszont még jobban nem értem mi haszna van az imának?


Amúgy mielőbbi gyógyulást Nikinek és bízzunk az orvosok tudásában...


2022. jún. 29. 16:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Közvetlen haszna nincs, ezen egyáltalán nem múlik, hogy felépül-e.

Viszont van egy üzenete, az szerintem jó dolog, hogy sokan szeretnének tenni érte és ennél többet nem tudnak.

2022. jún. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
Ateistaként azt mondom, hogy semmi
2022. jún. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Az ima, főleg a közös... Beindit egy pozitív "rezgést", és mivel más eszköz nincs senki kezében, ezért valamiben muszáj hinni, muszáj kapaszkodni.


Ezt egyébként sokan nem értik.

2022. jún. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Ha ateista vagy,ne gondolkozz Istenen.Fura hogy aki ateista,talán még többet foglalkozik Istennel,mint az aki hívő.A törmeléket nem Isten zúdította rájuk,Viszont megmentette az életét,mivel meg is halhatott volna,de mégis életben maradt.
2022. jún. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
Az ilyen imádság gyakorlatilag ugyanazon az elven alapszik, mint az agykontroll: szuggerálják, hogy megtörténjen valami pozitív dolog. A különbség csak annyi, hogy itt jelen van egy megszemélyesített természetfeletti hatalom, akihez beszélnek. Az értelme annyi, hogy akkor is hasznosnak tudják érezni magukat az emberek, ha semmi mást nem akarnak vagy tudnak tenni azért, hogy segítsenek a bajba jutott személyen. Ha bejön, amiért imádkoztak, akkor utólag mondhatják, hogy az imájuk segített, ha meg nem jön be, akkor meg "én mindent megtettem, de Istennek más tervei voltak".
2022. jún. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
4. Nem vagyok ateista...agnosztikus vagyok pont ezért gondolkodom erről..
2022. jún. 29. 17:09
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

De nem vagy keresztény hívő. Ezért nem is érted. Nem tudom ki hogy van vele, de egy hívőnek egyszerűen jól esik ha imádkoznak érte. Én 30 éves vagyok már nem kisgyerek és múlt karácsonyomat egyedül töltöttem. Nem volt se ajándékozás se semmi. Nem kicsit magányos meg lehangolt voltam. Egészen addig amíg kaptam egy hívást a megfelelő személytől aki azt mondta imádkozott értem. Ennél jobb karácsonyi ajándékot nem is kaphattam volna mert tudom, hogy számára elég fontos vagyok, hogy az Istenhez való imájába én is belefértem. Ha kórházba küzdenék az életemért akkor aki nem szakember úgyis max abban tud segíteni, hogy imádkozik és remény van benne.

Persze megértem ha egy ateistának ez csak egy szó, de azért legyen már annyi ember bennünk, hogy látjuk a szimbolikus dolgot benne, mert lehet ha az a lány kijön a kórházból hálát fog érezni a magyar keresztények iránt, hogy ilyen imalancot alkottak érte, és nem a lenéző gúnyt fogja átélni amit itt is sokan tesznek ha imáról van szó.

2022. jún. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
7, egy ateistának pont ugyanilyen érzés az, ha egyszerűen azt mondják neki, hogy "gondoltam rád".
2022. jún. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
Akkor érted, hogy mi a lényege az imaláncnak. Az, hogy közösségként múködik, és az embernek rendkívül meghatározó, ha gondolnak rá. Ennek a gondolatnak kauzális viszonya van a valósággal.
2022. jún. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

Az ima nem úgy működik, hogy bedobod a zsetont és kijön a "gyógyulás". Sok téves, félrevezető gondolat van, pl. hogy akit meggyógyít az Isten, azt "jobban szereti". Ha nem gyógyul meg, akkor meg nem imádkoztak elég "jól".

Példának szoktam mondani, hogy a legnagyobb szentek sokszor elég komoly fájdalmakkal és betegségekkel küzdöttek életükben. Hogy lehet, hogy nem segített rajtuk az Isten?

A kereszténység szerint a szenvedés alól nem tudjuk kivonni magunkat, ez a földi életünk velejárója. Az ima nem ad mindig testi gyógyulást - ez egy reális tapasztalat. Ad viszont lelki gyógyulást, ami ugyanolyan fontos - ha nem még fontosabb. Egyáltalán nem mindegy, hogy egy beteg hittel és lelki egészséggel viseli-e a betegségét vagy depressziósan, gyalázkodva.

2022. jún. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!