Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztény barátaim, miért...

Keresztény barátaim, miért fogyasztotok vért, ha Biblia tiltja?

Figyelt kérdés
2022. aug. 21. 13:32
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:

#46

Számunkra Isten szava nem pogány tanítás, még ha te annak is tartod. De ugye ez engem teljesen hidegen hagy, hogy egy más vallású egyén mit gondol. Nagyjából a ki a szart érdekel szintjén vagy.

2022. aug. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
10%
Majd ha Isten előtt állsz az Ítélet napján és számon lesz rajtad kérve hogy miért követtél pogány tanításokat, akkor majd érdekelni fog téged is. Most komolyan miért kérne Jézus olyat hogy edd meg a testét és idd meg a vérét? Normális ember hogy hihet ilyen pogány tanításban?
2022. aug. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:

Pedig látod, hogy ezt mondta, sőt azt is, hogy aki nem eszi testét és nem issza vérét, abban nem lesz élet.

Amit viszont te csinálsz, az istenkáromlás, szóval fogd vissza magad.


Én se mondom arra a Koránba, amivel nem értek egyet, vagy eltér nézetemtől, hogy normális lény ilyet nem diktálhat le.

2022. aug. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
10%

Azt írja a Biblia de honnan tudod hogy Jézus tényleg azt mondta? Mi van ha úgy van ahogy mondom és később hamisították a Bibliába? Akkor te vagy az istenkáromló. Továbbra is fenntartom hogy ez kannabalizmus és normális ember ilyenben nem hisz. Mérget vehetsz rá hogy Jézus soha nem monditt ilyet.


A Koránban egyébként mi olyat találsz ami szerinted nem normális?

2022. aug. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:

Például azt, hogy az iszlám volt az első vallás és több százezer éves. Ilyet csak egy nem normális entitás állítana, nem támasztja alá a világon semmi. Mérget vehetsz rá, hogy az iszlám nem létezett Mohamed előtt. Normális ember nem hiszi ezt el.


"Mi van ha úgy van ahogy mondom és később hamisították a Bibliába?"

Az van, hogy ezt nem tudod alátámasztani, egyetlen érve, hogy a hamis Koránod mást ír.

2022. aug. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
5%

"Például azt, hogy az iszlám volt az első vallás és több százezer éves. Ilyet csak egy nem normális entitás állítana, nem támasztja alá a világon semmi. Mérget vehetsz rá, hogy az iszlám nem létezett Mohamed előtt. Normális ember nem hiszi ezt el."


Mivel senki nem tudja miben hitetk az emberek százezer éve, lehet akár az iszlám is. És teljesen logikus hogy Isten már az emberiség kezdetén küld kinyilatkoztatást és prófétákat. Szóval aki ebben hisz az teljesen normális. Itt is a keresztény verzió a nem normális miszerint Isten nem foglalkozott az emberiség 99%-ával csak a kis zsidó néppel és Jézusról sem tud sok milliárd ember mert előbb született vagy távoli kontinenseken. Ebben normális ember nem hihet.



"Az van, hogy ezt nem tudod alátámasztani, egyetlen érve, hogy a hamis Koránod mást ír."


Tengernyi bizonyíték van ami alátámasztja hogy a Bibliát meghamisították:


1, Az egyes keresztény irányzatok Bibliái eltérnek. Más és más könyveket tartalmaznak mivel saját kedvükre válogatták össze. Ha csak a katolikus és proterstáns Bibliát nézzük akkor 6 könyv eltérés van ami többszáz oldal. Akkor ez a 6 könyv Isetn szava vagy nem? És minden irányzatnál ez van. Ez a táblázat szépen összefoglalja:


[link]


2, Az Újszövetségi kéziratok között töbszázezer eltérést számoltak össze. Van aki 750 ezer eltétést számolt. Ezek nem csak kis eltérések.


3, Nincs meg az eredeti Biblia. A legrégebbi kéziratok az Újszövetség esetében Jézus után átlag 2-300 évvel későbbiek, az ószövetség esetében pedig van hogy több mint ezer évvel későbbiek a keletkezésüktől számolva.


4, Az eredeti Evangélium arámi nyelven kellett hogy íródjon, de csak görög nyelvű változatok maradtak meg, amik így csak fordítások.


5, Bibliakutatók egyértelműen állítják hogy az evangéliumok írói egy másik forrás alapján írtak, ami már nincs meg tehát ezek nem az erdetiek.


6, A négy kanonizált evangéliumon kívül még létezik vagy 30 evangélium amit az egyház nem fogadott el.


7, A négy evangélium ugyanazt a történetet eltérően írja le.


8, Későb betoldott részek vannak az Újszövetségben, ami a korai változatokban nem szerepeltek.


9, A Biblia általánosságban tele van ellentmondással, tudományosan téves állítással, számszerű tévedéssel.

2022. aug. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:

"Mivel senki nem tudja miben hitetk az emberek százezer éve, lehet akár az iszlám is. És teljesen logikus..."

A logikus az, ha nincs rá semmi bizonyíték, akkor nem az iszlám volt az első vallás. Mint írtam, ilyet normális ember nem állítana. Egyébként történészek szerint az első vallások természeti vallások voltak, fetisizmus, totemizmus. Tehát állításod tudományosan is nevetséges.


"Tengernyi bizonyíték van ami alátámasztja hogy a Bibliát meghamisították:"

Igen, ezt olvastad és papagáj módjára másolgatod be, lehet valami txt vagy word fájlban ott pihen az asztalodon. De ezzel nem válaszoltad meg a kérdésem.

2022. aug. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
5%

"A logikus az, ha nincs rá semmi bizonyíték, akkor nem az iszlám volt az első vallás."


Ha nem tudjuk hogy mi volt 100 ezer éve akkor nem mondhatod hogy nem létezett akkor az iszlám. Legfeljebb azt mondhatod hogy nincs bizonyítva hogy létezett. Ezen mit nem értesz?



"Egyébként történészek szerint az első vallások természeti vallások voltak, fetisizmus, totemizmus."


Ez csak feltételezés de nincs semmi alapja. Fogalmuk sincs hogy miben hittek az emberek 50 ezer vagy 100 ezer éve.



"Tehát állításod tudományosan is nevetséges."


Nevetséges állítás szerinted az hogy Isten törődött az emberiséggel az első ember megjelenésétől? Ebből látszik hogy nem vagy igazi egystenhívő. Te konkrétan azt állítod Isten nem foglalkozott az emberiséggel.



"Igen, ezt olvastad és papagáj módjára másolgatod be, lehet valami txt vagy word fájlban ott pihen az asztalodon. De ezzel nem válaszoltad meg a kérdésem."


Ezeket én magam gyűjtöttem össze és pont azt bizonyítják hogy a Bibliát össze vissza hamisították.

2022. aug. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:

"Ez csak feltételezés de nincs semmi alapja."

Hogyne lenne, számtalan tárgyi lelet van rá.


"Te konkrétan azt állítod Isten nem foglalkozott az emberiséggel."

Nem, én azt állítottam, hogy tudományosan nevetséges állítás, miszerint az első vallás az iszlám.


"Ezeket én magam gyűjtöttem"

Nem, ezeket innen onnan ollóztad. De ettől függetlenül nem igazolnak téged. Pont az általam idézett János evangéliumból vannak a legkorábbi töredékek.

2022. aug. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
5%

"Hogyne lenne, számtalan tárgyi lelet van rá."


Semmilyen tárgyi lelet nincs 100 ezer vagy 50 ezer évvel ezelőttről de még 10 ezer évvel ezelőtről sincs.



"Nem, én azt állítottam, hogy tudományosan nevetséges állítás, miszerint az első vallás az iszlám."


Isten az emberiség kezdetekor küldött kinyilatkoztatás vagy nem? Az iszlám szerint küldött, a keresztény vallás szerint nem. És szerinted?



"Nem, ezeket innen onnan ollóztad. De ettől függetlenül nem igazolnak téged. Pont az általam idézett János evangéliumból vannak a legkorábbi töredékek."


Mondtam hogy ha értelmi fogyatékos vagy, nem tudok mit tenni. Azt írtam a legrégebbi kéziratok az Újszövetség esetében Jézus után átlag 2-300 évvel későbbiek. János evangéliumból van a legrégebbi kézirat de az is 125–160 közötti szóval nagyon sokkal Jézus utáni.

2022. aug. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!