Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan jöttek létre az élőlény...

Hogyan jöttek létre az élőlények a főáramú kereszténység szerint? Az olyan csak a Biblia által említett entitásokat, mint pl. az angyalokat hova sorolják?

Figyelt kérdés
Hogyan egyeztetik össze az áteredő bűn dogmáját az evolúcióval?

2022. aug. 14. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:

A világegyetemmel, emberekkel kapcsolatban: 1Mózes 1:1

Az angyalok szellemek, ők is az égben (dimenzióban) élnek. (Lentebb)


Abban a dimenzióban, ahol Isten él, csak Ő létezett kezdetben.

X "idő" elteltével, megalkotta az első teremtményét, a szót, akit mi Jézusként ismerünk. Itt Jézus beszélt mielőtt a földre jött, a saját megteremtéséről látomásban, a példabeszédek írójához: Isten(Jehova) engem hozott létre elsőként,a legkorábbi műveként réges-régen. 23 Ősidők óta a helyemen állok, kezdettől fogva, a földnél korábbi időktől fogva.24 Akkor születtem, mikor még nem voltak mély vizek, mikor még nem voltak vízzel teli források. 25 Még mielőtt a helyükre kerültek a hegyekés a dombok, akkor születtem én, 26 mikor még nem alkotta meg a földet és a mezőket,sem a föld talajának első rögeit. 27 Ott voltam, amikor az eget készítette,mikor kijelölte a horizontot a víz színén. 28 Amikor megalkotta a felhőket fent, amikor létrehozta a mélység forrásait, 29 amikor határt szabott a tengernek,hogy a vizek meg ne szegjék a parancsát, és amikor lefektette a föld alapjait, 30 akkor mellette voltam mint mestermunkás, bennem gyönyörködött nap mint nap, én pedig mindig vidám voltam őelőtte. 31 Örömömet leltem a földjében, mely lakható, és különösen az embereket szerettem.


Igen, megteremtése után, ő is kivette a részét a teremtésből. Jézus valószínű, hogy több milliárd éves lény. Utána megalkották az angyalokat, különféle beosztásuk, munkájuk és hatalmuk van. Isten és Jézus ez után megnyitotta a mi 3D-s világegyetemünket, -ami addig nem létezett- a tevékeny erejét annyira koncentrálta (szent szellem, erő), hogy különféle elemeket alkotott. mindent megtervezett, és létrehozott. Jézus is kapott a feladatai elvégzéséhez kellő értelmet, ismeretet, hatalmat a szent szellem használatához. Akár a többi szellemteremtmény.


Az "evolúció" tökéletes dolgokat hozott létre?

Az ember tökéletes volt, a Biblia szerint, de Ádi és Évi elutasította Isten vezetését, útmutatását, és egy lázadó angyalhoz, vagyis Sátánhoz csatlakoztak. A többi már biblia ismeret... Aki igényli, belinkelem.

A bűn átterjedt róluk, mivel átadták a genetikájukon keresztül. Minél távolabb vagyunk a tökéletes emberpártól, annál több mutáció, betegség alakul ki az emberekben. És persze az emberek mennyisége is lehetővé teszi az egyre tökéletlenebb fizikai testünket.


Termodinamika második főtétele azt mondja ki, hogy a magára hagyott rendszerben a spontán folyamatok a rendezettség csökkenéséhez vezetnek, vagyis a leépülés, pusztulás felé. Ez vonatkozik mindenre, hiszen minden MAGÁRA HAGYOTT test, elmúlik, lebomlik. Az ember is ez felé halad, mint minden. Tehát nem fejlődik, hanem szétesik, elbomlik. Vagyis, pont ellentétes az evolúcióval.😊 De Isten feltámasztja a halottakat, az Ő világrendszerében, mert ez, bizonyos vitakérdés miatt, Sátán kezében van.


[link]

2022. aug. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az alábbi kiadvány részletesen taglalja a MIÉRT?-eket.


[link]

2022. aug. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az angyalok szellemi teremtmények, ők biztosan közvetlenül a semmiből teremtődtek, az anyagi világgal párhuzamosan.


A monogenezist és az áteredő bűnt viszont nehezen lehet az evolúcióval összeegyeztetni.

2022. aug. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!