Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » De ha az ember nem Isten...

De ha az ember nem Isten teremtménye, akkor miért úgy néz ki?

Figyelt kérdés

A végtagok egyformasága, a szemek, az orr, és a száj ízléses elrendezése, valamint az ember hajvonala, szempilla, szemöldök és még jó sok minden arra utal, hogy az ember bizony teremtett lény.


De kár is a végtelen hosszú felsorolás, hisz erről azért már nagyon nehéz elhinni, hogy nem az aminek látszik:


https://www.youtube.com/watch?v=aPQRPLtIgnc



2022. okt. 9. 07:47
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
92%

7. válaszodra.


Mi a szép? Egyszerüsítsük a vékony vagy a teltebb nő a szép?


Most éppen a vékony a divat. Régebben a teltebb nők voltak a szépek. Van akinek tetszenek a modellek vannak akiknek nem.



Ha komolyan gondolod ha nem az egész kérdésed nem több egy viccnél.

2022. okt. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
92%
Javaslom hogy ásd bele magad kicsit az evolúciós antropológia témakörébe.
2022. okt. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
100%

Istent - ha létezik egyáltalán, amit erősen kérlek - senki nem látta. Nem tudatjuk tehát, hogy mennyire hasonlít ránk.

Nem szükségszerű ránk hasonlítania, lehet nem is emberi alakja van.

2022. okt. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
92%

Maradjunk annyiban, hogy teremtésre semmi sem utal, ellenben evolúcióval magyarázható.

Innen kezdve a feltevéseid mind butaságok.

2022. okt. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 Waff ***** válasza:
24%

13@: de látta. Az első teremtett emberpáros látta, sőt beszélt is vele, napi közvetlen kapcsolata volt Istennel. Aztán látta és beszélt vele Ábrahám és Káin is, de akár Mózest is idesorolhatjuk (mondjuk ő már nem látta teljességében).

Ahohy az ember egyre távolodott Istentől, egyre kevésbe látta őt teljességében.

2022. okt. 10. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 Darkmoon80 ***** válasza:
77%

Ezt a Bibliából tudod, ugye?


A baj az, hogy a Bibliának a szava nem szentírás, azaz mindaddig hiteltelen, amíg megerősítést nem nyer, hogy hinni lehet a benne leírtaknak...

Az ugyanis édeskevés, hogy a Biblia azt állítja MAGÁRÓL, hogy Isten szava, lévén ez körkörös érvelés.


Amúgy a teremtés történet nem megtörtént esemény leírása, tehát Ádám és Éva sem élő személy volt, ahogy Káin és Ábel sem.

2022. okt. 10. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 Waff ***** válasza:
7%

Ezt mondod te. Én meg az ellenkezőjét mondom.

Most ezen vitázhatunk reggeltől estig....de teljesen felesleges.

Szép napot :)

2022. okt. 10. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 Darkmoon80 ***** válasza:
80%

Ezen nincs mit vitatkozni, mivel ez TÉNY!


A Biblia állítja magáról, hogy Isten szava ezzel igazolva önnön szavahihetőségét.

Csak ez a tipikus körkörös érvelés, ami mint köztudott érvelési hiba!


Tehát, mindaddig amíg nem tudod BIZONYÍTANI, hogy a Biblia TÉNYLEG Isten szava és igazat ír, addig valóban felesleges vitatkoznod, mert az állításod CSAK a hiteden alapszik, az meg édeskevés az elfogadásához.

2022. okt. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 Darkmoon80 ***** válasza:
80%

Ádám és Éva esetében pedig próbálkozz meg a történetük összhangba hozásával az ember evolúciós fejlődésérő megismert tudományos kutatási eredményekkel.


Majd szólj, ha sikerül....

2022. okt. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 Waff ***** válasza:
24%

Nem értem mi ezen a felfoghatatlan, de most tényleg....ne csináljuk már :)

Te meg vagy győződve a saját igazadról, én meg megvagyok győződve az én igazamról, most itt irkálhatunk mindketten nagy szavakat, hogy kinek mik a tények és ki miben hisz, kinek mi a bizonyított/nem bebizonyított stb.

Nekem minden bizonyítottnak minősül Istennel kapcsolatban, mert én így látom....vannak dolgok amiket nem értek, vannak amiket igen ezzel kapcsolatban, te meg gondolom egész másként látod, vagy másként akarod látni. Te dolgod. Ezen kár vitázni, mert szerintem ennek a vitának sosem lenne vége....de még értelme sem :)

2022. okt. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!