Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten tud olyat teremteni,...

Isten tud olyat teremteni, aminek a meghatározása logikailag ellentmondásos? Ez korlátozza Isten mindenhatóságát?

Figyelt kérdés

2022. júl. 31. 12:38
1 2
 1/13 Molyember ***** válasza:
Úgy tudom, a hivatalos álláspont erről, hogy képes lenne rá, de nem teszi, mert értelmetlen.
2022. júl. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%
Isten önmagában logikailag ellentmondásos, még teremtenie sem kell.
2022. júl. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Megint a tud-e Isten rajzolni kör alakú háromszöget kérdés, csak máshogy megfogalmazva? Nagyon eredeti.
2022. júl. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Mindenható létére olyan nagy követ sem tud teremteni, amit nem bír felemelni.
2022. júl. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%

Szia,

Isten mindenható, ha jól érted a fogalmakat. Mivel minden Isten alkotása, így értelemszerűen mindenre hatást tud gyakorolni. Más kérdés, hogy ez a hatás hogyan érvényesül...

Üdv. Péter

2022. júl. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az ábrahámita vallások isteneiről már félig-meddig kijelentető, hogy nem mindenható, hiszen ők is be vannak korlátozva. Elég csak a rossz problémáját ide venni, amire hívek ki tudja mennyi teológiai magyarázatokat dolgoztak ki, hogy az istenük mi okból engedi a gonoszt. Mindez pedig arra szolgál, hogy feloldják azt az ellentmondást, hogy az istenük elvileg mindenre képes, jó, de valamilyen okból mégsem lép közbe. Vagy arról van tehát szó, hogy az istenük nem jó, és szándékosan engedi a gonoszt, vagy arról van szó, hogy nem akarja engedni, de be vannak korlátozva a lehetőségei, és pl. majd csak a végítéletkor tud közbelépni.


A teremtésről meg annyit, hogy az örök inflációs modell Metaverzummal számol, amiben folyamatosan történnek a Nagy Bummok. Ha van Metaverzum, akkor nem kellett isten a megteremtéséhez, mert az a hipotézis szerint öröktől fogva létezik.


Egy ateista.

2022. júl. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Isten egy, de három személyben. Az embernek szabad akaratot adott, ugyanakkor eleve elrendelte. Ezek mind nehezen összeegyeztethetőnek tűnnek, mégis így alkotta.
2022. júl. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#7


Sose értettem igazán ezt az "Isten egy, de három személyben" tanítást, akkor sem, mikor keresztény voltam.


Hogyan lehetne egy 1 isten, ha 3 személyben van?


Az Atya isten, a Fiú isten, és a Szentlélek isten, már 3 isten, nem?


#6 voltam.

2022. júl. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8 Nekem ez a példázat sokat segített a megértésében: Miből áll az ember? Testből és lélekből. Ez két különálló dolog, mégis a kettő együtt alkot egy embert. Így van Istennel is. Az Atya, a Fiú és a Szentlélek különálló személyek, ugyanakkor hárman alkotják az egy Istent.
2022. júl. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9


A magyarázatod érthető, de a példázat gondolom azt sem tagadja, hogy a test és a lélek együtt van. Ha a lélek kiszáll belőle, a test nem működik. Ehhez képest a Szentháromság tagjai külön vannak, kommunikálnak egymással.


Ettől függetlenül köszönöm a válaszot.

2022. júl. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!