Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény szentek kultusza...

A keresztény szentek kultusza a többistenhithez szokott népek és kultúrák lelki igényéből jött létre?

Figyelt kérdés

2022. szept. 12. 18:10
1 2 3 4
 31/35 Drakula ***** válasza:
57%

"Ezzel kapcsolatban azt írtam, hogy a túlkapásokért nem felelős."


Ő rendelte el hogy kötelező áttérni. Aki nem tért át az "túl kapás"-ban részesült. Az ő engedélyével. Hogy a fenébe nem lehet felelős egy államfő a saját rendeletéből adódo problémával, amit orvosolni se probál?

2022. szept. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
91%

Ez akkor igaz, ha konkrétan az állt a rendeletben, hogy aki nem tér át, élve meg kell égetni. Ilyen egész biztos, hogy nem volt benne. Te pedig állítottad, hogy a sámánokat megégették.


Például a vasárnap megtartásáról ezt találtam:

"Ha valamely pap vagy ispán avagy valamely más hívő személy valakit vasárnap ökrökkel lát dolgozni, vegyék el tőle az ökröt, és adják a várnépnek elfogyasztásra. Ha pedig lovakkal dolgozik, vegyék el tőle a lovat, amit gazdája, ha akarja, ökörrel megválthat, és az ökröt egyék meg, ahogy mondottuk. Ha pedig valaki más szerszámokkal dolgozik, vegyék el tőle a szerszámokat és ruháit, amelyeket – ha akarja – bőrével megválthat."


Még fizikai bántalma se esett a törvénysértőnek, csak azokat az eszközöket vették el tőle, amivel a bűnt elkövette.

2022. szept. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 Drakula ***** válasza:
57%

"Ez akkor igaz, ha konkrétan az állt a rendeletben, hogy aki nem tér át, élve meg kell égetni. Ilyen egész biztos, hogy nem volt benne. Te pedig állítottad, hogy a sámánokat megégették."

Mert azt hittem hogy az égetés akkor is volt. De ettől függetlenül, akkor is erőszakot használtak ahhoz hogy ezt a törvényt betartsák velűk. Mit gondolsz hogy csak simán áttértek mert oda irta a törvénybe? Nem ember, erőszakkal kényszeritették öket ezen törvény betartásására.


Az ökrös példád meg hülyeség, ugyanis ennek semmi kőze ahhoz hogy kényszeritettek magyarokat a keresztény hit felvételére.

2022. szept. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
91%

Kimondottan olyan törvényt, amiben a keresztény vallás kötelező felvétele volt, nem találtam Szent Istvántól. Ha te találsz ilyet idézd és megnézzük.

Helyette olyat találtam és idéztem, ami például egy sarkalatos pontja a keresztény hitnek, ez a vasárnap megtartása.


A legsúlyosabb általam talált eset a hitszegés. Megjegyzem, ez nem egyszerűen a keresztény hit elhagyását jelenti! Arra más törvény vonatkozott, jóval enyhébb, valamint nem is királyi bíróság előtt kellett ítélkezni felette.

Tehát hitszegés/esküszegés esetén kézlevágás volt a büntetés. Amit attól függően, hogy nemes vagy közember 50 vagy 15 tinóval megválthatott.


Kis összehasonlítás, az iszlámban ilyenért egyértelműen halál jár(t) és semmivel se válthatta ki.


"Ha valaki a hatalmasok közül hitét beszennyezve, szívét bemocskolva, s esküjét megtörve, hitszegés bűnét követi el, az esküszegésért keze elvesztésével fizessen, vagy ötven tinóval váltsa meg a kezét. Ha pedig a népből való ember lesz hitszegő, keze levágásával bűnhődjék, vagy tizenkét tinóval váltsa meg azt, és böjtöljön, ahogy az egyházi törvények rendelik."

2022. szept. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 Drakula ***** válasza:
56%

"Kimondottan olyan törvényt, amiben a keresztény vallás kötelező felvétele volt, nem találtam Szent Istvántól. Ha te találsz ilyet idézd és megnézzük."


Azt hogy kötelezővé tette a keresztény hitet én töled vettem át:


"Persze, hogy hagyta a térítést, a kötelező áttérést is hagyta, sőt ő rendelte el"


Én eleinte azt mondtam hogy hagyta az erőszakos téritéseket.


"Helyette olyat találtam és idéztem, ami például egy sarkalatos pontja a keresztény hitnek, ez a vasárnap megtartása."


Aminek ugye semmi köze ahhóz hogy a magyarokat erőszakkal kényszeritették a kereszténység felvevésére istván alatt amiről eleve szó volt.


"Kis összehasonlítás, az iszlámban ilyenért egyértelműen halál jár(t) és semmivel se válthatta ki."


Nem ember, ha valaki megszegte a szerződését azért kártériést kellett fizetnie.


De eleve ez hogy jött ide? Kezdesz terelni.



Ezt te mondtad

2022. szept. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!