Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A mindenható Isten lehet ateista?

A mindenható Isten lehet ateista?

Figyelt kérdés

2022. okt. 10. 21:42
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
72%
Nem érzelmezhető rá ilyen fogalom.
2022. okt. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
58%

Igen, lehet.


Egyesek azzal hárítják el Isten ateizmusát, hogy ő tudja, hogy önmaga létezik. Ez azonban hibás logika, mert nem a saját létezéséről van szó az ilyen kérdésben.


Ha tagadja önmagán kívül más istenek létezését, akkor igen, mondhatjuk, hogy Isten ateista. Ráadásul feltehetően erős ateista, ha esélyt sem ad arra, hogy vannak más istenek.

2022. okt. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

#1

Ha nem lehet ateista, akkor nem mindenható és akkor nem is Isten.

Ha ellenben lehet, akkor azért nem Isten, mert a saját mindenható hitetlensége szünteti meg az istenségét.

#2 At ateista semmilyen isten létét nem fogadja el.

2022. okt. 10. 22:01
 4/31 anonim ***** válasza:
91%

"Ha nem lehet ateista, akkor nem mindenható és akkor nem is Isten."

Miért ne lehetne mindenható, attól hogy vannak fogalmak amik szimplán nem értelmezhetőek rá?

2022. okt. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Mert a minden az minden és abban benne van az ateizmus is.
2022. okt. 10. 22:12
 6/31 anonim ***** válasza:
57%

Gondolom olvastad valahol ezt a paradoxont és gondoltad milyen jó lesz megkérdezni, ezzel biztos valami újat tudsz felmutatni Isten cáfolására. De igazából kis milliós paradox állítást lehetne megfogalmazni. Sőt én ennél sokkal jobbat is tudok, Isten lehet-e nem Isten? Húha, most aztán biztos cáfolva van, ejha...


Néhány válasz rá, ami a nálad sokkal eredetibb kővel mutatja be:

[link]

[link]

[link]

2022. okt. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
67%

#3


Az ateista definíció nem volt egzakt a történelem során, a Római Birodalom idején a keresztényeket is ateizmussal vádolták mert nem fogadtak el más isteneket a sajátjukon kívül.


Egy másik nézet szerint a vallásos emberek (monoteistákra célzok) is ateisták egy bizonyos értelemben, hiszen tagadják az összes isten létét a sajátjukon kívül.

Ha feltételezzük, hogy van 1000 isten, akiben hisznek az emberek, akkor egy monoteista hívő 999 isten létezését tagadja.

Ebből fakadóan egy monoteista is majdnem olyan ateista mint az, aki semmilyen istenben nem hisz, annyi különbséggel, hogy 1 istenben eltér a véleményük.


#2 voltam.

2022. okt. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
69%
Az ateista az isten nélkül élőt jelenti, és ilyen alapon egy egyisten tényleg lehet ateista, mert nem hisz az istenekben (azért nem hisz, mert tudja).
2022. okt. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
55%

2# hát minden fele képpen ateista mivel saját magát miért imádja? Szóval tudja hogy saját maga létezik de ő nem hisz egy még felette való dologban se mivel szerinte nincs .


Én se imádkozok magamhoz attól hogy tudom hogy létezek (meg mondjuk semmilyen istenhez se mert ateista vagyok de érted)

2022. okt. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
62%

"Mert a minden az minden és abban benne van az ateizmus is."

A minden és a mindenható nem azonos fogalmak.

2022. okt. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!